04-2024

Górki vs Beskid - 04.11.17, fot. P. Biela

Trzecie zwycięstwo w sezonie. Górki 1-0 Grodzisko.

• autor: oliwier234gprzed, 2013-10-06 13:08

Wczoraj nasz zespół podejmował znanego rywala - Grodzisko Raciechowice. Wygraliśmy skromnie, lecz zasłużenie. Więcej w rozwinięciu newsa.

Górki Myślenice 1-0 (1-0) Grodzisko Raciechowice

Skład: Płatek - Ślusarczyk, Plewa, Maniecki, P.Górka - Obierzyński, Sala, Kuchnia, J.Ulman (84' Mat. Ulman) - Kęsek (kapitan)

widzów: 20   sędziował: Wojciech Boczkaja   Myślenice, Zarabie

Mecz ten uważany był za szlagier jesieni. To spotkanie było ważne i co najważniejsze  - zwycięskie. Gratulacje dla naszych zawodników za piękną grę.

Pojedynek z odwiecznym rywalem rozpoczął się w miarę wyrównanie. Nasi tworzyli ładne akcje, które bądź co bądź zagrażały rywalowi. W późniejszych minutach akcje nabrały tempa, przyjezdni rzadko atakowali. U nas brakowało jednak skuteczności i dokładności. Zarówno skrzydłami czy i środkiem boiska wychodziły ładne kontrataki, lecz najgorzej było z wykończeniem czy ostatnim strzałem. Dopiero w 32 minucie nasi stworzyli akcje, po której padł gol. Duże zamieszanie w polu karnym zakończone bramką sprawiło, że ten mecz wygrała nasza drużyna. Do końca połowy wynik utrzymał się.

Druga połowa to już trochę inną bajka. Grodzisko zmotywowane przez trenera ruszyło do ataku. W wielu akcjach nasza defensywa miała dużo szczęścia. Goście też mogą o nim mówić. Wiele ataków na bramkę przeciwnika skończyło się niecelnym strzałem lub wcześniejszym odebraniem piłki. M.in. swoje akcje na gola mieli dziś Jarek Kuchnia czy Janek Ulman. Niestety, goli więcej już nie padło. Wynik 1-0 utrzymał się do końca "pojedynku jesienni".

Gratulacje naszym za w poprawny mecz. Jeżeli poprawicie skuteczność może być naprawdę interesująco. To nasze już trzecie zwycięstwo spowoduje awans na wyższą, bezpieczniejszą pozycję. Do końca sezonu pozostały trzy mecze. Trudny wyjazd do Opatkowic i dwie słabiej grające drużyny w tym roku czyli Dukla i Wicher. Mam nadzieję, że w tej rundzie pozostaniemy na siódmej lokacie zajmowanej dzisiaj.

Dzięki za przybycie kibicom i zapraszam za tydzień na mecz z Opatkowianką na wyjeździe o godzinie 15:00. smiley