04-2024

Ferie z LKS Górki

Pięć porażek, ale coś ruszyło ...

• autor: oliwier234gprzed, 2016-07-31 14:29

W ostatnim tygodniu nasza drużyna rozegrała dwa sparingi. W obu meczach Górki przegrały, co kontynuuje niezbyt korzystną serię pięciu porażek z rzędu. Mimo to, gra myśleniczan wygląda naprawdę przyzwoicie, gdyż zawodnicy robią progres. Więcej informacji w dalszej części newsa.

IV mecz kontrolny: Zielonka Wrząsowice 5:2 Górki Myślenice

Bramki dla Górek: Zięba x2

Czwarty mecz kontrolny z mocną ekipą Zielonki Wrząsowice zapowiadał się ciekawie. Górki w składzie na to spotkanie miały kilkunastu zawodników. Rywale od samego początku pokazali się z bardzo dobrej dyspozycji, gdyż po pierwszej połowie pewnie prowadzili 4:0. W drugiej części nasza ekipa spisała się nieco lepiej, jednak porażka 5:2 stała się faktem. Zielonka to mocna drużyna, która jak pisałem w zapowiedzi, spokojnie może liczyć się w walce o piątą ligę. Cenna lekcja dla piłkarzy z Górnego Przedmieścia z pewnością nie pójdzie w las.

V mecz kontrolny: Orkan Raba Wyżna 3:2 Górki Myślenice

Bramki dla Górek: Obierzyński x2

Wczorajsze spotkanie z faworyzowanym rywalem zakończyło się porażką 3:2, choć jak sami zawodnicy powiedzieli był to ich zdecydowanie najlepszy mecz w tym okresie przygotowawczym. W składzie na ten pojedynek było czternastu zawodników w tym trzech nowych. Gra naszej ekipy od samego początku mogła się podobać. Wymienność pozycji, dokładne podania, ciekawe konstruowanie akcji, ambitna walka o każdą piłkę oraz utrzymywanie się przy niej sprawiły, że to myśleniczanie byli zdecydowanie lepsi w pierwszych fragmentach pojedynku. Od szesnastej minuty ekipa z Górnego Przedmieścia wyszła na prowadzenie, po pięknej bramce Obierzyńskiego. Niestety błędy w końcówce spowodowały, że Orkan zdobywając gole w 43. i 45. minucie wyszedł na prowadzenie. Koniec pierwszej i początek drugiej połowy z pewnością nie można zaliczyć do udanych, jednak po krótkiej niemocy nasza drużyna znowu wróciła do niezłej gry i realizowania założeń taktycznych. W 70. min. po doskonałym podaniu i wyjściu na pozycję sam na sam bramkę zdobył Obierzyński. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, kolejny błąd w defensywie wykorzystali przeciwnicy i to ostatecznie oni po raz pierwszy pokonali Górki 3:2.

Pięć porażek na czysto to z pewnością nie jest zbyt korzystny wynik, jednak gra z wczorajszego spotkania powinna uspokoić wielu kibiców i sympatyków. Wszystko wskazuje na to, że sparing z Orkanem był ostatnim w tym okresie przygotowawczym. W krótkim podsumowaniu trzeba jednoznacznie stwierdzić, że Górki w tym okresie przygotowawczym grały w większości z rywalami z wyższych lig i w wielu spotkaniach dokuczliwe były braki kadrowe. Większość bramek dla przeciwników padła po błędach własnych, które w meczach ligowych na pewno będą w większości wyeliminowane.

Informacje bieżące

Nadal trwają intensywne prace związane z budową boiska sportowego przy ulicy Solidarności. Budynek jest już w całości ocieplony, podłączony został prąd i woda, a w środku położono już tynki. Najbliższe dni poświęcone zostaną na wylewki oraz prace wykończeniowe. Oficjalne otwarcie boiska w sobotę - 27 sierpnia - na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

W drużynie po raz kolejny zachodzą zmiany kadrowe. Na dzień dzisiejszy naszą ekipę zasili czterech zawodników, a pożegnamy się z piątką graczy. Przypominamy także, że w rundzie jesiennej poza kontuzjowanym Karolem Klimasem nie zagra także Jarosław Kuchnia, który także boryka się z kłopotami zdrowotnymi. O szczegółach na temat kadry powiadomimy już w czwartek.