Górki vs Iskra B. - 12.09.20, fot. O.Bzowski

Skład rundy jesiennej wybrany

• autor: oliwier234gprzed, 2015-11-07 15:36

W ostatnim tygodniu internauci naszej strony wybierali najlepszy skład rundy jesiennej obecnego sezonu. Głosowanie odbyło się w czterech ankietach, które wskazały jednocześnie liderów danej formacji. Więcej informacji w dalszej części newsa.

Skład rundy jesiennej: Tomasz Stanach – Kamil Plewa, Arkadiusz Skawski, Mariusz Wójtowicz – Krzysztof Łętocha, Paweł Dąbrowa, Marcin Hudaszek, Mateusz Obierzyński, Jarosław Kuchnia – Marek Zięba, Mateusz Biela

Na początku warto dodać, że w ankiecie oddano rekordowo dużą ilość głosów, gdyż w sumie było ich aż sześćset. W rywalizacji na najlepszego bramkarza po raz kolejny zwyciężył Tomasz Stanach, który uzyskał nieco mniej niż 3/4 wszystkich głosów. W kolejnym sondażu na najlepszego obrońcę triumfował Arkadiusz Skawski. Nasz stoper rozegrał wszystkie jedenaście spotkań i bardzo dobrze radził sobie na pozycji stopera. Obok niego w trójce nominalnych obrońców, bo właśnie tyloma graliśmy w większości spotkań znalazł się Kamil Plewa oraz Mariusz Wójtowicz. Tytuł najlepszego pomocnika rundy jesiennej należy od dziś do kapitana naszej ekipy – Marcina Hudaszka. Trzy bramki, siedem asyst i nienaganna postawa na boisku na pewno przesądziły, że to właśnie ten zawodnik w pełni zasłużenie został zwycięzcą tej ankiety. Najoptymalniejszą piątkę pomocników uzupełnili Jarosław Kuchnia, Paweł Dąbrowa, Mateusz Obierzyński i Krzysztof Łętocha. Ten ostatni zdobył tyle samo głosów, co Vasilis Tomazos, jednak w tej sytuacji zadecydowały statystyki, w których lepszy okazał się skrzydłowy naszego zespołu. W rywalizacji w ataku zwyciężył król strzelców „B” klasy – Marek Zięba, który uzyskał 46%. Tuż za jego plecami znalazł się Mateusz Biela. Duet napastników zasłużenie zwyciężył, a ich formę podkreślił nawet sam trener w ostatnim wywiadzie. Co ciekawe Górki ani razu w tej rundzie nie wybiegły właśnie w takim ustawieniu. Warto także dodać, że w jedenastce rundy pojawiła się trójka graczy, którzy zasilili Górki w letniej przerwie. Także trzy zmiany zaszły w porównaniu do najlepszego składu wybieranego po ostatnim sezonie, który dla przypomnienia prezentujemy poniżej.

Skład sezonu 2014/15: Tomasz Stanach – Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Sylwester Kisielewski – Krzysztof Łętocha, Paweł Dąbrowa, Marcin Hudaszek, Mateusz Obierzyński, Jarosław Kuchnia – Karol Klimas, Ignacy Dudek

Dokładne wyniki sondaży:

Bramkarze: Tomasz Stanach 73%, Szymon Podoba 17%, Łukasz Mirek 10%  (frekwencja: 67)

Obrońcy: Arkadiusz Skawski 27%, Kamil Plewa 18%, Mariusz Wójtowicz 18%, Bartłomiej Bednarz 16%, Sylwester Kisielewski 15%, Wojciech Lijewski 3%, Daniel Burkat 3%  (frekwencja: 187)

Pomocnicy: Marcin Hudaszek 20%, Jarosław Kuchnia 17%, Paweł Dąbrowa 16%, Mateusz Obierzyński 12%, Krzysztof Łętocha 9%, Vasilis Tomazos 9%, Damian Surlas 7%, Marek Ulman 4%, Bartosz Górka 3%, Karol Klimas 3%  (frekwencja: 232)

Napastnicy: Marek Zięba 46%, Mateusz Biela 33%, Łukasz Zając 8%, Ignacy Dudek 7%, Michał Loręcik 6%  (frekwencja: 114)

Całościowa frekwencja: 600

Następnym sondażem, który będzie miał miejsce na naszej stronie będzie to tradycyjna ankieta na najlepszego zawodnika sezonu. Podstawowym kryterium, dzięki któremu dany zawodnik może znaleźć się w tym sondażu jest osiągnięcie co najmniej 15% głosów w poprzedniej ankiecie, której wyniki prezentujemy powyżej. Pragnę dodać, że wśród pomocników to kryterium zostało obniżone do 8% z powodu, iż w na najlepszego gracza tej formacji kandydowało najwięcej zawodników.

W sondażu na MVP sezonu będzie maksymalnie oddać po trzy głosy, a ankieta potrwa do przyszłej soboty (14.11).