Górki - Staw 25.08.2013

Wracamy !!!, czyli 12. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2016-04-07 16:43

W najbliższy weekend odbędzie się dwunasta kolejka ligowa B-klasy myślenickiej. Na starcie nowej rundy zobaczymy dwanaście drużyn, które rywalizować będą w trakcie sześciu spotkań. Górki rozpoczną rundę rewanżową od pojedynku z Rabą II Dobczyce. Więcej w dalszej części newsa.

Pierwsza wiosenna kolejka rozpocznie się w Myślenicach. Na bocznym boisku Dalinu rozegrany zostanie mecz pomiędzy ekipami Sokoła Borzęta i Lubomira Wiśniowa. Będzie to jedyne sobotnie spotkanie, jednak zmierzą się w nim drużyny, które zajmują pozycje w środkowej części tabeli. Obie ekipy intensywnie przepracowały okres przygotowawczy i na pewno widowisko będzie ciekawe. W niedziele pozostałe pięć spotkań. O 14:00 zaplanowane są pojedynki w Stróży i Jaworniku. W pierwszym z nich zagrają zespoły LKS-u Trzebunia i Cyrhli Krzczonów. Mecz można nazwać klasykiem kolejki, ponieważ obie ekipy plasują się na bardzo wysokich pozycjach i co najważniejsze będą walczyć z Górkami o drugie miejsce. Ich strata do naszego zespołu wynosi zaledwie punkt, a więc najkorzystniejszym rezultatem tego spotkania byłyby remis. Warty zauważenia jest także fakt, że to właśnie obie ekipy wymieniane są w gronie faworytów do końcowego sukcesu. Równo z rozpoczęciem wyżej opisanego spotkania swoje rozgrywki wznowią także Jawor i Karpaty II. Jesienny pojedynek pomiędzy tymi drużynami nie odbył się ze względu na brak gospodarzy. Tylko przez nieporozumienie w ekipie z Sieprawia, Jawor ma dziś na swoim koncie trzy punkty. Spodziewamy się, że mecz powinien stać na dobrym poziomie, a drużyna rezerw na pewno miała będzie rachunki do wyrównania. Godzinę później na murawie w Sułkowicach zagrają Gościbia II i lider rozgrywek – Beskid. Dwunasta ligowa potyczka i pierwsze po stu sześćdziesięciu dziewięciodniowej przerwie spotkanie na pewno będzie ważnym punktem w 12. kolejce. Obie drużyny będą chciały zaprezentować się z bardzo dobrej strony, co podkreśla ciekawość tego widowiska. Piątym meczem serii spotkań będzie nasz pojedynek, o którym napiszemy później. Kończyć zmagania w inauguracyjnej kolejce 2016 roku będzie mecz pomiędzy piątym – Grodziskiem, a przedostatnim w tabeli Stawem. Faworytem tego spotkania wydają się być gospodarze, jednak zmiany organizacyjne w drużynie z Polanki mogą być utrudnieniem w zdobyciu kolejnej wygranej dla zespołu z Raciechowic. Dwunasta kolejka stoi pod znakiem bardzo interesujących spotkań oraz pokaże nam jaką formę prezentuje każda z ekip.

Raba II Dobczyce to ekipa, która słynie z dobrej i doświadczonej kadry oraz wysokim poziomie techniki gry. Nasz najbliższy rywal to trudny przeciwnik, który lubi rozgrywanie piłki w środku boiska i dominacje w tej strefie. Drużyna posiada mocną ofensywę oraz grającą bardzo ryzykownie obronę. Ekipa Raby II powstała w 2013 roku jako kolejna drużyna rezerw zespołów grających w wyższych ligach. W pierwszym swoim sezonie klub z Dobczyc zdominował rywalizację i zdobył mistrzostwo klasy „C”. W naszej lidze runda jesienna sezonu 2014/15 przekonywała w myśleniu, że drużyna celuje w rokroczny awans, ponieważ zakończyła rywalizację na drugim miejscu. Wiosna nie była już tak udana i zespół zakończył sezon w środku tabeli, jednak ich strata do podium była niewielka. W obecnym sezonie rezerwy Raby spisują się słabo, ponieważ dorobek punktowy podopiecznych Dawida Wyroby wynosi tylko osiem punktów, a to pozwala na dziesiąte miejsce. W historii pojedynków z Rabą II nasi piłkarze zwyciężali dwukrotnie (5:2 i 4:1) oraz raz przegrali (5:2). Rewanż z drużyną z Dobczyc zapowiada się naprawdę ciekawie. Drużyna ta w okresie przygotowawczym uczyniła zmiany i pod wodzą nowego szkoleniowca będzie próbować wspiąć się do pierwszej części ligowego notowania. Podopieczni Łukasza Zająca na pewno nie zlekceważą przeciwnika i mamy nadzieję, że trzecia wygrana z rzędu nad drużyną Raby II stanie się faktem.

Serdecznie zapraszamy na długo wyczekiwane spotkanie Raba II vs Górki. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę (10.04.16) o godzinie 16:00 na boisku KS „Raba” w Dobczycach przy ulicy Podgórskiej. Zachęcamy do wsparcia naszej drużyny i zapewniamy, że emocji na pewno nie zabraknie.

Kolejka 12 w dniach 09-04-2016/10-04-2016

Sokół Borzęta - Lubomir Wiśniowa  2016-04-09, 16:00, Myślenice - boczne

LKS Trzebunia - Cyrhla Krzczonów  2016-04-10, 14:00, Stróża

Jawor Jawornik - Karpaty II Siepraw  2016-04-10, 14:00, Jawornik