04-2024

Górki vs Jordan - 15.02.20, fot. M.Wierzba

Udowodnili dobrą dyspozycję, Karpaty II 0:4 Górki

• autor: oliwier234gprzed, 2016-05-15 23:09

W rozgrywanym w niedzielne popołudnie spotkaniu naprzeciw siebie zmierzyły się ekipy Karpat II Siepraw i Górek Myślenice. Podopieczni Łukasza Zająca pewnie zwyciężyli w meczu 4:0. Bramki dla naszej ekipy zdobyli: Zięba, Biela, Górka oraz Kusiak. Więcej w dalszej części newsa.

LKS Karpaty II Siepraw 0:4 (0:2) LKS Górki Myślenice

0:1 11’ Zięba as. Hudaszek

0:2 18’ Biela as. Kusiak

0:3 62’ Górka

0:4 75’ Kusiak as. Zięba

Górki: Tomasz Stanach – Sylwester Kisielewski, Sebastian Łapa, Bartłomiej Bednarz – Maciej Kusiak, Mariusz Wyroba, Marcin Hudaszek (kapitan; 60’ Mateusz Obierzyński), Andrzej Szlachetka (72’ Krzysztof Łętocha), Karol Klimas (55’ Bartosz Górka) – Marek Zięba, Mateusz Biela (60’ Marek Ulman)

Ponadto na ławce: Łukasz Zając, Damian Górnik

Sędziowie: Michał Motyka oraz Sebastian Syrek i Jakub Gruszczyński (KS Myślenice)  Widzów:  30 Siepraw, boisko LKS „Karpaty”

Spotkanie z Karpatami II Siepraw zapowiadało się ciekawym meczem, gdyż jak wiadomo ekipa rezerw dobrze spisuje się przed własną publicznością. Sobotnie opady deszczu nie przeszkodziły w grze, ponieważ murawa była przygotowana naprawdę dobrze. Górki przed pojedynkiem borykały się ze sporymi brakami kadrowymi. W składzie na mecz zabrakło m.in. Arkadiusza Skawskiego, Kamila Plewy, Damiana Surlasa, Pawła Dąbrowy, Jarosława Kuchnii, Przemysława Kołodzieja czy Szymona Podoby. Mimo wielu absencji Górki stawiły czoła rywalowi i zmierzyły się w spotkaniu walcząc o kolejne ligowe punkty.

Pierwsi do ataku przeszli goście, którzy od samego początku zaciekle atakowali bramkę przeciwnika. Górki skupiły się głównie na grze w ofensywie i już w szóstej minucie dwie dogodne sytuacje zmarnował Zięba. Początek meczu zapowiadał ciekawe widowisko, jednak w głównej roli prezentowali się goście, którzy nieustannie atakowali bramkę gospodarzy. W 9. minucie obraz spotkania mógł ulec zmianie, gdyż arbiter główny podyktował jedenastkę dla Karpat II. Rzut karny był konsekwencją zagrania ręką przez jednego z naszych obrońców. Uderzenie zawodnika z Sierpawia było niecelne, a piłka na nasze szczęście odbiła się od słupka i choć powędrowała pod nogi napastnika Karpat II, to przy dobitce pewnie interweniował Stanach. Jedenastka pobudziła nasz zespół do dalszych ataków i już w 11. minucie myśleniczanie wyszli na prowadzenie. Po bardzo dobrym podaniu od Hudaszka ze środka boiska, w dogodnej sytuacji znalazł się Zięba i nasz napastnik po raz kolejny otworzył wynik spotkania. Wydawało się, że kolejne bramki będą kwestią czasu, ponieważ sytuacji strzeleckich w perspektywie całej połowy było pod dostatkiem. Bardzo dobrze spisywała się cała drużyna, której celem było jak najszybsze zdobycie kolejnych goli. Kilka minut po bramce w polu karnym ponownie zagroził Zięba, lecz niestety akcja nie zakończyła się bramką. W 18. minucie po dwójkowej akcji padło drugie trafienie. Po podaniu ze środka, piłkę na prawą stronę otrzymał Kusiak. Ten dośrodkował na pole karne, a bramkę uderzając piłkę głową zdobył Biela. Akcja cudnej urody wykonana przez dwójkę naszych najmłodszych zawodników nie mogła skończyć się inaczej niż podwyższeniem wyniku. Po dwudziestu pięciu minutach zauważalna była znaczna przewaga naszej ekipy i pewny wynik spowodował lekkie rozluźnienie, gdyż do końca pierwszej części Górki grały już spokojniej, bardziej skupiając się na poprawnym rozgrywaniu piłki. Podopieczni Łukasza Zająca przez większość czasu atakowali bramkę gospodarzy i próbowali zaskoczyć ich kombinacyjnymi akcjami. Znaczna część sytuacji tworzona była środkiem boiska. Ambitnie walczyli także nasi skrzydłowi, którzy również mieli swoje szanse strzeleckie. W 37. minucie piłkę w słupek uderzył Biela, a chwilę później dogodną sytuację zepsuł Zięba. Do przerwy mimo dobrej gry i dużej ilości sytuacji nie udało się podwyższyć wyniku, jednak po pierwszej części już praktycznie wiadome było, kto zwycięży w spotkaniu.

Na drugą część Górki wyszły z bojowym nastawieniem i zawodnicy za wszelką cenę chcieli zdobyć kolejne bramki. Te ciągle wisiały w powietrzu, jednak swoje trzy grosze zaczęła wrzucać słaba skuteczność. Podopieczni Łukasza Zająca stwarzali sobie fantastyczne sytuacje, z których bardzo mała część kończyła się celnym uderzeniem na bramkę. W 55. min. nastąpiła pierwsza zmiana. Plac gry opuścił Karol Klimas, a za na jego miejsce pojawił się Bartosz Górka. Zmiana okazała się być tą trafioną w punkt, ponieważ już kilka chwil po wejściu nasz zawodnik miał pierwszą sytuację, w której minimalnie się pomylił, a w 62. min. wykorzystał zamieszenie w polu karnym i skierował piłkę do siatki. W międzyczasie na murawie pojawili się Obierzyński i Ulman, którzy zastąpili bardzo dobrze grających Bielę i Hudaszka. Po godzinie gry Górki pewnie prowadziły i wydawało się, że kolejne trafienia będą kwestią czasu. Tak niestety nie było, gdyż podopieczni Łukasza Zająca zmarnowali wiele sytuacji. Ataki kreowane były ponownie środkiem boiska, co zwykle kończyło się rozciągnięciem gry na skrzydła i powrotnym dośrodkowaniem na pole karne. Wiele sytuacji zakończyło wyjście sam na sam z bramkarzem lub jeden na jeden z obrońcą rywala. W 75. min. w jednej z takich akcji wychodził Marek Zięba. Jego strzał odbił się od słupka i wpadł prosto pod nogi Maćka Kusiaka. Ten wykorzystał nadarzającą się sytuację i zdobył czwartego gola. Do końca meczu nasi zawodnicy mieli także wiele szans na kolejne bramki. Kilka z nich miał Krzysztof Łętocha, który zastąpił na placu gry Andrzeja Szlachetkę. Gospodarze dopiero w końcówce meczu zaczęli przedzierać się pod nasze pole karne i za wszelką cenę chcieli zdobyć honorową bramkę. Poprawna gra w ostatniej fazie spotkania nie przyniosła jednak żadnego efektu i zespół Karpat II przegrał ostatecznie mecz 4:0.

Ostateczny rezultat z meczu można śmiało uznać jako najniższy wymiar kary dla ekipy rywala. Słaba skuteczność szczególnie w drugiej części meczu powinna być zauważona, ponieważ zdaniem wielu ten pojedynek mógł skończyć się nawet dwucyfrowym wynikiem. Poza wyżej opisanym mankamentem gra naszej ekipy zasługuje na wielkie brawa, gdyż zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Nie brakowało w nim kreatywności w stwarzaniu sytuacji, ambitnej walki o większość piłek, determinacji boiskowej oraz chęci podwyższenia wyniku. Cały zespół zasługuje na pochwały, gdyż mimo licznych braków kadrowych sprostaliśmy zadaniu i pewnie zwyciężyliśmy. Pierwsze w tej rundzie czyste konto zachował Tomasz Stanach, dla którego to osiągnięcie powinno być naprawdę ważne. Obrona, choć w eksperymentalnym zestawieniu zagrała pewnie i nie popełniła dużo błędów. Bardzo trudną pracę w środku pola wykonał tercet: Hudaszek - Wyroba - Szlachetka. Cała trójka angażowała się w akcje ofensywne, ale także pomagała w obronie. Wysoko ustawione skrzydła również były mocną stroną Górek w pojedynku. Cieszy fakt wysokiej średniej zdobytych bramek przez naszych napastników, gdyż od początku rundy nie było takiego spotkania, w którym jeden z dwójki Zięba - Biela nie strzelił gola. Duży wkład w ostateczny wynik z pewnością wnieśli rezerwowi, gdyż każdy z nich pokazał się z naprawdę dobrej strony i wniósł nowy pomysł na grę. W spotkaniu ponadto trzeba docenić także młodych zawodników, którzy solidarnie zdobyli po jednej bramce. Mowa tutaj oczywiście o Mateuszu Bieli, Macieju Kusiaku oraz Bartoszu Górce. To głównie dzięki nim możemy chwalić się z takiego, a nie innego wyniku. Pragniemy także serdecznie podziękować za grę rywalowi z Sieprawia i życzymy mu powodzenia w dalszych rozgrywkach oraz licznych sukcesów.

Sobotnie spotkania siedemnastej kolejki ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne zostały odwołane i odbędą się w późniejszym terminie. Dzięki temu, Górki awansowały na trzecie miejsce w tabeli, jednak ich strata do wicelidera wciąż nie uległa zmianie.

Serdecznie podziękowania za doping, ogromne wsparcie, a także miłe słowa po zakończeniu meczu kierujemy w stronę kibiców. Dziękujemy, że jesteście z nami i liczymy, że w decydujących fragmentach sezonu, do jakich nieuchronnie się zbliżamy, będziecie dalej nas wspierać.