Orzeł II vs Górki - 04.08.18, fot. P.Biela

Kończymy bardzo dobrą rundę, czyli 22. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2015-06-18 15:20

W najbliższy weekend odbędzie się już ostatnia kolejka „B” klasy myślenickiej. Po dwudziestej drugiej serii spotkań już wszystko będzie jasne i ekipy oficjalnie zakończą kolejne sezony działalności. Górki rozegrają wyjazdowy mecz z LKS Rudnik II. Zapowiedź w dalszej części newsa.

W ostatniej kolejce ligowej wszystkie drużyny powinny zacząć swoje spotkania o 17:00 w sobotę (20.06.15). Sześć meczy rozgrywanych w samym końcu rozgrywek wyjaśni nam dokładnie jak dane drużyny poradziły sobie w sezonie 2014/15. Szlagierem kolejki będzie nasze spotkanie. Trzecia i czwarta drużyna rundy wiosennej zmierzy się na Zielonej, ale o tym za moment. Niecałe dwa kilometry dalej, czyli także w Sułkowicach, ale przy ulicy Sportowej, zostanie rozegrany pojedynek między Gościbią II i Cyrhla. Faworyta w tym spotkaniu jednoznacznie trudno ustalić, gdyż ostatnie mecze oba zespoły przegrywają. W Myślenicach zostaną rozegrane dwa spotkania. Dukla na Sztucznej zagra z Jaworem Jawornik. Pozycję dwóch drużyn wskazują na słabe widowisko, lecz może być znacznie inaczej. Kolejnym spotkaniem będzie rozgrywany na bocznym boisku Dalinu mecz między Sokołem Borzęta i Stawem Polanka. Ligowa potyczka będzie bardzo ważna dla naszego miejsca i sprawy awansu z drugiej lokaty. Iskra Głogoczów, która pewna jest już awansu przypieczętuje tytuł mistrzowski w Sieprawiu. Karpaty II będą ich rywalem i inny wynik niż wygrana gości będzie niespodzianką. Ostatnim z tych sześciu meczy będzie pojedynek między Raba II Dobczyce i Grodziskiem Raciechowice.

Nasza drużyna zagra z LKS Rudnik II. Spotkanie będzie kluczowe i śmiało można je nazwać szlagierem kolejki. Wynik z tego meczu będzie także ważny dla piłkarzy Stawu i Sokoła. Jak wspomniałem w podsumowaniu kolejki to właśnie te dwa pojedynki rozstrzygną kto w lidze awansuje z drugiej pozycji oraz kto na koniec sezonu wskoczy do czołowej dziesiątki.  Nasz najbliższy rywal po rundzie jesiennej zajmował dopiero 7. miejsce ze zdobyczą 16 pkt. Nie wskazywałem go w roli faworytów i pretendentów do awansu. Jednak zdobyte 24 pkt w rundzie wiosennej (8 wygranych z: Gościbia II, Sokół, Grodzisko, Dukla, Jawor, Staw, Karpaty II i Cyrhla) wskazują na bardzo dobrą formę tej drużyny. W swoich meczach piłkarze z Rudnika ulegli tylko Iskrze i Rabie II, skromnie przegrywając te pojedynki 2:1. W rewanżach rezerwy strzeliły aż 32 bramki (4 wynik w lidze) i straciły tylko 13 goli (2 wynik w lidze). Piłkarze LKS-u są podrażnieni, gdyż nadal walczą o awans. Ważny jest fakt, że rezerwy awansują tylko wtedy do „A” klasy, gdy pierwsza drużyna nie spadnie z ligi okręgowej. Historia spotkań z drugim zespołem z Rudnika nie jest długa. Drużyna powstała w 2010 roku, jako pierwsza z zespołów rezerw. Dwa lata ekipa spędziła w „C” klasie, lecz na następny sezon dzięki mistrzostwie tej ligi awansowała do „B”. W sezonie 12/13 pierwsze spotkanie nasza drużyna przegrała na wyjeździe 3:1. Jednak w rewanżu naszym udało się zwyciężyć tym samym stosunkiem bramek. Rok później na jesieni padł bezbramkowy remis. Ten mecz mógł skończyć się wygraną naszego zespołu, lecz zawiodła skuteczność. Rewanż w Sułkowicach na pewno dobrze pamiętają gospodarze, bo wygrali tam 3:0, choć szans na podwyższenie wyniku mieli znacznie więcej. Na jesieni tego sezonu zespół z Myślenic przegrał 2:0. Podsumowując: to rezerwy LKS-u są niepokonane u siebie w naszych meczach. Bilans spotkań Górek z tą drużyną to jedno zwycięstwo, remis i trzy porażki. Warte zauważenia jest, że LKS dwukrotnie kończył rozgrywki na czwartym miejscu, a w tym sezonie na pewno zajmie miejsce na podium.

Kończymy rundę i trochę szkoda, że minęła ona tak szybko. Dotychczas Górki zajmują czwarte miejsce na wiosnę z sześcioma zwycięstwami, dwoma remisami i dwoma porażkami. Rywalizacja i popisy zespołu z Górnego Przedmieścia w rundzie wiosennej 2014/15 były emocjonujące i ciekawe. Walka, ambicja i rewelacyjne przygotowanie sprawiły, że Górki utrzymują się w „B” klasie. Został nam jeszcze jeden Wielki Finał. Zapraszamy kibiców do Sułkowic na Zieloną, gdzie swoje mecze rozgrywa zespół rezerw piątoligowej drużyny oraz prosimy o wsparcie ze strony sympatyków.

Mecz z LKS Rudnik II odbędzie się w sobotę (20.06.15) o godzinie 17:00 w Sułkowicach.

Kolejka 22 w dniach 20-06-2015/21-06-2015

LKS RUDNIK II - GÓRKI MYŚLENICE 2015-06-20 17:00; Sułkowice, Zielona

Karpaty II Siepraw - Iskra Głogoczów 2015-06-20 17:00; Siepraw

Raba II Dobczyce - Grodzisko Raciechowice 2015-06-20 17:00; Dobczyce