04-2024

Beskid vs Górki - 27.09.20, fot. P.Biela

"Pierwsze koty za płoty", nieudany początek Górek

• autor: oliwier234gprzed, 2016-04-10 21:36

Dzisiejszego dnia na boisku w Dobczycach odbył się mecz dwunastej kolejki B-klasy. W spotkaniu brały udział Górki Myślenice i drużyna rezerw piątoligowej Raby Dobczyce. Ostateczny rezultat tego pojedynku to remis 1:1. Więcej w dalszej części newsa.

Raba II Dobczyce 1:1 (0:0) Górki Myślenice

1:0 60’ Gorzkowski

1:1 81’ Łapa as. Wyroba

Skład Górki: Tomasz Stanach – Kamil Plewa, Arkadiusz Skawski (kapitan), Sylwester Kisielewski – Sebastian Łapa, Mariusz Wyroba, Mateusz Obierzyński (86’ Marek Ulman), Mateusz Biela, Karol Klimas – Przemysław Kołodziej (62’ Damian Surlas), Marek Zięba

Ponadto na ławce: Szymon Podoba, Bartosz Górka, Maciej Kusiak, Damian Górnik

Sędziowie: Karol Cienkosz oraz Krzysztof Żurek i Jakub Gruszczyński     Widzów:  70     Dobczyce, stadion KS „Raba”

Spotkanie dwunastej kolejki B-klasy było bardzo ważnym meczem, z racji iż był to pierwszy pojedynek ligowy po ponad pięciomiesięcznej przerwie. Niestety, Górki do meczu przystąpiły w okrojonym składzie. W kadrze na dzisiejszy mecz zabrakło kontuzjowanych od dłuższego czasu: Marcina Hudaszka oraz Jarosława Kuchnię. Z przyczyn osobistych ze składu wypadli także: Andrzej Szlachetka, Paweł Dąbrowa czy Bartłomiej Bednarz. Spotkanie zapowiadało się być miłym akcentem w walce o upragniony awans, niestety stało się inaczej.

Mecz z Rabą rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem. W Dobczycach panowała bardzo zła aura, gdyż padający już przez dłuższy czas deszcz utrudniał warunki gry. Pierwsi do mocnych ataków przeszli przyjezdni, którzy zdominowali opisywaną część spotkania. Podopieczni Łukasza Zająca, którzy w dzisiejszym spotkaniu wyszli z ofensywnym nastawieniem, próbowali szybko zdobyć pierwszego gola. Już w szóstej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, myśleniczanie byli blisko wyjścia na prowadzenie. Dobre i kombinacyjne akcje spowodowały, że przeciwnik przez większość czasu nie opuszczał swojej połowy. Niesprzyjająca aura i złe warunki atmosferyczne spowodowały, że na boisku w Dobczycach z minuty na minutę panowała co raz ostrzejsza gra. Niestety, sędziowie nie mogli poradzić sobie z presją meczu i raz po raz popełniali kolejne błędy, które ostatecznie doprowadziły do ostrej, a momentami brutalnej i niekulturalnej gry. Jedna z kontrowersyjnych sytuacji miała miejsce w 13. minucie, kiedy to sfaulowany został kapitan naszej drużyny – Arkadiusz Skawski. Mimo różnych, negatywnych czynników gra Górek nabierała tempa. W 24. minucie świetną okazję po podaniu Łapy zmarnował Kołodziej, a chwilę później błędu w defensywie Raby II nie wykorzystał Zięba. Niestety, trzeba stwierdzić fakt, że to nasza ekipa do trzydziestej minuty powinna prowadzić już co najmniej 2:0 i układać grę pod swoje dyktando. Słaba skuteczność spowodowała, że wynik nadal nie uległ zmianie. Warte zauważenia z naszej strony były także kontrataki przeprowadzane oboma skrzydłami. Raba II także stwarzała sobie sytuacje podbramkowe, lecz było ich znacznie mniej niż po naszej stronie. Zagrożenia ze strony rywala miały miejsce głównie po stałych fragmentach gry. Właśnie po rzucie wolnym podopieczni Dawida Wyroby mieli najkorzystniejszą sytuację, jednak w tamtej chwili Górkom dopisało szczęście. Znacznej przewagi naszej ekipy niestety nie udało się udowodnić i do przerwy panował bezbramkowy remis.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od jednej korekty w składzie i już kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku przeciwnicy mieli dogodną sytuację. Piłka na naszej szczęście została uderzona w poprzeczkę. Lekkie rozluźnienie spowodowane przerwą szybko minęło i nasi zawodnicy po raz kolejny próbowali zdobyć bramkę. Wiele sytuacji na strzelenie pierwszej bramki miała nasza ofensywa, która rzadziej niż było to w pierwszej połowie, ale nadal zaciekle atakowała broniących się rywali. Przeciwnicy chcieli mądrze grać w środku boiska, a ich ofensywa skupiona była na jednym zawodniku, który nominalnie gra w pierwszej drużynie Raby, a tam rozegrał już 16 spotkań (w każdym meczu w tym sezonie). Niestety, to właśnie ten piłkarz zdobył bramkę dla Raby II. Niespodziewane zagrożenie pod naszą bramką i rewelacyjne rozegranie z doświadczonym zawodnikiem w środku pola spowodowało, że to Górki zaskakująco przegrywały. Początek drugiej części nie był porywający, ponieważ podopiecznym Łukasza Zająca brakowało pomysłu na grę. W 62. minucie mocno pracującego w ofensywie Kołodzieja zastąpił Damian Surlas. Niekorzystny wynik ciągle chodził naszym zawodnikom po głowie, czego dowodem była duża ilość niewymuszonych błędów własnych. Raba II już w 72. minucie była bardzo blisko podwyższenia wyniku, jednak piłka o kilka centymetrów minęła słupek bramki. Ostatni kwadrans stał pod znakiem wielu kontrowersyjnych zachowań sędziów oraz niekonwencjonalnej gry obu ekip. W 81. minucie faulowany był jeden z naszych piłkarzy, a konsekwencją faulu był rzut wolny na wysokości 30 metra. Doskonałe dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry wykorzystał Łapa, który głową skierował piłkę do siatki. Na nieco mniej niż dziesięć minut rezultat był jeszcze otwarty i każda ze stron próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na ostatnie kilka minut na murawie pojawił się Marek Ulman i już po chwili zaprezentował się z bardzo dobrej strony przerywając kilka ataków rywala. W końcówce Raba II postawiła na zmasowaną obronę i ostatecznie „dowiozła” do końca spotkania korzystny dla siebie wynik.

Pierwszy mecz rundy wiosennej już za nami. Wynik dla wielu kibiców na pewno jest rezultatem zaskakującym, jednak trzeba przyznać, że Górki były faworytem tego spotkania i takie zachowanie jest w pełni zrozumiałe. Mecz przy ulicy Podgórskiej rozgrywany był przy złej aurze, a na dodatek praca sędziów w spotkaniu także nie należała do najlepszych. Wiele niewykorzystanych stuprocentowych sytuacji także przyczyniło się do ostatecznego podziału punktów. Na pochwały za dobrą grę w dzisiejszym meczu zasługuje na pewno linia defensywy, która nie popełniła już tak dużo błędów. Na pewno postawa Karola Klimasa, Mateusza Bieli czy Mariusza Wyroby także powinna zostać doceniona. Wiadomo, że był to pierwszy mecz, ale w głowach zawodników jak i kibiców na pewno pozostaje spory niedosyt, gdyż Górki w perspektywie całego spotkania były zespołem lepszym. Na średnio korzystny wynik naszej drużyny złożyło się kilka czynników, jednak mamy nadzieję, że już na następny tydzień Górki powetują sobie remis z Rabą II. Rezultat z dzisiejszego spotkania potwierdza tylko fakt, że w nowej rundzie nie ma już słabych drużyn i każdy z zespołów liczyć się będzie do samego końca.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę kibiców, którzy mimo niesprzyjającej aury pojawili się na meczu i dopingowali naszą drużynę. Zapraszamy już za tydzień na spotkanie z Lubomirem Wiśniowa, które nie odbędzie się jak pierwotnie zakładano w Poznachowicach Dolnych, lecz w RACIECHOWICACH. O wszelkich zmianach powiadamiać będziemy na bieżąco.

Po rozegraniu wszystkich spotkań dwunastej kolejki nasza ekipa spada na trzecie miejsce. Więcej informacji o zakończonej dzisiaj serii spotkań we wtorkowym podsumowaniu kolejki.

Zapraszamy do tradycyjnego głosowania na MVP meczu !!!