Ferie z LKS Górki

Czas na rewanż, czyli 20. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2016-06-02 15:49

W najbliższy weekend odbędzie się już dwudziesta kolejka B-klasy myślenickiej. Zawodnikom pozostały tylko trzy mecze, a walka o jak najwyższe pozycje trwa w najlepsze. Górki w tej serii spotkań podejmować będą wicelidera rozgrywek – LKS Trzebunia. Więcej w rozwinięciu newsa.

Dwudziesta seria spotkań zaplanowana jest na sobotnie i niedzielne popołudnie. W pierwszy dzień rywalizacji odbędą się w sumie cztery pojedynki. Kolejkę zainauguruje mecz w Dobczycach, gdzie naprzeciw siebie staną zespoły Raby II oraz Stawu Polanka. Spotkanie powinno być ciekawe, gdyż obie ekipy w ostatnich potyczkach spisały się naprawdę dobrze i walczyć będą o trzy punkty. W sobotę o godz. 18:00 planowane są trzy mecze wśród, których dwa zasługują na szczególną uwagę, ponieważ Lubomir Wiśniowa podejmował będzie Grodzisko Raciechowice, a Górki Myślenice zagrają z LKS-em Trzebunia. Beniaminek w rundzie wiosennej spisuje się na miarę swoich wysokich możliwości i pokonując ostatniego pogromcę podopiecznych Łukasza Zająca może zadecydować, że Lubomir w znacznym stopniu przybliży się do awansu. Warto zauważyć, że oba wyżej opisane mecze z pewnością przyczynią się do ostatecznych rozstrzygnięć, a więc końcowe rezultaty z tych spotkań będą bardzo istotne. W pierwszym dniu rywalizacji zagrają również piłkarze z Borzęty i Sułkowic. Potyczka pomiędzy drużynami z środka tabeli powinna być niezwykle ciekawa. W rundzie wiosennej Gościbia II jak i Sokół prezentują także wyrównany poziom. B-klasa w niedzielę przeniesie się na południe powiatu myślenickiego. O godz. 14:00 na boisku w Krzczonowie Cyrhla podejmowała będzie Karpaty II. Słaba forma obu ekip w rundzie wiosennej z pewnością jest zauważalna i ponowna okazja na ligowe punkty może się już nie zdarzyć. Kolejkę zakończy spotkanie mistrza naszej ligi za obecny sezon – Beskidu Tokarnia z drużyną, która jest pewna spadku, a więc Jaworem Jawornik. Inny wynik niż festiwal strzelecki lidera może być sporym zaskoczeniem. Emocje w dwudziestej kolejce są w pełni zagwarantowane.

Obok meczu rozgrywanego w Raciechowicach, nasze spotkanie można uznać za jedno z najbardziej ciekawych w obecnej kolejce. W sobotnim pojedynku naprzeciw siebie staną piąte w tabeli Górki oraz zajmująca pozycję wicelidera ekipa LKS-u Trzebunia. W historii spotkań obu drużyn wyróżnić możemy dotychczas tylko jeden pojedynek, w którym goście najbliższego meczu pokonali podopiecznych Łukasza Zająca 2:0. W rozgrywanej w Stróży potyczce ligowej lepiej spisał się zespół z Trzebuni, który praktycznie przez cały mecz kontrolował wynik. Nadszedł więc czas na wielki rewanż. LKS w obecnym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Najlepsza defensywa i drugi najskuteczniejszy atak w lidze świadczą o wysokiej formie przeciwnika. Ponadto rywale w tym sezonie tylko trzykrotnie schodzili z boiska pokonani, także trzy razy zremisowali, a w pozostałych trzynastu meczach LKS pewnie triumfował. W rundzie wiosennej ekipa z Trzebunii tylko dwukrotnie straciła punkty remisując 1:1 z Goścbią II i Grodziskiem. Forma najbliższego rywala wydaje się być naprawdę wysoka, co z pewnością nie ułatwia zadania naszym zawodnikom. Warto tutaj zaznaczyć, że jeśli nasza ekipa marzy jeszcze o zajęciu miejsca na podium, które z dużym prawdopodobieństwem da awans do A-klasy, musi pokusić się o zwycięstwo nad wyżej notowany przeciwnikiem, a także nie pozwolić sobie na żadną wpadkę do końca rozgrywek. Naszą złą sytuację na pewno poprawił fakt, że LKS zaskakująco zremisował w zaległym meczu z osiemnastej kolejki z drużyną z Sułkowic. Na tę chwilę strata myślenickiej ekipy do podium wynosi cztery punkty, jednak warto nadmienić, że LKS, Lubomir jak i Grodzisko czekają trudne spotkania. Nasz najbliższy rywal poza pojedynkiem z naszą drużyną w trzech ostatnich potyczkach zagra z Lubomirem i Beskidem. Ekipę z Wiśniowej czekają starcia z Grodziskiem, Trzebunią oraz Gościbią II. Natomiast Grodzisko rozegra mecze z Lubomirem, Beskidem oraz Cyrhlą. Rywalizacja do ostatniej kolejki może być niezwykle ciekawa, gdyż cztery drużyny ciągle mają szansę na awans. Podopiecznym Łukasza Zająca pozostało życzyć powodzenia.

Panowie trzymamy za Was kciuki !!!

Po wczorajszym remisie Gościbii II z LKS-em Trzebunia, Beskid zapewnił sobie mistrzostwo B-klasy za sezon 2015/16. Obecna sytuacja w tabeli drużyn walczących o awans wygląda następująco: Trzebunia 42 pkt, Lubomir 40 pkt, Grodzisko 39 pkt, Górki 36 pkt.

Serdecznie zapraszamy na arcyważne spotkanie z LKS-em Trzebunia. Pojedynek odbędzie się w najbliższą sobotę (04.06.16) o godz. 18:00 w Myślenicach na Zarabiu. Mamy nadzieję, że i w tym decydującym meczu po raz kolejny będziemy mogli liczyć na Wasze wielkie wsparcie i doping.

Kolejka 20 w dniach 04/05-06-2016

Raba II Dobczyce - Staw Polanka  2016-06-04, 17:00, Dobczyce

Lubomir Wiśniowa - Grodzisko Raciechowice  2016-06-04, 18:00, Raciechowice

GÓRKI MYŚLENICE - LKS TRZEBUNIA  2016-06-04, 18:00, Myślenice - Sztuczne