Raba II vs Górki 10.04.16

Przygotowania czas zacząć, czyli rozpoczynamy sezon 2016/17

• autor: oliwier234gprzed, 2016-07-10 14:32

Już w najbliższy wtorek piłkarska ekipa z Górnego Przedmieścia rozpocznie przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2016/2017. Na krótki okres przygotowawczy zostały zaplanowane cztery sparingi oraz kilkanaście treningów na sztucznym i naturalnym boisku. Więcej w rozwinięciu newsa.

W czasie letniego okresu przygotowawczego Górki rozegrają cztery spotkania kontrolne z dobrze znanymi nam rywalami, gdyż po raz kolejny zagramy z Sokołem Borzęta, Orkanem Raba Wyżna, Płomieniem Kostrze czy Nadwiślanem Rusocice. Niestety na samym wstępie mamy bardzo złą wiadomość dla naszych kibiców, gdyż wszystkie pojedynki zostaną rozegrane na wyjeździe.

Plan meczów kontrolnych - Lato 2016

l.p. Rywal Data Dzień Godzina Miejsce
1. Sokół Borzęta 16.07 sobota 17:00 Winiary
2. Nadwiślan Rusocice 23.07 sobota 17:00 Rusocice
3. Orkan Raba Wyżna  30.07 sobota 18:00 Raba Wyżna
4. Płomień Kostrze  06.08  sobota 17:00 Piekary

Klasa rozgrywkowa rywali

Sokół Borzęta – B-klasa – Myślenice (sezon 15/16 zakończył na 9. lokacie)

Nadwiślan Rusocice – A-klasa – Kraków gr. III (sezon 15/16 zakończył na 7. lokacie)

Orkan Raba Wyżna – V liga – Podhale (sezon 15/16 zakończył na 4. lokacie)

Płomień Kostrze – B-klasa lub C-klasa – Kraków gr. III (sezon 15/16 zakończył na 12. lokacie)

Okres przygotowawczy

Pierwszy sparing zaplanowany został na sobotę, 16 lipca w Winiarach. Tam Górki zmierzą się z zaprzyjaźnioną ekipą Sokoła Borzęta. Dla rywali będzie to także pierwszy mecz kontrolny, który tradycyjnie będzie miał charakter przeglądu kadr. W następnych dwóch sparingach naszą drużynę czekają trudne starcia z ekipami Nadwiślanu Rusocice i Orkanu Raba Wyżna. W tym miejscu warto zaznaczyć, że oba zespoły zajęły w swoich klasach rozgrywkowych wysokie miejsca i z pewnością będą wymagającymi przeciwnikami. Ostatni z meczów kontrolnych, który planowany jest na pierwszy weekend sierpnia Górki rozegrają z Płomieniem Kostrze. Liczymy, że nasza ekipa dobrze spisze się w tych czterech sparingach oraz nie będą one miały negatywnego wpływu na rozgrywki ligowe.

Poza meczami kontrolnymi naszą ekipę czeka także kilkanaście treningów, które odbywać się będą na sztucznej i naturalnej murawie. Rozpoczynamy już w najbliższy wtorek o godz. 19:15. Dokładny plan treningów zostanie przekazany zawodnikom drogą elektroniczną. Mamy nadzieję, że krótki okres przygotowawczy nasza ekipa wykorzysta do maksimum, a to zagwarantuje dobre wyniki w rundzie jesiennej.

Informacje ogólne

Na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze podana informacja, kiedy nasza drużyna rozpocznie sezon oraz z jakimi dokładnie rywalami przyjdzie się nam zmierzyć podczas rundy jesiennej. Wiele wskazuje na to, że w B-klasie może zmienić się także liczba drużyn biorących udział w rozgrywkach. Informacje o składzie B-klasy i starcie nowego sezonu podamy bezzwłocznie, gdy ta pojawi się na stronie Podokręgu. W naszym klubie tradycyjnie planowane są wzmocnienia składu, ale z pewnością kilkoro zawodników zakończy przygodę z Górkami. O transferach powiadomimy w osobnym newsie w terminie poprzedzającymi start rozgrywek.

W zeszły poniedziałek ruszyły prace, które mają na celu zakończyć budowę budynku administracyjnego na boisku przy ulicy Solidarności, gdzie mecz ligowe w roli gospodarza rozgrywać mają Górki. W pierwszym tygodniu prac wykoszony został także plac gry. Mamy nadzieję, że uda się zakończyć wszelkie prace do pierwszych dni sierpnia.

Pragniemy także przypomnieć, że zarząd wraz z trenerem LKS Górki Myślenice serdecznie zapraszają zainteresowanych zawodników na spędzenie wolnego czasu w miłej i licznej grupie ludzi oraz reprezentowanie barw Górek w rozgrywkach ligowych. Trener gwarantuje zajęcia na dobrym poziomie, a zarazem świetną zabawę, co na amatorskim poziomie rozgrywek jest najważniejsze. Zapraszamy zatem na treningi 12. i 14. lipca o godz. 19:15 na sztucznej nawierzchni na Zarabiu. Proszę o potwierdzenie obecności u trenera Łukasza nr. tel. 501 099 246.