03.05.14 Rudnik II - Górki

Wielki Klasyk ligi, czyli 4. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2016-09-01 17:29

W najbliższy weekend zespoły rywalizujące w B-klasie myślenickiej gr. I czeka czwarta kolejka ligowa. Drużyny w zdecydowanej większości nie mają rozegranego kompletu spotkań, jednak niektóre bezpośrednie starcia wydają się być bardzo ciekawe. Więcej w dalszej części newsa.

Czwartą serię spotkań zainauguruje mecz, który odbędzie się w Opatkowicach. Będzie to jedyne sobotnie spotkanie, w którym zmierzą się zespoły tamtejszej Opatkowianki oraz Sokoła Borzęta. Patrząc w statystyki wydaje się, że to piłkarze z Borzęty nie powinni mieć żadnych kłopotów w starciu z tą ekipą. Forma drużyny reprezentującej podkrakowską miejscowość jest daleka od ideału, a poza tym to Opatkowianka wysoko przegrała wszystkie pojedynki. Sokół po dwóch zwycięstwach w dwóch potyczkach ligowych zapowiada, że ten zespół będzie liczył się w stawce, a sobotni mecz może być idealny do potwierdzenia dobrej dyspozycji. We wczesne niedzielne popołudnie na boisku w Jaworniku naprzeciw siebie staną Cisy Harbutowice i Jawor Jawornik. Ten pojedynek ma bardzo podobną zapowiedź co poprzedni, gdyż drużyna, która słabo spisuje się na starcie rywalizacji zagra z zespołem, który nie stracił punktów. Co ciekawe, to choć Cisy są gospodarzem tego spotkania, to zmagania rozgrywane będą na boisku w Jaworniku i wydawać się może, że to tamtejszy klub będzie faworytem. Kolejnym meczem rozgrywanym w tej kolejce będzie nasze spotkanie, o którym wspomnimy później. Zmagania zakończy pojedynek, który rozpocznie się o godz. 17:30 na boisku w Brzączowicach, gdzie Iskra zagra z dobrze dysponowaną Cyrhlą. Obie ekipy bardzo dobrze spisują się w dotychczasowej rywalizacji i wydawać się może, że w tym spotkaniu każdy wynik jest możliwy. Cyrhla do tej pory pewnie triumfowała w dwóch potyczkach, w których zdobyła aż 15 bramek. Iskra natomiast na inaugurację pewnie pokonała Grodzisko (3:1), a później zremisowała z Górkami. W czwartej serii spotkań pauzować będzie Staw Polanka i Wicher Stróża. Mecze Iskry z Cyrhlą oraz Grodziska z Górkami zapowiadają się niezwykle ciekawe i wydawać się może, że będą one miały duży wpływ na wygląd tabeli i pozycje zajmowane przez poszczególne drużyny.

Spotkanie Grodziska Raciechowice z Górkami Myślenice będzie już dwudziestą konfrontacją pomiędzy tymi zespołami. Klasyk kolejki, jakim z dużą dozą pewnością można nazwać tą potyczkę, odbędzie się w Raciechowicach. Do tej pory to przeciwnicy częściej triumfowali, gdyż w sumie w bezpośrednich starciach mają osiem zwycięstw. Myśleniczanie wygrali w sześciu spotkaniach, a w pozostałych pięciu padł wynik remisowy. Pisząc zapowiedź kolejki przed meczem z Grodziskiem, zawsze podkreślam, że obie ekipy grają ze sobą nieprzerwanie od jesieni 2007 roku, a więc drużyny spotykają się ze sobą od dziesięciu sezonów. Rywalizacja pomiędzy najbliższym rywalem, a ekipą z Myślenic ma szczególny charakter. W poprzednim sezonie Górcoki w najlepszym meczu 2015 roku pokonały Grodzisko w dramatycznych okolicznościach 2:0, natomiast w rewanżu przegraliśmy 3:1, co ostatecznie przekreśliło nasze szanse na awans do A-klasy. Warto zauważyć, że w tym spotkaniu nasza ekipa wyszła w praktycznie najsilniejszym ustawieniu, jednak błędy własne w pierwszym kwadransie meczu zaważyły na całym spektaklu. To jednak co było jest już dawno za nami, a na początku nowego sezonu mamy do czynienia z nowym rozdaniem. Wiele zespołów tak jak: Cyrhla i Jawor wykorzystuje swoją szansę i wraca do wysokiej dyspozycji. Górki po dwóch meczach mają na swoim koncie cztery oczka, jednak trzeba podkreślić, że w następnym tygodniu myśleniczan czeka pauza w rozgrywkach ligowych, co powoduje, że mecz z Grodziskiem po raz kolejnym będzie niezmiernie ważny. W tabeli Górki podobnie jak rywale mają rozegrane po dwa mecze. Grodzisko ma na koncie zwycięstwo (3:0 z Opatkowianką) oraz porażkę (3:1 z Iskrą) i na pewno będzie chciało powiększyć swój stan posiadania o kolejne oczka.

Serdecznie zapraszamy na niedzielne (04.09) spotkanie do Raciechowic. Wspólnie wspierajmy naszą ekipę w tym trudnym pojedynku, jakim z pewnością będzie mecz z Grodziskiem. Liczymy na Wasza wsparcie !!! Mecz rozpocznie się już o godz. 17:00 !

Kolejka 4 w dniach 03/04-09-2016

Opatkowianka Opatkowice - Sokół Borzęta  2016-09-03, 17:00, Opatkowice

Cisy Harbutowice - Jawor Jawornik  2016-09-04, 12:30, Jawornik

GRODZISKO RACIECHOWICE - GÓRKI MYŚLENICE  2016-09-04, 17:00, Raciechowice

Iskra Brzączowice - Cyrhla Krzczonów  2016-09-04, 17:30, Brzączowice

Wicher Stróża i Staw Polanka – pauzują w kolejce

Podsumowanie 3. kolejki - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,2882909,remis-na-wielkie-otwarcie-czyli-3-kolejka-podsumowanie.html

Ludowy Klub Sportowy "Górki" Myślenice ogłasza, że dla kibiców i sympatyków mamy do sprzedania koszulki, w których nasza drużyna prezentowała się w czasie oficjalnych uroczystości otwarcia boiska. Cena takiej to koszt 30 złotych. Ich odbiór będzie możliwy na kolejnym meczu w roli gospodarza, czyli 17. września (14:00) na boisku przy Solidarności. O liczbie sztuk i rozmiarach proszę powiadamiać w prywatnej wiadomości SMS pod numer 533 493 593 z imieniem i nazwiskiem. Płatność przy odbiorze.