Górki vs Clavia - 09.09.17 fot. P.Biela

Podsumowanie sezonu 2012/2013

• autor: oliwier234gprzed, 2013-06-17 15:12

Wczoraj oficjalnie zakończył się sezon B klasy myślenickiej w roku 2012/13. Zapraszamy do przeczytania relacji z sezonu.

Sezon miał dwa oblicza w jednym bardzo słaba gra, zaś w drugim świetna. O jesienni lepiej nie pisać. Zawodnicy zdobyli wtedy tylko 6 punktów, wygrywając tylko z Conavią i Stawem. Przegrywaliśmy mecze, w których do 70 minuty prowadziliśmy 3-0 (m.in. z Beskidem). Jednak to już historia. Omówmy szerzej rundę wiosenną.

Wiosna rozpoczęła się od bardzo szczęśliwej wygranej nad Sieprawianką. 2-0 pozwoliło mieć jakiekolwiek nadzieje na utrzymanie się. Następnie mecz z liderem. Iskra nie prezentowała w tym meczu wysokiej formy. Naszym brakło w końcówce sił i niestety przegraliśmy 2-1. Momentami mecz wyglądał jakby stanęły drużyny równe sobie. Następnym był wtedy kluczowy o utrzymanie mecz z Beskidem. Nasi zagrali pierwszą połowę poniżej swoich możliwości. Jednak w końcówce ze stanu 3-1 zdołaliśmy nadrobić na 3-3. Dramat z happy endem, lecz ten mecz będziemy pamiętać na długo. Następnie był walkower z Conavią. W tydzień po spotkaniu z Tokarnią znów u siebie podejmowaliśmy rezerwy Rudnika. Mecz ten był piękny. Świetne akcje naszych spowodowały, iż prowadziliśmy w tym meczu, wynik - 3-1. Wtedy nasi dostali wiatru w żagle. Utrzymanie było już coraz bliżej. 12 maja mieliśmy bardzo trudny mecz w Raciechowicach z tamtejszym Grodziskiem. Na meczu gra była wyrównana, ale jednak my zwyciężyliśmy, skromnie 1-0. Następnym rywalem był wicelider. Nowa Wieś prezentowała dobrą formę, na tamtą porę nie przegrała żadnego meczu w rundzie. Niestety podtrzymała tę serię. Dwie szybkie zdobyte bramki oraz czerwona kartka osłabiły naszych i do końca wynik utrzymał się 2-0. Rozgoryczeni porażką podejmowaliśmy Staw Polanka. Bez kilku zawodników nasi poradzili sobie i wygrali 1-0 po strasznej końcówce. Wtedy utrzymanie było już o krok, trzeba było zdobyć jeszcze 4 punkty. Opatkowianka przyjechała na mecz z świetnymi humorami, po pokonała Orła. Jednak nasi wygrali ten mecz po raz trzeci w tej rundzie 1-0. Na mecz z Halniakiem mieliśmy dobre nastroje i apetyt na wysokie zwycięstwo. Rywal zaskoczył nas presingiem i zdobył dwa gole. Nasi "gonili" wynik i szczęśliwie zremisowaliśmy 2-2. Na koniec pamiętny na pewno mecz z Jaworem. Pamiętny, ponieważ przyjechał obserwator, który zarządził brak kibiców na boisku. Nasi pokonali odwiecznego rywala aż 4-1. W tej rundzie wygraliśmy 7 meczów i po 2 remisy i porażki, zdobywając 21 goli, a tracąc zaledwie 11 (więc wychodzi na to, że nasza defensywa była najlepsza w lidze we wiośnie). To krótkie podsumowanie rundy.

Runda ta przyniosła nam spokój i nie musimy się martwić o spadek. Zasługi należą się dla każdego zawodnika. Szczególnie dla bramkarza Tomka Stanacha, który pokazywał swoje umiejętności i nie raz wybawił nas z obsesji. Jarek Kuchnia i jego rajdy zapiszą się złotymi zgłoskami w historii klubu. Cała linia pomocy i obrony jest solidna. Brakuje tylko rasowego, szybkiego, dobrze wykończającego napastnika, ale to  sprawa trenera i całego sztabu na przyszły sezon.

Teraz trochę statystyk. LKS Górki Myślenice w tym sezonie zdobyło 29 punktów. Strzeliliśmy 37 bramek, a straciliśmy 42. W sumie wygraliśmy 9 meczy, 2 zremisowaliśmy i 11 przegraliśmy. Na jesień 2 wygrane i 9 porażek i wszystko się wyjaśnia jak ładną wiosnę zagraliśmy. Najdłużej grającym zawodnikiem był Mateusz Obierzyński, który zagrał 1765 minut. On też warto zauważyć był na każdym spotkaniu ligowym i pucharowym. Pierwszą piątka zawodników najwięcej grających to: 1. Obierzyński 1765 minut, 2.Plewa 1756 minut, 3. Banowski 1690 minut, 4. Wojtycza 1520 minut i 5. Kapera 1394 minuty. Królem strzelców w naszym zespole został Konard Kęsek - aż 12 bramek na 17 meczy. Brawo także dla Wojtka Kapery - 6 goli i M. Obierzyńskiego - 5 goli. Na pochwały zasługuje także Darek Zając, Krzysiek Łętocha i Mateusz Ogrodny za liczne asysty. W tabeli wiosny zajęliśmy wysokie 4 miejsce, w jesieni zaś 11. Na koniec sezonu mamy 9 lokatę ze stratą m.in. 5 oczek do czwartego Rudnika. Brakło nie wiele, ale za rok może będzie całkiem inaczej.

Za rok właśnie na pewno spadnie Conavia za nią awansują rezerwy Gościbi Sułkowice. Nie wiadomo jeszcze jak sprawa z Jaworem. Nie będzie także Iskry Brzączowice, za nią zaś pewnie Cyrhla Krzczonów. O awansach i spadkach z poszczególnych klas po zakończeniu wszystkich rozgrywek.

Dziękujemy za cały piękny sezon naszym zawodnikom. Utrzymaliście się i za to wam brawa. Za rok może dwa będziemy bić się o czołowe lokaty i może w najlepszym przypadku awans. Podziękowania także dla osób, które poświęcają czas. Począwszy od trenera, prezesa, menedżera poprzez samych zawodników aż po kibiców. Oni wytrwale jeżdżą za piłkarzami. Niestraszna im pogoda czy inne okoliczności. Zawsze piłarze mogą na ich liczyć. Przyśpiewka: "Jedzcie sery, pijcie mleko, bo do Górek wam daleko" jest znana w całym powiecie. Kibiców mamy najlepszych i obyśmy mieli także piłkarzy.

Sezon oficjalnie uważam za zamknięty i zapraszamy już za około 2 miesiące na mecz ligowe, sparingowe czy towarzyskie. :D :D :D