Górnik vs Górki, 10.07.20, fot. O.Bzowski

Z cyklu sylwetki nowych zawodników cz.5 - Mariusz Wyroba

• autor: oliwier234gprzed, 2016-03-23 21:32

Dziś po raz kolejny prezentujemy sylwetkę kolejnego z naszych nowych zawodników. W tym odcinku pragniemy przybliżyć postać Mariusza Wyroby, doświadczonego zawodnika grającego na pozycji środkowego pomocnika, który w swojej karierze miał już występy w m.in. we Wrzosach Osieczany. Zapraszamy do dalszej części newsa.

Mariusz Wyroba - ur. 18.05.1982, pozycja: pomocnik, poprzednie kluby: Garbarnia Kraków, Radziszowianka Radziszów, Liszczanka Liszki, KS Tyniec, Wrzosy Osieczany, Zielonka Wrząsowice

Występy w sparingach: 90 min. z Sokołem, 60 min. z Bratniakiem, 45 min. z Skawianinem, 57 min. z Clavią i 90 min. z Nadwiślanem, 1 gol i 1 asysta, Frekwencja na treningach: 4/17 (styczeń i luty)

Wywiad z Mariuszem Wyrobą:

Jak znalazłeś się w naszym zespole i co przekonało Cię do zasilenia ekipy Górek?

M.W. - Słyszałem dużo dobrego o klubie i o pracy jaką wykonuje tutaj trener, zarząd i drużyna. Duży wpływ miało też to, że dobrze znam trenera Łukasza Zająca.

W jakich klubach grałeś w dotychczasowej karierze i jakie sukcesy odnosiłeś?

M.W. - Oprócz Garbarni Kraków, której jestem wychowankiem, kopałem miedzy innymi w takich drużynach jak Radziszowianka, Liszczanka, Tyniec, Wrzosy Osieczany, Zielonka Wrząsowice ..... itd. Sukcesy ... hmmm wierzę, że są jeszcze przede mną. smiley

Jesteś po kilku treningach, jak oceniasz ekipę, na co ją stać?

M.W. - Drużynę oceniam bardzo pozytywnie. Widać, że chłopakom zależy na tym co robią, pokazuje to frekwencja i zaangażowanie na treningach. Jeżeli podejście wszystkich związanych z klubem się nie zmieni, to stać ten zespół na wiele.

Co myślisz o atmosferze w zespole i jak zostałeś przyjęty przez zawodników?

M.W. - Jeżeli chodzi o atmosferę to jest ona bardzo dobra. Da się to odczuć na treningach, meczach i w szatni. Jak zostałem przyjęty? Myślę, że dobrze, ponieważ jak na razie drużyna nie dała mi do zrozumienia, że coś jest nie tak.

Co sądzisz o najbliższych planach w okresie przygotowawczym?

M.W. - Do pierwszego meczu zostało nie wiele czasu, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Na sparingach widać coraz większe zgranie i zrozumienie w poszczególnych formacjach.

Czy wg Ciebie Górki mają szansę na upragniony i długo wyczekiwany awans?

M.W. - Na ten temat porozmawiamy po ostatnim meczu. smiley

Mariusz jest piątym i najprawdopodobniej ostatnim wzmocnieniem Górek w przerwie między rozgrywkowej. Podobnie jak bohater wczorajszego odcinka, nasz zespół na pewno wesprze doświadczeniem, ale także ciekawym i oryginalnym pomysłem na grę. Liczymy, że będzie pewnym punktem Górek w jakże ważnej dla nas rundzie rewanżowej.

P.S. Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmiku na portalu YOUTUBE (dostępny w menu strony).