Górki vs Grodzisko 29.04.17 fot. P. Biela

Skromna porażka w pierwszym meczu przedsezonowym

• autor: oliwier234gprzed, 2016-01-17 10:36

Sokół Borzęta pokonał wczoraj Górki Myślenice w pierwszym meczu towarzyskim okresu przygotowawczego. Spotkanie odbyło się w iście zimowej aurze, a sami zawodnicy mieli okazję do wspólnej gry po ponad dwóch miesiącach przerwy.

Górki Myślenice 0:2 (0:1) Sokół Borzęta

0:1 34’ karny

0:2 50’

Skład Górki: Tomasz Stanach (46’ Łukasz Mirek) – Bartłomiej Bednarz (46’ Tomasz Tokoń), Arkadiusz Skawski (46’ Paweł Dąbrowa), Kamil Plewa, Sylwester Kisielewski (46’ Marek Ulman) – Krzysztof Łętocha (46’ Testowany I), Testowany II, Marcin Hudaszek, Bartosz Górka (46’ Karol Klimas) – Mateusz Biela (46’ Łukasz Zając), Damian Surlas (80’ Damian Górnik)

Ponadto na ławce: Daniel Burkat

Myślenice, Sztuczne   Sędzia: Piotr Górka     Widzów: 10

Dla wielu rezultat z wczorajszego spotkania może być sporym zaskoczeniem. Trzeba jednak stwierdzić, że porażka z dobrze dysponowaną drużyną Sokoła na samym wstępie przygotowań nie ma praktycznie żadnego znaczenia i może być pozytywnym bodźcem do efektywnej pracy podczas treningów. Górki, mimo iż na boisku pojawiło się aż dwudziestu zawodników zagrały w okrojonym składzie, gdyż zabrakło między innymi Obierzyńskiego, Kuchnii, Zięby, Tomazosa czy Wójtowicza. Warto nadmienić także, że był to pierwszy mecz od ponad dwóch miesięcy.

Podopieczni Łukasza Zająca rozpoczęli pojedynek bardzo ospale i w pierwszych minutach musieli skupić się głównie na defensywie. Gra w wykonaniu naszej ekipy nie należała do najlepszych i dopiero po pół godzinie gry po raz pierwszy oddaliśmy kilka strzałów na bramkę. W tym samym czasie Sokół dosyć śmiało przedzierał się pod nasze pole karne i swoje akcje kończył groźnymi uderzeniami w światło bramki. Wiele sytuacji mogło skończyć się golami, lecz rywale w pierwszej części popisali się sporą nieskutecznością. Do przerwy padła jedna bramka. Pewne i mocne uderzenie z rzutu karnego skutkowało, że to Sokół wyszedł na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od licznych zmian. Spotkanie miało charakter bardziej towarzyski niż sportowy, gdyż każdy z zawodników zagrać miał po jednej połowie. Druga część meczu rozpoczęła się od kilku ciekawych zagrań z naszej strony, które miały szanse powodzenia. Dwóch idealnych sytuacji nie wykorzystał Zając, jednak to Górki co raz częściej atakowały. Niestety tuż na początku Sokół w niefortunny dla nas sposób zdobył bramkę i wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, które jak się później okazało pozostało do końca. Przeciwnicy mieli jednak kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, lecz w korzystnych dla rywali akcjach z bardzo dobrej strony popisał się drugi z bramkarzy - Łukasz Mirek.

Pierwszy mecz towarzyski zakończył się skromną, ale zasłużoną porażką z zaprzyjaźnioną ekipą Sokoła. Z tego miejsca dziękując za grę rywalowi, życzymy także ekipie Sokoła sukcesów w lidze i zakończenia sezonu na najwyższej pozycji w historii klubu.

Górki czeka teraz intensywny plan przygotowań, gdyż w samym styczniu planowanych jest jeszcze sześć jednostek treningowych. Mamy nadzieję, że kontuzjowani zawodnicy powrócą szybko do drużyny i wspólnie przygotować się będą do rundy rewanżowej. Kończąc pragnę podziękować skromnej liczbie kibiców za pojawienie się na meczu oraz zaprosić na następny sparing, który odbędzie się 13. lutego, a rywalem będzie beniaminek „A” klasy – Iskra Głogoczów.