Sęp vs Górki - 22.07.18, fot. P.Biela

Raport z drugiego miesiąca przygotowań

• autor: oliwier234gprzed, 2017-03-05 10:44

Już dwa miesiące przygotowań ma za sobą piłkarska ekipa z Górnego Przedmieścia. Zawodnicy trenują w każdy wtorek i czwartek, a w sobotę rozgrywają spotkania kontrolne. Więcej informacji w dalszej części newsa.

W czasie najkrótszego miesiąca w ciągu roku Górki odbyły w sumie jedenaście jednostek treningowych. W każdy wtorek w hali Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego odbywały się treningi ogólnorozwojowe, na których nie zabrakło także ćwiczeń szybkościowo – sprawnościowych. W czwartki nasza ekipa trenuje na Zarabiu na boisku ze sztuczną murawą przy ulicy Zdrojowej. Myśleniczanie mają za sobą także cztery sparingi. Wszystkie trzy mecze kontrolne, które zostały rozegrany w lutym nasza ekipa przegrała. Po porażkach ze Skalnikiem Trzemeśnia 2:5, Borkiem Kraków 1:7 oraz Clavią Świątniki Górne 2:3 nastąpiło wreszcie pierwsze zwycięstwo. Warto zaznaczyć, że frekwencja na każdej z jednostek ogólnie dopisuje. Piątego lutego ekipa z Górnego Przedmieścia brała udział również w pierwszym etapie Charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia.

W marcu nasza ekipa skupi się głównie na wyćwiczeniu elementów piłkarskich. W kolejnym miesiącu przygotowań myśleniczanie w sumie rozegrają cztery spotkania kontrolne. Poza pojedynkiem z Bratniakiem, który rozegraliśmy wczoraj, zagramy także z Orkanem Raba Wyżna, Wróblowianką Wróblowice i Płomieniem Kostrze.

Poza działalnością stricte sportową w ostatnim czasie klub pozyskał także dwóch nowych sponsorów. Od tego roku Górki Myślenice wspierać będą firmy: Obierzyńscy – Ogrody oraz Naturhouse. Trzeba także wspomnieć o zajęciach organizowanych w czasie ferii zimowych przez nasz zespół, na które uczestniczyła rekordowa liczba dzieci i młodzieży. Artykuł z tego wydarzenia dostępny jest w poprzednim numerze Gazety Myślenickiej.

W najbliższy poniedziałek włodarze klubów piłkarskich występujących w B-klasie myślenickiej grupy I zbiorą się w celu ustalenia terminarza rozgrywek na rundę wiosenną. Wstępnie wiemy, że podopieczni Łukasza Zająca wznowią rywalizację w świąteczny weekend (15-17.04), tydzień później niż pozostałe drużyny. Przypominamy, że myśleniczanie mecze w roli gospodarza rozgrywać będą na swoim boisku przy ulicy Solidarności 6.