04-2024

Górki vs Sokół 18.06.16

Po pierwszym sparingu...

• autor: oliwier234gprzed, 2014-02-21 22:30

W pierwszym meczu tego roku, Górki przegrały 3-2 z Grodziskiem. Mecz był dosyć wyrównany, lecz do wygrania. Więcej w rozwinięciu newsa.

Górki Myślenice 2-3 (2-1) Grodzisko Raciechowice

1-0 6' Obierzyński

2-0 12' Górka

2-1 30' ???

2-2 49' ???

3-2 78' ???

Skład I połowa: Stanach - Bednarz, Maniecki, Plewa, Górka - Łętocha (30' Ślusarczyk), Bujas (35' Kuchnia), Pilch, Obierzyński - Kęsek, Mar. Ulman

Skład II połowa: Płatek - Bednarz (71' Testowany), Maniecki, Plewa, Gorączko (78' Ślusarczyk) - Łętocha (63' Sala), Tomazos, Pilch (73' Bujas), Kuchnia - Kęsek (71' Obierzyński), Mar.Ulman (60' Mat. Ulman)

widzów: 10   Myślenice, Sztuczne

Jak wspomniałem był to pierwszy mecz Górków w tym sezonie. Pierwsze minuty spotkania były bardzo dobre. Później gra trochę osłabła i niestety rozpoczęliśmy rok od porażki.

Mecz rozpoczął się od kilku ataków naszych zawodników. Już w 6 minucie, ładnego gola zdobył Mateusz Obierzyński, po podaniu Piotra Pilcha. Górki poszły za ciosem i zawodnicy dalej atakowali. Po faulu, w 12 minucie, rzut wolny egzekwował Paput. Piękny strzał, niestety w poprzeczkę. Jednak czujny Piotr Górka poszedł za akcją i dobił piłkę do siatki rywala. Wynik to 2-0. Do około 30 minuty kontrowaliśmy grę. Później po błędzie, straciliśmy bramkę i do końca utrzymał się wynik 2-1.

Po krótkiej przerwie, zawodnicy rozpoczęli drugą połowę. Inicjatywę przejęli jednak zawodnicy przyjezdni i po chwili z był już remis. Tutaj było małe nieporozumienie w obronie i błąd bramkarza. Jednak był to pierwszy mecz po długiej przerwie, na dodatek sparingowy, więc błędy są dopuszczalne. Gra po kilku groźnych atakach i stałych fragmentach gry gości się wyrównała. Częste rajdy po skrzydle wykonywali nasi pomocnicy m.in. Sala i Kuchnia. Ciągle brakowało jednak wykończenia. Na koniec przez pomyłki na boisku straciliśmy kolejnego gola. Końcowy wynik to 3-2 dla zawodników reprezentujących Raciechowice.

Co warto wspomnieć, widać duże zaangażowanie piłkarzy. Każdy dziś zagrał sobie po kilkadziesiąt minut. Mecz nie był zły w ich wykonaniu, brakowało dobrego zgrania. Jednak do początku rundy pozostało ponad półtora miesiąca, jest czas na dopracowanie szczegółów. Następny mecz jest planowany na 8 marca (sobota o 14) na Zarabiu, nie ma jednak sparingpartnera na ten mecz.  Pewny jest za to mecz z Skalnikiem Trzemeśnia. Ten odbędzie się 12 marca. Każde informacje będę podawał jak najszybciej na stronie. smiley