04

04-2024

Udany rewanż Grodziska

• autor: oliwier234gprzed, 2014-05-31 23:13

W dzisiejsze popołudnie nasz zespół na wyjeździe grał z Grodziskiem Raciechowice. Po dobrej drugiej połowie, Górki przegrały jednak swój pojedynek. Więcej w dalszej części newsa.

Grodzisko Raciechowice 3-2 (2-1) Górki Myślenice

0-1 5' Łętocha

1-1 30' ???

2-1 35' ???

3-1 48' ???

3-2 50' Mateusz Ulman  as. Łętocha

Skład: Tomasz Stanach - Damian Górnik, Kamil Plewa, Rafał Bujas (kapitan), Przemysław Płatek - Artur Gorączko - Jarosław Kuchnia, Matuesz Ogrodny, Matuesz Obierzyński (46' Mateusz Ulman), Krzysztof Łętocha - Marek Ulman (37' Tomasz Tokoń)

sędzia: Dawid Mleczek   miejsce: Raciechowice  widzów: 10

Mecz w Raciechowicach rozpoczęli gospodarze. Gra w pierwszych minutach była wyrównana. W piątej minucie spotkanie zmieniło swój przebieg. Goście wyszli na prowadzenie. Gola dla naszego zespołu zdobył Krzysztof Łętocha. Uderzył on piłkę z okolic 25 metra, a bramkarz nie poruszył się z miejsca przy obronie strzału, ponieważ piłka nabrała rotacji i zmieniała kierunek. Po dobrej akcji nasi zawodnicy poszli za ciosem. Niedługo potem, sytuacje mieli nasi pomocnicy oraz grający "na szpicy" pierwszą połowę - Marek Ulman. Po około dwudziestu minutach gry to jednak gospodarze przejmowali inicjatywę. Mieli oni wiele sytuacji i często dopisywało nam szczęście, ponieważ futbolówka o włos mijała bramkę strzeżoną przez Tomka Stanacha. Wszystko zmieniło się od 30 minuty. Wtedy to mocnym strzałem popisał się jeden z pomocników rywala. Piłka uderzyła w poprzeczkę i spadła prostopadle na linię bramkową. Sędzia główny po konsultacji z bocznym odgwizdał wyrównującą bramkę. Cała sytuacja była o tyle sporna, że bramka jest ustawiona krzywo, co utrudniało dokładne zinterpretowanie całej sytuacji. Pięć minut później kolejna poprzeczka. Tym razem gości z Myślenic zaskoczyła dobitka atakującego. Mecz nie uchodził pod nasze dyktando. Pech trwał dalej. Przed bramką kontaktową kontuzji doznał Mateusz Obierzyński, który miał problemy z piętą. W 37 minucie bardzo mocno potraktowany w walce o górną piłkę został Marek Ulman. Uderzony w okolicę kości miednicznej musiał opuścić plac gry. Za niego wszedł Tomek Tokoń. Nasi zawodnicy próbowali przedrzeć się pod pole karne rywali, jednak nie zagrozili wystarczająco golkiperowi z Grodziska.

Drugą połowę nasza drużyna rozpoczęła od zmiany. Ostatnio niewystępujący Mateusz Ulman zastąpił swojego imiennika, wcześniej kontuzjowanego. Już w trzeciej minucie drugiej tercji rywale podwyższyli prowadzenie. Gola na 3-1 zdobył pomocnik, który wykorzystał sytuacje sam na sam. Niecałe dwie minuty później nastąpiła bardzo ciekawa sytuacja. Akcja wychodziła z lewej strony. Dośrodkowanie od Łęcina wykorzystał........ Mateusz Ulman. Joker naszego zespołu, który wszedł pięć minut temu, zdobył ładną bramkę. Był to przełomowy moment spotkania. Nasi zawodnicy uwierzyli, że ten mecz nie jest jeszcze przegrany. Nastąpił duży atak. Linia obrony przesunęła się do przodu, co sprawiło gospodarzom duże problemy. Swoje sytuacje mieli m.in. Jarek Kuchnia czy Mateusz Ogrodny. Ten pierwszy uderzył piłkę i trafił w pechową poprzeczkę. Po 70 minucie zaczął padać deszcz i warunki na trudnym boisku w Raciechowicach stały się już wręcz ekstremalne. Rywale nie pokazali wielkich umiejętności w drugiej połowie, ale "dowieźli wynik" i wygrali nie do końca zasłużenie - 3-2.

Dzisiejszy mecz, bądź co bądź, można uznać jednak za udany. Nie brakowało emocji. Pierwszy raz w tej rundzie, druga połowa była dużo lepsza w naszym wykonaniu niż pierwsza. Zawodnikom nie wiele brakowało do remisu. który wg mnie i tak nie odzwierciedlałby tego co naprawdę działo się na boisku przeciwnika. Po mimo niekorzystnego wyniku i tak powinniśmy uznać spotkanie za ciekawe i podziękować naszym za walkę. Taka gra w najważniejszych, trzech ostatnich meczach sezonu zagwarantuje utrzymanie się. Na pochwały dzisiaj zasługują na pewno strzelcy ładnych bramek oraz pomocnicy z Jarkiem Kuchnią na czele. W obronie ciągle nowe ustawienia. Dzisiaj dobrze na środku zagrali Rafał Bujas i Kamil Plewa, którzy nie raz uratowali nasz zespół z groźnych sytuacji przeciwnika.

Dlatego, że dziś rozgrywano pięć meczy (spotkanie Gościbia - Rudnik przełożono na dziś) możemy spokojnie przeglądnąć tabelę i wyniki. Cyrhla w Stróży pokonała Wicher 3-1 i zajmuje ex aqeuo trzecie miejsce w tabeli ze Stawem Polanka. Wcześniej wspomniany zespół przegrał 3-0 z Halniakiem Zawada. Remis padł w derbach Sułkowic. Pozostałe wyniki to nasza porażka, która pozwoliła przesunąć się Grodzisku na 5 pozycję i wygrana Opatkowianki z Duklą (2-0). Jutro ostatnie spotkanie Jawor Jawornik - Karpaty II.

Zapraszam na następny mecz, który odbędzie się w sobotę (07.06) o godzinie 18:00 na Zarabiu. Rywalem lider - Opatkowianka.