Iskra vs Górki - 16.09.18, fot. P.Biela

Ferie 2017 z Górkami Myślenice

• autor: oliwier234gprzed, 2017-02-11 15:32

Ferie zimowe to czas, który dla wielu młodych ludzi traktowany jest ze szczególną radością. W okresie wolnym od szkoły wiele organizacji zajmuje się stworzeniem interesujących zajęć dla dzieci i młodzieży w celu spędzenia tego czasu w aktywny sposób. Niemal tradycją stało się, że piłkarski klub z Górnego Przedmieścia po raz kolejny zaangażował się w spotkania i opiekę w czasie dwutygodniowej przerwy w nauce.

Zajęcia głównie odbywały się na świetlicy OSP w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu. Dzieci uczęszczały na ciekawe spotkania, dzięki którym mogły spędzić czas w gronie znajomych. Tam najmłodsi mieli możliwość spróbowania swoich sił w popularne „piłkarzyki” oraz w elektroniczną wersję „rzutek”, a także uczestnictwa w zajęciach plastycznych, interesujących zabawach i wszelakiego rodzaju grach planszowych i logicznych. Z powodu, że w czasie ferii na zewnątrz panowała zimowa aura dzieci dwukrotnie miały okazję uczestnictwa w kuligu, który miał miejsce na północnych stokach Plebańskiej Góry. Świetna zabawa i wiele wspaniałych chwil na pewno zostanie w pamięci najmłodszych uczestników. W czasie spotkań możliwy był także udział w zajęciach na strzelnicy sportowej przy ulicy Zdrojowej na Zarabiu. Wspólna rywalizacja oraz dla wielu pierwsze spotkanie z bronią pneumatyczną było dużą przygodą, a także miłym wydarzeniem w życiu. Poza tym w drugim tygodniu grupa około trzydziestu dzieci udała się do kina Muza na film animowany pt. „Balerina”. To spotkanie cieszyło się największym zaangażowaniem wśród zebranych. Najmłodsi podsumowali tegoroczne zajęcia jednomyślnie, sądząc że zostały one naprawdę ciekawie wykonane, panowała miła atmosfera i za rok na pewno będą ponownie chętnie uczestniczyć w spotkaniach.

Na koniec warto zaznaczyć, że tegoroczne zajęcia miały nieco inną formę niż w poprzednich latach. Organizacja oparta o ścisłą współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną Myślenice – Górne Przedmieście, która układała się bardzo pomyślnie, przyczyniła się do wysokiej frekwencji dzieci, które w dużym gronie regularnie na nie uczęszczały.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice za okazane wsparcie i dofinansowanie do organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice – Górne Przedmieście za udostępnienie świetlicy w strażnicy, w której odbywały się zajęcia, a także osobom prywatnym, które także chętnie poświęcały swój czas.

P.S. Zapraszamy do obejrzenia galerii z ferii, która dostępna jest w zakładce Galeria Zdjęć.