Górki vs Dziecanovia - 28.04.18, fot. P.Biela

Podsumowanie sezonu 2013/14

• autor: oliwier234gprzed, 2014-06-26 10:27

Sezon 13/14 nie był dobry w naszym wykonaniu i różnił się znaczenie od poprzedniego. Nasza drużyna zakończyła zmagania na dziewiątej lokacie, zdobywając przy tym zaledwie 23 punkty.

Runda wiosenna rozpoczęła się dwoma wyjazdami na trudny teren. Inauguracje w Krzczonowie nasi zawodnicy przegrali aż 4-0. O tym meczu lepiej się nie wypowiadać, gdyż Górki nie istniały w porównaniu do Cyrhli. W świąteczny poniedziałek udaliśmy się na wyjazd do Polanki. Po dobrej pierwszej połowie i dużych szansach na odbicie sobie porażki nasza drużyna rzutem na taśmę zremisowała, gdyż rywal zdobył wyrównującego gola w ostatniej minucie spotkania. Na pojedynek z Karpatami II Siepraw nasza drużyna była szczególnie zmobilizowana. Rywal zajmował miejsce bezpośrednio przed nami i zwycięstwo dawałoby nam spory awans. Scenariusz tego spotkania był podobny jak w Polance. Górki prowadzą już od pierwszych minut, a w końcówce tracą gola. Czwarty pojedynek zapowiadał się interesująco, gdyż graliśmy z LKS Rudnik II. Zespół rezerw zagrał bardzo dobry mecz, a nasz team z wielkimi brakami w kadrach przegrał tylko 3-0, choć wynik mógł być dużo, dużo wyższy. Tydzień później podejmowaliśmy Gościbię II. Piłkarze mieli za zadanie zrewanżować się za srogie lanie w Sułkowicach. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, prowadziliśmy już 2-0. Błędy w defensywie niemiłosiernie wykorzystali Sułkowiczanie i doprowadzili do remisu. Mecz z Jaworem w następnej kolejce nie odbył się w prawidłowym terminie, więc o tym meczu później. Do końca sezonu zostało sześć meczy z trudnymi rywalami. Pierwszym z takich był Halniak - lider wiosny. Beniaminek "A" klasy, bo tak już można o klubie z Zawady mówić w pierwszej połowie nie pokazywał nic ciekawego. W tym pojedynku prowadziliśmy już 2-0, jednak przegraliśmy drugą połowę, a ostatecznie 4-2. W Raciechowicach dotknęła nas kolejna porażka. Tym razem Grodzisko wygrało 3-2, a piękną bramkę wówczas zdobył Krzysztof Łętocha. Fatum trwało dalej. Pojedynek z Opatkowianką przegraliśmy już przed pierwszym gwizdkiem. Na boisku grało tylko dziewięciu zawodników, lecz nie dali oni rady stawić równej walki z liderem i przegrali 9-3. Ów wynik jest największą porażką naszego zespołu u siebie. Ostatnie trzy mecze odbyły się w ciągu jednego tygodnia. Pierwszym z rywali był Wicher Stróża. Okazałe zwycięstwo w Stróży, 8-4 zachowało nam szanse na pozostanie w "B" klasie. Na pochwały zasługiwał Konrad Kęsek, zdobywca pięciu bramek. Mecz z Jaworem był najważniejszy z całej rundy. Nasi zawodnicy stawili czoła i zasłużenie wygrali z Jaworowcami 3-2. Na Wielkie Derby z Duklą, było już pewne, że zostajemy w "B" klasie. Niestety, jednak nasi zawodnicy zbyt wcześnie skończyli sezon, a derby były dla rywala. Wynik to porażka - 6:1.

Na przełomie 22. meczy nasza drużyna sześciokrotnie wygrywała, pięć razy padł remis, a aż jedenaście pojedynków skończyło się porażką. Ogólnie nasza drużyna zdobyła 40 bramek, tracąc 66. Kilka spotkań z sezonie było bardzo dobrych tj. mecze z Jaworem (3-2 i 2-1), czy jesienne spotkanie z Grodziskiem (1-0). Górki poniosły także kilka srogich porażek. 5-0 i 9-3 z Opatkowianką, 7-0 z Gościbią II, 6-1 z Duklą, 3-0 z Rudnikiem, czy 4-0 z Cyrhlą. Po wynikach na wiosnę widać, że linia ataku naszego zespołu jest porządna i zdobywa wiele bramek, gorzej wygląda to z obroną. Przypominam, że w tamtym sezonie linia defensywy Plewa, Ptasiński, Kapera, Banowski i Stanach na bramce była najlepszą obroną na wiosnę ubiegłego sezonu. Więcej w dziale Statystyki Ligowe i Terminarz Rozgrywek w Menu Strony.

Teraz trochę statystki. Najwięcej goli dla naszego zespołu zdobyli Jarek Kuchnia i Konrad Kęsek po 10 trafień. Do samego końca trwała rywalizacja o króla strzelców. Została ona nierozstrzygnięta, a więc mamy nadzieję, że na przyszły sezon będzie ona równie ciekawa. Sześć bramek zdobył Piotr Pilch. Dalsze pozycje w tej klasyfikacji zajmują Mateusz Obierzyński (4 gole), Krzysztof Łętocha (3 gole), Marek Ulman (3 gole), Mateusz Ulman (2 gole) i Bartosz Kozar i Kamil Plewa (po jednej bramce). W asystach zdecydowanie góruje Jarek Kuchnia. W sumie, po wszelkich konsultacjach zdobył ich aż 10. Proszę zatem popatrzeć, że równo połowa goli całego zespołu jest zasługą Jarka, który podawał lub strzelał. Nasz skrzydłowy góruje także w innej klasyfikacji. Zdobył on najwięcej żółtych kartek - 6. Drugi jest Konrad Kęsek (4 kartki), a trzeci Łętocha i Obierzyński (po 3 kartoniki). Na wszystkich spotkaniach grał Mateusz Obierzyński (1826 min. na murawie). Następnie Jarek Kuchnia (1783 min.), Kamil Plewa (1350 min.) i Przemek Płatek (1277 min.) Na duże pochwały zasługują także Marek i Mateusz Ulman, ponieważ byli oni na większości spotkań, lecz nie grali w nich w ogóle, ewentualnie zagrali kilka minut. Więcej w dziale Statystki Drużynowe i Kadra w Menu Strony.

W przyszłym roku nie zagramy niestety z Halniakiem Zawada i Opatkowianką. Te drużyny pewne są już bezpośredniego awansu do "A" klasy. Serdecznie im gratulujemy. Awans był także możliwy dla naszego zespołu, ponieważ po rundzie jesiennej, Halniak znajdował się w tabeli tylko punkt przed naszą drużyną, niestety wyszło tak jak wyszło. Trzecie miejsce zajęła Cyrhla Krzczonów, ze stratą tylko dwóch punktów do miejsca premiowanego awansem. Czwartą lokatę zajęło Grodzisko (38 pkt), a dalej Staw & LKS Rudnik II (po 37 pkt). Siódme miejsce zdobyła Gościbia II ze sporą przewagą nad Karpatami II, dawniej Sieprawianką. Na dziewiątym miejscu jesteśmy my, a później Dukla, Jawor i Wicher. Na tą chwilę spada tylko Wicher Stróża, jednak dokładniejsze informacje Podokręgu poda wkrótce. W przyszłym roku na pewno rywalizować będziemy z Iskrą Głogoczów (spadek "A" klasa) oraz Sokołem Borzęta i Rabą II Dobczyce (awans "C" klasa). Prawdopodobne drużyny w "B" klasie na sezon 14/15: Iskra Głogoczów, Cyrhla Krzczonów, Grodzisko Raciechowice, Staw Polanka, LKS Rudnik II, Gościbia II Sułkowice, Górki Myślenice, Dukla Bysina, Karpaty II Siepraw, Jawor  Jawornik, Sokół Borzęta, Raba II Dobczyce. Więcej w dziale Tabela w Menu Strony oraz na stronie Futmal.pl oraz 90minut.pl .

Kończąc moją długą wypowiedź pragnę jeszcze raz podziękować za grę wszystkim zawodnikom. W sumie w meczach ligowych i sparingowych zagrało 32 zawodników. Szczególnie dla strzelców bramek oraz Tomka Stanacha, który nieraz ratował z opresji nasz zespół w trudnych momentach. Podziękowania kieruje do zarządu klubu wraz z prezesem oraz niezawodnym Maćkiem Górką, który ciągle czuwa nad całym klubem i wykonuje wspaniałą pracę. Dzięki także dla kibiców, którzy jednak nie jeżdżą już w dużej frekwencji. Mam szczere nadzieję, że nie opuszczą naszego klubu i będą dalej wiernie kibicować, podążając za swoją drużyną w dalekie miejsca w naszym powiecie.

O wszystkich wiadomościach będę powiadamiał na bieżąco, przypominam także o ankiecie na skład sezonu 13/14. Trwa ona do 30 czerwca. Bezpośrednio po niej będziemy wybierać MVP sezonu, czyli najlepszego zawodnika. Dziękuje za przeczytanie i Serdecznie Pozdrawiam !!! smiley