04-2024

Górki - Staw 25.08.2013

Pierwsze koty za płoty, Górki 2:5 Skalnik

• autor: oliwier234gprzed, 2017-02-12 20:14

Porażką 5:2 zakończył się pierwszy mecz kontrolny Górek Myślenice, który zalicza się do zimowych przygotowań naszego zespołu do rundy wiosennej. Postawę myśleniczan w dzisiejszym meczu można uznać za niezłą i wydawać się może, że przegrana napawa jednak optymizmem. Więcej w rozwinięciu newsa.

Bramki dla Skalnika: Szydlak x3, Klimas x1, Górka x1

Górki: Tomasz Stanach - Kamil Plewa (68' Damian Górnik), Arkadiusz Skawski, Andrzej Szlachetka (46' Paweł Szatan), Rafał Bujas (75' Wojciech Krawczyk) - Krzysztof Łętocha (46' Marek Ulman), Mateusz Obierzyński (60' Przemysław Kołodziej), Marcin Hudaszek (46' zawodnik testowany I), Mariusz Wyroba - Marek Zięba, Mateusz Biela (75' Jan Ulman)

Sędziował: Stanisław Święch (KS Myślenice)  Widzów: 15   Myślenice - Sztuczne

Po ponad czterech miesiącach od ostatniego spotkania nadszedł wreszcie czas meczów kontrolnych i pierwszego sparingu, w którym Górki zmierzyły się z drużyną Skalnika Trzemeśnia. Obie ekipy w historii grały ze sobą tylko podczas spotkań towarzyskich, a w ostatnim takim meczu to myśleniczanie pokonali rywala 3:1 (marzec 2014).

Mecz, który rozpoczął się kilka minut po godzinie 16:00, od samego początku był wyrównanym widowiskiem. Obie drużyny nie prezentowały futbolu na najwyższym poziomie, jednak spotkanie mogło się podobać. Pierwsze sytuacje pod bramką rywala stworzył nasz zespół, a dobrymi strzałami popisali się Obierzyński i Zięba. Po chwili i błędach defensywy Skalnik wyszedł na prowadzenie, a do końca pierwszej części zdobył aż trzy bramki. Mimo momentami lepszej gry niż przeciwnik, to nasza ekipa przegrywała wysoko w tym spotkaniu. Należy także wspomnieć o niezłej dyspozycji golkipera rywala, który interweniował w zdecydowanej większości strzałów w światło bramki.

Drugą połowę rozpoczęły trzy z siedmiu zmian w szeregach myślenickiej drużyny. Gra nadal była bardzo wyrównana, a obie strony naprzemiennie atakowały wzajemne bramki. W 52. min. Skalnik podwyższył na 4:0 pewnie wykorzystując rzut karny, a kwadrans później sytuacja sam na sam przyniosła drużynie przyjezdnej piąte trafienie. Dopiero na piętnaście minut przed końcem meczu nasz zespół zdobył bramkę. Pierwszego gola w 2017 roku zdobył Przemek Kołodziej - zawodnik, który po krótkiej przerwie wraca do gry w Górkach. Jak się później okazało nie było to jedyne trafienie dla podopiecznych Łukasza Zająca w tym meczu, gdyż gola w 82. min. zdobył Jan Ulman. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Skalnika 5:2.

Postawę naszych zawodników w perspektywie całego spotkania należy oceniać na plus. Kilka ciekawych akcji, niezła gra i dosyć dobra frekwencja przyczyniają się do optymizmu przed dalszą częścią okresu przygotowawczego.

Gratulujemy zwycięstwa drużynie Skalnika i życzymy powodzenia w rywalizacji podczas wiosennych rozgrywek.

Zapraszamy już za niespełna tydzień na drugi mecz kontrolny, w którym Górki towarzysko zagrają z piątoligowym Borkiem Kraków.