Topór vs Górki - 07.04.19, fot. P.Biela

Wielki rewanż, czyli 17. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2016-05-12 16:49

W najbliższy weekend odbędzie się siedemnasta seria spotkań w B-klasie myślenickiej. Dla piłkarzy drużyn rozgrywających swoje mecze w naszej lidze będzie to już półmetek rywalizacji w rundzie wiosennej. Zapraszamy do dalszej części zapowiedzi.

Siedemnastą kolejkę zainauguruje sobotni mecz rozgrywany w Raciechowicach. Tam zagrają ekipy nieźle spisujące się w rundzie wiosennej, gdyż Grodzisko podejmowało będzie Gościbię II Sułkowice. Spotkanie zapowiada się interesująco, gdyż obie strony z pewnością będą walczyły o trzy punkty, które dla klubów będą bardzo ważną zdobyczą. W sobotę odbędzie się także pojedynek w Polance, gdzie Lubomir Wiśniowa zagra ze Stawem Polanka. Faworytem tego meczu zdaje się być czwarty zespół ligi, który w dotychczasowych spotkaniach uległ tylko liderowi. Staw do tej pory ma dosyć dużą przewagę nad ostatnim Jaworem, jednak na pewno będzie chciał sprawić niespodziankę i zdobyć kolejne oczka w rundzie rewanżowej. Na niedzielę zaplanowano aż cztery spotkania. O 17:00 w Jaworniku zagrają tamtejszy Jawor i Sokół Borzęta. Ekipę z Jawornika czeka trudne zadanie, lecz wydaje się, że Sokół powinien wykorzystać swoją szansę i pokonać rywala. Dla Jawora ewentualna porażka może być już przekreśleniem jakiejkolwiek nadziei na utrzymanie w lidze. O tej samej porze w oddalonym o kilkanaście kilometrów Sieprawiu swoje spotkanie rozpoczną także Górki i Karpaty II. Piąty pojedynek tej kolejki odbędzie się w Stróży, gdzie naprzeciwko siebie staną ekipy LKS-u Trzebunia oraz Raby II Dobczyce. Wicelider po remisie tydzień temu z pewnością będzie chciał powetować sobie tamten wynik i pewnie zwyciężyć, do czego przyzwyczaił nas już w tym sezonie, wysoko wygrywając z Karpatami II czy Jaworem. Doświadczona ekipa z Dobczyc stanie przed trudnym zadaniem, lecz jak wiadomo w piłce nożnej wiele rzeczy jest nieprzewidywalnych, dlatego Raba II na pewno ambitnie powalczy o dobry wynik. Zmagania zakończy absolutny szlagier siedemnastej serii spotkań, a zarazem mecz derbowy gminy Tokarnia. Grająca u siebie Cyrhla podejmowała będzie lidera rozgrywek – Beskid Tokarnia. W ostatnim spotkaniu pomiędzy tymi drużynami, to lider pewnie zwyciężył, jednak wsparcie swojej publiczności powinno wspomóc ekipę z Krzczonowa. Choć oba zespoły w tabeli dzieli aż 23 punkty, to spotkanie na pewno będzie ciekawym widowiskiem, w którym do samego końca czekać będziemy na ostateczny rezultat.

Niedzielny pojedynek z Karpatami II Siepraw śmiało można nazwać wielkim rewanżem. Na jesieni obecnego sezonu Górki sensacyjnie zremisowały z dobrze dysponowanym zespołem rezerw. Tamten mecz z pewnością nie jest chlubą dla naszej drużyny, jednak gra w poprzednim pojedynku nie należała do najgorszych, a wręcz przeciwnie, gdyby choć jedna z wielu sytuacji strzeleckich się powiodła, to Górki świętowałyby zasłużony triumf w spotkaniu. Do tej pory obie drużyny zagrały ze sobą siedem oficjalnych meczów, w których myśleniczanie triumfowali tylko dwukrotnie, tyle samo razy padł remis, a trzykrotnie zwyciężał zespół Karpat II. W poprzednich latach ekipa z Sieprawia kończyła rywalizację zazwyczaj w środku stawki. W tym sezonie przeciwnicy spisują się średnio i z dorobkiem 12 punktów zajmują dziewiątą lokatę w tabeli. Do tej pory ekipa trzykrotnie zwyciężyła (z Gościbią II 2:1, z Rabą II 2:0 oraz z Jaworem), również trzy razy zremisowała (z Górkami 1:1, z Lubomirem 0:0 oraz z Gościbią II 1:1). Resztę spotkań Karpaty II przegrały. Co ciekawe, to nasz najbliższy rywal jest najmniej skutecznym zespołem w stawce, gdyż na swoim koncie ma zaledwie 14 strzelonych bramek. Warty zauważenia jest także fakt, że Karpaty II w meczach w roli gospodarza grają całkiem dobry futbol i już kilka drużyn przekonało się o tym, że zespołu rezerw nie można zlekceważyć. Mamy nadzieję, że Górki zagrają na miarę swoich możliwości, podtrzymają serię i udowodnią, że ostatnie zwycięstwa nie były kwestią przypadku, lecz w pełni zasłużonymi wygranymi.

Serdecznie zapraszamy na wielki rewanż. Mecz z Karpatami II zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę (15.05.16) o godz. 17:00 na boisku w Sieprawiu. Tradycyjnie liczymy na wsparcie naszych kibiców.

Kolejka 17 w dniach 14-05-2016/15-05-2016

Grodzisko Raciechowice - Gościbia II Sułkowice  2016-05-14, 17:00, Raciechowice

Staw Polanka - Lubomir Wiśniowa  2016-05-14, 17:30, Polanka

Jawor Jawornik - Sokół Borzęta  2016-05-15, 17:00, Jawornik