04-2024

Orzeł vs Górki - 26.08.18, fot. P.Biela

Porażka w ostatnim sparingu, Gościbia II 4:2 Górki

• autor: oliwier234gprzed, 2017-04-02 17:26

Niezdobytą twierdzą nadal pozostaje boisko w Sułkowicach przy ulicy Sportowej. Tym razem myśleniczanie w ramach ostatniego spotkania kontrolnego ulegli drużynie Gościbii II 4:2. Więcej w rozwinięciu newsa.

4:2 83’ Zięba as. B.Zając

Górki: Tomasz Stanach (46’ Krystian Kubiczek) – Arkadiusz Skawski (66’ Marek Ulman), Kamil Plewa, Rafał Bujas – Andrzej Szlachetka (85’ Wojciech Krawczyk) – Krzysztof Łętocha (46’ Dariusz Spórna), Mariusz Wyroba, Marcin Hudaszek (66’ Jan Ulman), Mateusz Obierzyński, Mateusz Biela (79’ Bartłomiej Zając) – Marek Zięba

Sędziował: Michał Bargiel    Widzów: 15    Sułkowice, boisko KS „Gościbia”

W niedzielne popołudnie na boisku w Sułkowicach odbył się ósmy, a zarazem ostatni mecz kontrolny Górek Myślenice w sezonie przygotowawczym. Naprzeciw siebie stanęły piąty zespół B-klasy gr. I oraz lider B-klasy gr. II - Gościbia II Sułkowice.

W składzie myśleniczan na to starcie zabrakło m.in. kontuzjowanego Pawła Szatana czy Jarosława Kuchni. Spotkanie z początku było dosyć wyrównane, lecz z czasem krystalizowała się przewaga naszej ekipy. Podopieczni Łukasza Zająca stwarzali sobie liczne sytuacje bramkowe, jednak brakowało wykończenia. Po kilku naprawdę dobrych akcjach, gospodarze w dosyć dziwnych okolicznościach objęli prowadzenie. Na domiar złego, do przerwy myśleniczanie tracąc szybko kolejne dwie bramki przegrywali już 3:0.

Po kilkunastominutowej przerwie obie ekipy powróciły na plac gry. Druga połowa miała trochę inny charakter, gdyż pojedynek ponownie stał się dosyć wyrównany. Kontaktową bramkę dla drużyny gości zdobył Marek Zięba, jednak kilka chwil później, to przeciwnik ponownie cieszył się z gola. Ostateczny wynik meczu ustalił nie kto inny jak popularny „Łysy” zdobywając dziewiąte trafienie w ósmym sparingu.

Podsumowując dzisiejsze spotkanie należy powiedzieć, że wynik całkowicie nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Mecz był dosyć wyrównany, jednak trzeba dodać, że więcej okazji wypracował sobie zespół przyjezdny. Słabsza skuteczność napastników i bezwzględność rywali w wykorzystywaniu naszych błędów spowodowały, że to Gościbia II kolejny raz triumfowała. Zła passa meczów w Sułkowicach została niestety podtrzymana i po porażkach 7:0, 4:0, 4:1 na boisku przy ulicy Sportowej tym razem przegraliśmy 4:2.

Drużynie rezerw Gościbii serdecznie dziękujemy za mecz i tradycyjnie życzymy powodzenia w rywalizacji ligowej.

Sparing z ekipą z Sułkowic był ostatnim meczem kontrolnym Górek w czasie zimowo – wiosennych przygotowań. Następne starcie odbędzie się już za piętnaście dni i będzie to mecz ligowy pomiędzy Górkami, a Opatkowianką.