Górki vs Orzeł - 27.04.19, fot. P.Biela

Wszystko zależy od nas, czyli 19. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2016-05-26 16:59

Do końca sezonu 2015/16 pozostały już tylko cztery mecze. Liga wkracza w decydująca fazę i za niedługo będziemy mogli cieszyć się z ostatecznych rozstrzygnięć. W najbliższy weekend Górki czeka wyjazd do Raciechowic na spotkanie z Grodziskiem. Więcej w dalszej części newsa.

Dziewiętnasta kolejka ligowa zaplanowana jest na niedzielne popołudnie. Pierwsi na murawę o godz. 16:00 wybiegną zawodnicy z Sieprawia i Sułkowic. Karpaty II podejmowały będą lidera rozgrywek i ekipę, która jako pierwsza zagwarantowała sobie awans do A-klasy – Beskid Tokarnia. Drużynę rezerw czeka trudne zadanie, gdyż w rundzie wiosennej zespół z Tokarni stracił punkty tylko za remis z Cyrhlą, co świadczy o bardzo wysokiej dyspozycji ze strony lidera. Rabę II Dobczyce czeka wyjazd do Sułkowic na mecz z Gościbią II. Spotkania drugich ekip zawsze są szczególnie ciekawe. Klub z Dobczyc po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z pewnością będzie chciał podtrzymać dobrą serię, jednak sułkowiczanie także mogą pokusić się o wygraną. Pojedynek zapowiada się jako niezwykle wyrównane widowisko. Godzinę później zostaną rozegrane kolejne dwa mecze. Grodzisko podejmowało będzie Górki, a Jawor u siebie zagra z Lubomirem Wiśniowa. Beniaminek w zaległym meczu rozgrywanym w środę, skromnie pokonał Staw Polanka 3:2 i naprawdę niewiele zabrakło, by to gospodarze cieszyli się z triumfu przed własną publicznością. W niedzielnym spotkaniu wyraźnym faworytem wydaje się być ekipa z Wiśniowej, która zwyciężając może umocnić się na podium. Kolejne ligowe potyczki będą miały miejsce w Polance oraz Stróży i rozpoczną się one punktualnie o godz. 17:30. Staw podejmował będzie Cyrhlę Krzczonów. Obie drużyny z pewnością nie zaliczą sezonu do udanych, ponieważ obecne miejsce Stawu i forma w rundzie wiosennej Cyrhli pozostawiają dużo do życzenia. Jeśli krzczonowianie realnie myślą o utrzymaniu się w pierwszej części tabeli muszą wreszcie przełamać niemoc i pokonać poprawnie spisującą się drużynę z Polanki. Zmagania zakończy pojedynek LKS-u Trzebunia z Sokołem Borzęta. Goście po remisie z Grodziskiem pokazali, że stać ich na dobrą grę z zespołami z górnej części tabeli i na pewno w tym meczu także walczyć będą o punkty. LKS w rozgrywkach rundy wiosennej prezentuje równą i wysoką formę, jednak liczymy na niespodziankę ze strony Sokoła. Wiele wyrównanych widowisk i małe różnice punktowe powodują, że dziewiętnasta kolejka będzie niezmiernie ciekawa.

Grodzisko Raciechowice to ekipa, z którą Górki regularnie rozgrywają mecze od chwili, gdy nasza ekipa pojawiła się w B-klasie. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w aż osiemnastu oficjalnych konfrontacjach ligowych. Do tej pory statystyki wskazują na rywali, ponieważ podopieczni Dawida Sudera zwyciężyli w siedmiu spotkaniach. Górki triumfowały w sumie w sześciu pojedynkach, a w pozostałych pięciu potyczkach padł remis. Podopieczni Łukasza Zająca doskonale zdają sobie sprawę, że mecze z Grodziskiem są szczególnymi spotkaniami. Wszyscy z pewnością pamiętamy ostatnie dwa pojedynki, które rozgrywaliśmy pod wodzą naszego trenera. W ubiegłym roku, gdy Górki walczyły o utrzymanie w B-klasie, spotkanie z najbliższym rywalem było drugim meczem rundy. Myśleniczanie do 80. min przegrywali w pojedynku 2:0. Chęć walki, determinacja i wielka ambicja pozwoliła na nadrobienie strat i ostatecznie szczęśliwie zremisowaliśmy 2:2. W rundzie jesiennej obecnego sezonu Górki ponownie podejmowały zespół z Raciechowic. Szybko zdobyta bramka pozwoliła na spokojną grę, jednak skromne prowadzenie jest wynikiem niepewnym i do końca nie wiadomo było, kto zwycięży w meczu. W ostatniej minucie spotkania rezultat ustalił Zając, który zdobywając gola pozwolił naszej ekipie na w pełni zasłużoną wiktorię. Obecnie podopieczni Dawida Sudera w tabeli plasują się na dobrej piątej pozycji z dorobkiem 36 punktów, zdobywając 43 bramki (5. atak w lidze) i tracąc 27 goli (3. obrona w lidze). W rywalizacji podczas rundy rewanżowej Grodzisko zdobyło piętnaście oczek za cztery zwycięstwa i trzy remisy. Co ciekawe, to ekipa z Raciechowic na wiosnę jeszcze nie przegrała. Choć w ostatnich meczach najbliższemu rywalowi nie wiedzie się szczególnie dobrze (zwycięstwa: z Rabą II 4:2 i Gościbią II 1:0 oraz remisy: z Jaworem 1:1, Sokołem 4:4 i Trzebunią 1:1) to z pewnością Grodzisko będzie rywalem trudnym i wymagającym. Przeciwnicy prezentują nierówną formę, jednak dobre statystyki świadczą o tym, że niedzielny mecz nie będzie łatwym pojedynkiem. Dla Górek będzie to pierwsze z czterech kluczowych spotkań. Ewentualne zwycięstwo nad zespołem znajdującym się bezpośrednio za nami będzie niezmiernie ważne. Rangę spotkania podkreśla także fakt, że mecze właśnie z tą drużyną są dla nas szczególne i z pewnością każdy z kibiców będzie chciał widzieć gości cieszących się z korzystnego wyniku. Mamy nadzieję, że nasza ekipa pokaże na co ją stać i ostatecznie udowodni, że wpadki na początku rewanżów były tylko małym wypadkiem przy pracy.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Grodzisko Raciechowice vs Górki Myślenice. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę (29.05.16) o godz. 17:00 na boisku w Raciechowicach. Liczymy na wsparcie w tym niezwykle ważnym pojedynku. Emocje zagwarantowane!

Kolejka 19 w dniach 28/29-05-2016

Karpaty II Siepraw - Beskid Tokarnia  2016-05-29, 16:00, Siepraw

Gościbia II Sułkowice - Raba II Dobczyce  2016-05-29, 16:00, Sułkowice

GRODZISKO RACIECHOWICE - GÓRKI MYŚLENICE  2016-05-29, 17:00, Raciechowice