Górki vs Grodzisko 29.04.17 fot. P. Biela

Zatrzymać rozpędzone Grodzisko, czyli 8.kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2015-10-01 15:37

Po rozegranych siedmiu spotkaniach, w tabeli wyraźnie widać, kto prezentuje wysoką formę, a kto w tym sezonie nie będzie liczył się w rywalizacji. W najbliższy weekend odbędzie się kolejna seria meczy. Górki podejmować będą Grodzisko, a więcej informacji o tym i innych meczach w dalszej części newsa.

Ósmą kolejkę ligową zainauguruje sobotni mecz pomiędzy drużynami Sokoła Borzęta, a LKS-em Trzebunia. Obie te ekipy dosyć ambitnie przystąpiły do rywalizacji i w tabeli zajmują kolejno piątą i szóstą lokatę ze stratą tylko jednego punktu do podium. Widowisko w tym pojedynku zapowiada się na bardzo wysokim poziomie, lecz wg mnie to goście powinni sprostać trudnej roli faworyta i zwyciężyć w spotkaniu. O 18:00 także na Zarabiu, lecz na boisku ze sztuczną nawierzchnią zagrają Górki Myślenice, ale o tym meczu tradycyjnie później. W niedzielne popołudnie planowane są cztery pojedynki. Pierwszy z nich będzie miał miejsce w Tokarni, gdzie lider podejmował będzie waleczną drużynę z Sieprawia. Trudno spodziewać się niespodzianki i straty punktów Beskidu z tejże przyczyny, że ekipa ta jest niepokonana w tegorocznych rozgrywkach. Równo z wyżej opisanymi drużynami na murawę wybiegną zawodnicy w Krzczonowie. Tam Cyrhla zagra z outsiderem ligi – Stawem Polanka. Gospodarze tego meczu na pewno będą chcieli zdobyć maksymalną liczbę punktów za to spotkanie z powodu, że ciągle znajdują się „w czubie” tabeli i pragną wskoczyć na upragnione podium. Ich rywale, czyli drużyna z Polanki na pewno powalczy, ponieważ zła dyspozycja zawodników musi przecież zostać kiedyś przerwana. O 15:00 w Poznachowicach Dolnych odbędzie się mecz pomiędzy Lubomirem Wiśniowa, a naszym ostatnim rywalem – Jaworem Jawornik. Dobra dyspozycja beniaminka może sprawić, że to on po raz kolejny zapunktuje i zapewni sobie dobrą lokatę na koniec rundy jesiennej. Pół godziny później miejsce miało będzie spotkanie drużyn rezerw, gdyż Raba II zmierzy się z Gościbią II. Obie ekipy znajdują się w dolnej części notowania i na pewno ambitnie powalczą o jakże cenne ligowe punkty, które w przypadku tych zespołów mogą być szczególnie ważne.

W tegorocznych rozgrywkach pozostały jeszcze cztery spotkania, które będą bardzo ważne dla naszego zespołu. Pierwszy z nich będzie miał miejsce w najbliższą sobotę. Górki rozegrają pojedynek z dobrze znanymi nam piłkarzami Grodziska Raciechowice. Spotkaniami między tymi ekipami możemy cieszyć się nieprzerwanie od 2007 roku. W pierwszym sezonie w „B” klasie, kiedy to nasza drużyna jako beniaminek zagrała ze spadkowiczem „A” klasy – zespołem z Raciechowic to przeciwnicy okazali się lepsi i pokonali niedoświadczony wtedy zespół z Górnego Przedmieścia aż 6:0. Sobotni mecz będzie już siedemnastym w historii występów obu drużyn. Dotychczas pięć spotkań zakończyło się zwycięstwem myśleniczan, także pięciokrotnie padł remis, a rywale okazali się być lepszymi w pozostałych siedmiu. W ostatniej ligowej potyczce Górki szczęśliwie w końcówce doprowadzili do wyrównania, choć do 80. min przegrywali 0:2. W tamtym meczu bardzo dobrą zmianę zanotował Karol Klimas, który strzelił bramkę kontaktową. Niestety w najbliższym spotkaniu nasz „Joker” nie zagra, ponieważ nabawił się od kontuzji, która wykluczy go na pewny czas z gry.

Spotkanie Górek, czyli trzeciego zespołu w rywalizacji z ekipą Grodziska (wicelider) na pewno będzie ciekawe. Podopieczni Dawida Sudera w tym sezonie tylko raz zostali pokonani przez ekipę beniaminka z Trzebuni (2:0 u siebie). W pozostałych sześciu meczach zawodnicy z Raciechowic nie mieli sobie równych wygrywając kolejno z: Stawem 4:1, Karpatami 3:0, Jaworem 2:0, Rabą II 4:1, Gościbią II 1:0 oraz z Sokołem Borzęta 7:3. Jak podkreślałem w podsumowaniu kolejki to Grodzisko rozegrało już wszystkie mecze z drużynami z miejsc 8-12 w tabeli, a więc końcówka rundy na pewno nie będzie dla nich łatwa. Warto zaznaczyć także fakt, że 18 pkt w siedmiu meczach nie jest dziełem przypadku, a więc na spotkanie z Grodziskiem będziemy musieli szczególnie uważać. Mamy jednak nadzieję, że to nasi zawodnicy przerwą serię trzech kolejnych meczy bez zwycięstw z podopieczni  Dawida Sudera i pokażą swoje pełne umiejętności. Rywale są na pewno w zasięgu możliwości myśleniczan, co zapowiada bardzo ciekawe widowisko.

Zapraszamy bardzo serdecznie na arcyciekawe spotkanie Górek Myślenice z zespołem Grodziska Raciechowice, które odbędzie się w najbliższą sobotę (03.10.15) o godzinie 18:00 na Zarabiu. Emocje w pełni gwarantowane !!!

Kolejka 8 w dniach 03-10-2015/04-10-2015

Sokół Borzęta - LKS Trzebunia 2015-10-03, 16:30, Myślenice - boczne

GÓRKI MYŚLENICE - GRODZISKO RACIECHOWICE 2015-10-03, 18:00, Myślenice - sztuczne

Beskid Tokarnia - Karpaty II Siepraw 2015-10-04, 14:00, Tokarnia