Boisko LKS Górki na przestrzeni ostatnich lat

Rewanż za wiosnę, czyli 5. kolejka – zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2015-09-10 16:46

W najbliższy weekend odbędzie się piąta seria spotkań w „B” klasie myślenickiej. Zespoły kolejny raz walczyć będą o ligowe punkty. Górki udadzą się do Polanki na bardzo ciekawy mecz z Stawem. Więcej w dalszej części newsa.

Piąta seria meczy rozpocznie się od pojedynku rozgrywanego w Raciechowicach. Lider podejmował będzie LKS Trzebunię. Spotkanie śmiało nazwać można szlagierem kolejki, gdyż obie ekipy plasują się na bardzo wysokich lokatach w tabeli. Trudno wskazać jednoznacznego faworyta tego meczu, ponieważ zespoły w początkowej fazie rozgrywek prezentują się naprawdę z dobrej strony. Dla naszej ekipy najlepszym rozwiązaniem byłby podział punktów, gdyż wtedy przy korzystnym rezultacie w naszym meczu zbliżamy się do rywali poprzedzających nas. Pół godziny po rozpoczęciu spotkania Grodziska i LKS-u na murawę w Polance wybiegną podopieczni Łukasza Zająca, ale o tym w dalszej części. W sobotnie popołudnie odbędzie się jeszcze jedno spotkanie. Walczące o każde ligowe punkty drużyny Jawora i Gościbii II zmierzą się między sobą. Dla obu drużyn ewentualna wygrana może na kilka tygodni zapewnić pewną pozycję w lidze i awans z strefy spadkowej. W niedzielę planowe są pozostałe trzy mecze. O 14:00 w Krzczonowie tamtejsza Cyrhla podejmowała będzie zaskakujący dobrą formą Lubomir. Ekipa z Wiśniowej wywalczyła punkty w pojedynku z Górkami oraz wygrała z solidną drużyną Raby II. W pozostałych meczach zespół skromnie przegrał dwukrotnie 2:1, co oznacza dobrą formę beniaminka i ambitną walkę do końca meczu. Spotkanie także będzie zaliczało się do tych bardzo ciekawych, co jak często podkreślamy bardzo napędza rywalizację. O 16:00 na murawę wybiegną zawodnicy podczas dwóch meczy. W Tokarni wicelider - Beskid rozegra spotkanie z Rabą II Dobczyce. Mistrz „C” klasy na pewno będzie faworytem do triumfu i podtrzymania serii bez porażki, lecz goście tanio nie oddadzą ani jednego oczka. Dla drużyny z Tokarni otwiera się szansa wskoczenia na pozycję lidera, ale do tego piłkarze muszą pokonać wysoko rywala, co na pewno nie będzie łatwym osiągnięciem oraz liczyć na korzystny wynik w meczu w Raciechowicach. Kończyć zmagania będzie pojedynek w Sieprawiu. Tam Karpaty II, które jak się w ostatniej kolejce okazało nie będą chłopcem do bicia zmierzą się z dobrą drużyną Sokoła Borzęta. Gra na trudnym terenie może pokrzyżować plany gości, którzy w tabeli ustępują nam miejsca tylko gorszym bilansem bramkowym. W sześciu z ligowych pojedynków w każdym zapowiada się bardzo duża walka, a więc zapraszamy do śledzenia wyników z innych meczy.

Sobotnie spotkanie będzie miało charakter rewanżu za całkowicie niezasłużoną porażkę w poprzednim sezonie. Zespół z Polanki nie jest już jednak tą drużyną, która nieco ponad 3 miesiące temu była jednym z pretendentów do awansu i tylko gorszy bilans bramkowy zadecydował o ostatecznym progresie piłkarzy Rudnika II. Wtedy to w rundzie wiosennej nasz najbliższy rywal zdobył 25 pkt i naprawdę niewiele zabrakło mu do wielkiego powrotu do „A” klasy. Wielka nieskuteczność podopiecznych Łukasza Zająca przesądziła o porażce, choć przeciwnicy na pewno byli zespołem gorszym. Po odejściu kilku zawodników gra w ekipie zmieniła się w negatywnym tego słowa znaczeniu. Staw w dotychczasowych zmaganiach zdobył zaledwie punkt, w zremisowanym u siebie meczu z drużyną Gościbii II (2:2) i zajmuje ostatnią lokatę w tabeli. Porażki 4:1 z Grodziskiem, LKS Trzebunia i Sokołem przekreślają już szanse Stawu na dobry wynik w tej rundzie. Statystyka spotkań w meczach z drużyną z Polanki do niedawna była bardzo dobra. Jeszcze dwa lata temu przeciwnicy nigdy nie odnieśli zwycięstwa w meczu u siebie. Na tę chwilę Górki z ekipą Stawu rozegrały oficjalnie piętnaście meczy. Dziewięć zwycięstw drużyny z Górnego Przedmieścia, dwa remisy oraz cztery porażki to bilans spotkań. Podopieczni Łukasza Zająca rozgrywają mecze z ekipą z Polanki nieprzerwalnie od siedmiu lat, z jednoroczną przerwą, gdy Staw występował w niższej klasie rozgrywkowej. Statystyki ogólne przemawiają na korzyść gości, ale jak było w ostatnich pięciu meczach. Ligowy pojedynek w najlepszej do tej pory rundzie w wykonaniu Górek (wiosna 12/13) zakończył się skromnym zwycięstwem 1:0 po golu Kęska. Na następny rok Myśleniczanie ulegli u siebie 2:1, a na wiosnę zremisowali 1:1, gdy gola wyrównującego rzutem na taśmę zdobył obecny szkoleniowiec naszej ekipy. Dwie porażki w poprzednim sezonie (6:1 i 3:2) na pewno są dobrym argumentem do rewanżu. Mamy nadzieję, że Górki na trudnym terenie w Polance spiszą się na miarę swoich, jak zawsze podkreślamy bardzo wysokich umiejętności, pewnie pokonają i zrewanżują się ekipie Stawu w szesnastym pojedynku w historii.

Serdecznie zapraszamy na ligowy pojedynek z drużyną Stawu Polanka. Mecz odbędzie się w sobotę (12.09.15) o godzinie 16:30 na boisku Stawu w Polance. Emocji na pewno nie zabraknie !!!

Kolejka 5 w dniach 12-09-2015/13-09-2015

Grodzisko Raciechowice - LKS Trzebunia 2015-09-12, 16:00, Raciechowice

STAW POLANKA - GÓRKI MYŚLENICE 2015-09-12, 16:30, Polanka

Jawor Jawornik - Gościbia II Sułkowice 2015-09-12, 17:00, Jawornik