Treningi 07.02 i 09.02

Wywiad z Łukaszem Zającem - Trenerem LKS Górki Myślenice

• autor: wasyl22, 2015-08-01 10:13

Inauguracja ligi zbliża się dużymi krokami. Już 14 sierpnia Górki Myślenice rozpoczną kolejny sezon działalności. O tym jak wyglądają przygotowania i jak trenujemy zapytaliśmy naszego szkoleniowca. Wywiad w dalszej części newsa.

Wywiad z Łukaszem Zającem – trenerem LKS Górki Myślenice

- Runda wiosenna poprzedniego sezonu była jedną z najlepszych rund w wykonaniu Górek w historii „B” klasy. Czy wracasz do tych chwil i szczęśliwych momentów z drużyną?

Ł.Z. - Nie patrzymy za siebie, idziemy do przodu. Na pewno jest to dobry fundament do budowy solidnego zespołu. Czasem na pewno każdy z Nas wspomina te miłe chwile, które przyniosły nam, bądź co bądź, sukces w postaci utrzymania.

- Kilka zmian kadrowych oraz nowa baza treningowa to jedne z wielu zmian w porównaniu z treningami, które odbyły się na wiosnę. Jak oceniasz przygotowania do nowego sezonu?

Ł.Z. - No na pewno warunki do treningu mamy rewelacyjne. Tutaj ukłon w stronę zarządu, który stanął na wysokości zadania i po raz kolejny chłopakom nic nie brakuje. Co najważniejsze frekwencja na treningach jest bardzo wysoka. Po mimo wakacji, kadrowo na pewno jesteśmy silniejsi, co wzmaga konkurencję w drużynie i podnosi jakość zespołu.

- Liczne zmiany kadrowe spowodowały wzrost liczby zawodników. Co sądzisz o nowych nabytkach i ruchach transferowych w zespole?

Ł.Z. - Na pewno pozyskaliśmy kilku wartościowych graczy, a pewne transfery dopinamy i to jeszcze nie koniec. Najważniejsze, że te chłopaki, które dołączyły idealnie wpasowały się w klimat i atmosferę Górek, co ułatwiło im aklimatyzację. Fakt, że są to ludzie, którzy ostatnio grali w wyższych ligach na pewno podniesie poziom sportowy zespołu jak i rywalizację o pierwszą jedenastkę.

- W poprzedniej rundzie przyzwyczailiśmy się do taktycznej gry w obronie i mocnych ataków. Jaka wygląda sytuacja w każdej z formacji?

Ł.Z. - W każdej formacji jest coś do poprawy, ale ogólnie jako całość drużyny musimy popracować nad grą w defensywie. Sprawdzone elementy z poprzedniej rundy na pewno będą naszą siła. Nieustanna praca i trening niezbędny by myśleć o zadowoleniu Trenera, Zarządu, Kibiców jak i samych siebie.

- Świetna sytuacja kadrowa i bardzo dobre warunki do treningów są podstawą do osiągnięcia sukcesu. Czy Ty jako trener zakładasz jakieś cele na nowy sezon?

Ł.Z. - Cel mamy jeden - świetnie się bawić tym co robimy i wspólnie czerpać z tego satysfakcję.  Czas pokaże na co nas stać w tym nowym sezonie. To jest sport i nie na wszystko mamy wpływ. Jedno jest pewne w każdym meczu będziemy grać o zwycięstwo.

Na dziesięć dni przed rozpoczęciem ligi pozostał nam jeszcze jeden sparing i dwa treningi. Zawodnicy jak wspomniał trener nadal szczycą się wysoką frekwencją. Mamy nadzieję, że w tym roku Górki będą walczyć o jak najwyższe miejsca.

dzisiaj: 1917, wczoraj: 1408