04-2024

Górki vs Opatkowianka 17.04.17 - fot. P. Biela

Drugie zwycięstwo. Górki 2-0 Sokół

• autor: oliwier234gprzed, 2014-03-22 20:57

Dzisiejszego wieczoru Górki podejmowały lidera "C" klasy - Sokoła Borzęta. Po ładnej walce, nasz zespół pokonał rywala 2-0, choć wynik mógł być wyższy.

Górki Myślenice 2-0 (0-0) Sokół Borzęta

Bramki: 1-0 50' Kęsek (as. Kuchnia)   2-0 72' Kuchnia (z karnego)

Skład: Stanach (46' Płatek) - Górka, Maniecki, Bujas, Bednarz - Kuchnia, Obierzyński, Tomazos (75' Górnik), Ogrodny, Łętocha (75' Mar.Ulman) - Kęsek (85' Mat Ulman)

sędzia: Stanisław Święch      Myślenice, Sztuczne      widzów: 15

Dzisiejsze spotkanie zapowiadało się naprawdę interesująco. Przed meczem prezes TG Sokół Marek Mikoś zafundował opłatę za boisko oraz kupił dla wygranego piłkę, to jest w ramach współpracy między klubami partnerskimi. W składzie brakło nam Pilcha, Ślusarczyka, Sali i Kamila Plewy, któremu urodziło się dziecko, a więc szczere gratulacje !!!!

Pierwsze minuty były dosyć wyrównane. Nasi gracze grali dosyć poprawnie, konstruując ciekawe akcje. Dużo piłek szło do Konrada, który często popisywał się ładnym strzałem. W pierwszej połowie miał ładną sytuację, lecz lobując bramkarza piłka poleciała około 30 cm od słupka bramki rywala. Akcje toczyły się głównie prawą stroną boiska. Sokół też miał swoje sytuacje. Najbardziej groźny był centro-strzał jednego z przyjezdnych, który o mało nie zaskoczył Tomka Stanacha. Do przerwy bezbramkowy remis.

Drugą połowę nasi zawodnicy rozpoczęli z dużym impetem. Po pięciu minutach gola zdobył Paput, a podawał Jarek Kuchnia. Górki mocno atakowały, spychając defensywę rywala do obrony. Nasz zespół atakował. Świetne akcje tworzyli w środku pola nasi pomocnicy. Obrona, bez ostoi w niej, dobrze funkcjonowała. W 72 minucie ręka w polu karnym i gola z jedenastego metra zdobył Jarek Kuchnia. Zmylił bramkarza i 2-0. Następnie swoje akcje mieli także Marek Ulman czy Mateusz Ogrodny. Ten pierwszy zepsuł sytuacje sam na sam. Drugi, spisujący się bardzo dobrze w całym meczu, zagroził kilka razy rywalowi. Do końca meczu utrzymał się wynik i to my wygraliśmy zasłużenie 2-0.

Był to przed ostatni mecz sparingowy. Za tydzień przerwa. W pierwszy weekend kwietnia planowany jest sparing, lecz nie z Iskrą Głogoczów, gdyż ta zaczyna już wtedy rozgrywki. Prawdopodobnym rywalem Krzemień Jasienica.