Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Rudnik vs Górki - 20.10.18, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

22

10-2018

pon.

23

10-2018

wtorek

24

10-2018

środa

25

10-2018

czwartek

26

10-2018

piątek

27

10-2018

sobota

28

10-2018

niedziela

Ankiety

W kolejnym sondażu wybierać będziemy najlepszego piłkarza ze starcia z LKS Rudnik.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 553, wczoraj: 661
ogółem: 1 050 335

statystyki szczegółowe

Losowa galeria

Górki vs Rokita - 15.10.17, fot. P.Biela
Ładowanie...

Aktualności

Podsumowanie okresu przygotowawczego i zapowiedź rundy...

  • autor: oliwier234gprzed, 2017-04-09 13:01
Podsumowanie okresu przygotowawczego i zapowiedź rundy wiosennej

Zimowo – wiosenny okres przygotowawczy dobiegł już do końca. Zawodnicy w ciągu całego sezonu mieli zaplanowane osiem meczów kontrolnych i ponad trzydzieści jednostek treningowych. Średnia frekwencja wypadła całkiem nieźle i jest dobrym prognostykiem na rundę wiosenną.

Podsumowanie przygotowań – Zima 2017

Przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęły się 17. stycznia. Od tego czasu myśleniczanie regularnie trenowali na hali widowisko – sportowej Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego, boisku ze sztuczną murawą na Zarabiu, na swoim obiekcie sportowym przy ulicy Solidarności oraz w plenerze. Wcześniejsze zapowiedzi zostało spełnione i w sumie odbyło się ponad trzydzieści jednostek treningowych. Podopieczni Łukasza Zająca rozegrali osiem sparingów. Frekwencja na każdym treningu była dosyć dobra, co jest świetnym prognostykiem przed rundą wiosenną. Za wysoką obecność na treningach z pewnością należy pochwalić Marka Ziębę.  Ponadto ekipa z Górnego Przedmieścia brała udział także w Charytatywnym Memoriale im. Stacha Cichonia.

Drużyna w czasie przygotowań uczyniła kilka zmian organizacyjnych. Do grona sponsorów naszej ekipy doszły firmy: OBIERZYŃSCY – OGRODY, NEMBUD, NATURHOUSE oraz AQUA TOUR. Ponadto swoje wsparcie finansowe okazali także wspierający nas do tej pory: MAT, Novitus, Pod Parasolkami, 4FIT Training Center, TheGarage i F.H.U. MIŚ. Nie można zapomnieć także o corocznym dofinansowaniu przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice, bez którego wsparcia działalność zespołu byłaby zagrożona. W czasie ferii zimowych nasz klub organizował zajęcia dla dzieci i młodzieży. Tegoroczna wersja spotkań, którą współorganizowaliśmy ze strażakami z OSP Myślenice – Górne Przedmieście, dla najmłodszych była szczególna i obfitowała w rekordową frekwencję.

Podsumowanie statystyczne:

Sparing: 8   Sztuczne: 11   Naturalne: 1  Hala: 8    Biegowy: 2  Turniej: 1

Mecze kontrolne Górek Myślenice

1) Górki Myślenice – Skalnik Trzemeśnia 12.02 – 2:5 (0:3) Kołodziej, J.Ulman

2) Górki Myślenice – Borek Kraków 18.02 – 1:7 (0:3) Zięba

3) Górki Myślenice – Clavia Świątniki Górne 25.02 – 2:3 (1:0) Zięba, J.Ulman

4) Górki Myślenice – Bratniak Kraków 04.03 – 2:0 (1:0) Zięba, Obierzyński

5) Górki Myślenice – Orkan Raba Wyżna 11.03 – 2:0 (2:0) Zięba x2

6) Górki Myślenice – Płomień Kostrze – 21.03 – 2:3 (0:3) J.Ulman x2

7) Górki Myślenice – Orzeł II Myślenice – 25.03 – 3:5 (1:1) Zięba x2, Kuchnia

8) Gościbia II Sułkowice – Górki Myślenice 02.04 – 4:2 (3:0) Zięba x2

Podsumowanie statystyczne

Meczów: 8   Zwycięstw: 2  Remisów: 0   Porażek: 6   Bramki: 16:27

Najskuteczniejszy zawodnik: Marek Zięba 9 goli

Ruchy kadrowe w Górkach

W czasie zimowej przerwy od rozgrywek ligowych w klubie zaszły drobne zmiany kadrowe. Z zespołem pożegnali się niegrający już w czasie rundy jesiennej – Maciej Kusiak, Łukasz Mirek, Damian Surlas oraz Bartłomiej Bednarz, który we wrześniu rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Aspirantów Straży Pożarnej. Z kadry wypadli także Kacper Wojtan oraz Tomasz Tokoń. Ponadto kontuzja z lata nadal eliminuje z gry Karola Klimasa. Nasz skrzydłowy w marcu pomyślnie przeszedł operację na doszczętnie zerwane więzadła krzyżowe. Życzymy szybkiego powrotu na boisko. Do gry natomiast po przerwie powrócili m.in. Jarosław Kuchnia czy Przemysław Kołodziej. Na koniec nie możemy zapomnieć o nowym nabytku ekipy z Górnego Przedmieścia. Zawodnikiem, który wzmocnił szeregi Górek jest Bartłomiej Zając. Mimo młodego wieku Bartek ma za sobą już grę w kilku klubach. Poniżej prezentujemy jego sylwetkę oraz kilka słów od samego zainteresowanego.

Bartłomiej Zając – ur. 12.11.1999, pozycja: pomocnik, poprzednie kluby: KS Tyniec, Tramwaj Kraków, Pogoń Skotniki

B.Zając - Podczas ferii zimowych trenowałam z zespołem rekreacyjnie. Po rozmowach z trenerem i z własnych przemyśleń zdecydowałem się dołączyć do drużyny. Do gry w Górkach zachęciły mnie na pewno ciekawe treningi i super atmosfera w szatni. Ekipa ma duży potencjał, bardzo dobrze się czuje w tym zespole. Wiem, że mogę się tutaj wiele nauczyć. Atmosfera jest fantastyczna, mam nadzieję, że ciężko przepracowany okres przygotowawczy zaowocuje w sezonie pozytywnie.

Kadra LKS Górki Myślenice – Wiosna 2017

Bramkarze: Tomasz Stanach, Krystian Kubiczek

Obrońcy: Kamil Plewa, Arkadiusz Skawski, Sylwester Kisielewski, Damian Górnik, Wojciech Krawczyk, Paweł Szatan, Dariusz Spórna, Rafał Bujas  

Pomocnicy: Marcin Hudaszek (kapitan), Mariusz Wyroba, Mateusz Obierzyński, Krzysztof Łętocha, Marek Ulman, Bartosz Górka, Andrzej Szlachetka, Jan Ulman, Jarosław Kuchnia, Bartłomiej Zając  

Napastnicy: Marek Zięba, Mateusz Biela, Przemysław Kołodziej, Łukasz Zając

Zapowiedź rundy wiosennej

Mimo że przerwa między rozgrywkami ligowymi była długa, to włodarze podokręgu nie zdecydowali się na zmianę terminarza i chociaż do rywalizacji przystępuje dziesięć drużyn, to runda nadal będzie trwała przez dziesięć tygodni. W jedenastu kolejkach każdą ekipę czeka dziewięć pojedynków oraz po dwie pauzy. Górki znalazły się w o tyle uprzywilejowanej sytuacji, że odpoczną sobie od gry w dwunastej i szesnastej serii spotkań, a więc rozgrywki rozpoczną tydzień później niż reszta stawki oraz nie zagrają w jedynej kolejce rozgrywanej w środku tygodnia – 03.05. Myśleniczan czeka pięć meczów u siebie i cztery starcia, które rozegrają w roli gościa. Warto zauważyć, że podopieczni trenera Zająca poza spotkaniem w Brzączowicach będą grać na stosunkowo mniejszych boiskach tj. Polanka, Stróża czy Krzczonów. Przypominamy, że liderem po rundzie jesiennej B-klasy gr. I jest Iskra Brzączowice. Dalej w tabeli można znaleźć ekipy Grodziska, Sokoła, Jawora oraz Górek. Chociaż starta do prowadzącego jest dosyć wyraźna, to do wicelidera tracimy zaledwie trzy oczka.

1. Górki Myślenice vs Opatkowianka Opatkowice – 17.04.17, 14:00, Myślenice – ul. Solidarności 6

Wznowienie rywalizacji dla Górek nastąpi w Poniedziałek Wielkanocny, kiedy to myśleniczanie zagrają z Opatkowianką. Zespół ten jest jednym z negatywnych zaskoczeń rundy jesiennej, gdyż ekipa spod Krakowa z dorobkiem zaledwie czterech punktów zamyka ligowe notowanie. Słabsza dyspozycja z pewnością jest związana z reaktywacją klubu po półtora rocznej przerwie. Forma rywala może być zagadką, gdyż po zimowych przygotowaniach ekipa może zdecydowanie poprawić swoje umiejętności i walczyć o miejsce w środku tabeli. Liczymy, że Górcoki powtórzą osiągnięcie z sierpnia ubiegłego roku i pewnie zwyciężą.

Mecze towarzyskie Opatkowianki: Opatkowianka 2:1 Cisy Harbutowice, ponadto siedem innych spotkań, bilans: 3 zwycięstwa, remis i 4 porażki

2. Iskra Brzączowice vs Górki Myślenice – 23.04.17, 17:00, Brzączowice

Pierwszy wyjazd, jaki czeka naszą ekipę będzie miał miejsce 23. kwietnia. Wówczas na boisku w Brzączowicach odbędzie się spotkanie Górek z tamtejszą Iskrą. Już dziś można powiedzieć, że będzie to jedno z ważniejszych spotkań w rundzie rewanżowej dla całych rozgrywek. Faktem stała się opinia, że Iskra po fatalnym sezonie w A-klasie i ostatecznym spadku, powoli „staje na własne nogi” i próbuje odbudować dobry zespół, który może powalczyć w rywalizacji. Podopieczni Łukasza Zająca na pewno będą chcieli wyrównać rachunki z jesieni, kiedy to podczas otwarcia boiska przy ul. Solidarności padł remis 1:1.

Mecze towarzyskie Iskry: brak danych

3. Górki Myślenice vs Grodzisko Raciechowice – 29.04.17, 17:00, Myślenice – ul. Solidarności 6

W piętnastej kolejce przeciwnikiem myślenickiej ekipy będzie Grodzisko Raciechowice. Starcie z wiceliderem rozgrywek z pewnością będzie zaliczało się do niezwykle interesujących. Od kilku lat zmagania Górek z Grodziskiem, czyli ekip regularnie rozgrywających swoje mecze w B-klasie, mają swoją niezwykłą dramaturgię i są bardzo wyrównane. Pewnym wydaje się być fakt, że ewentualne zwycięstwo jednej ze stron zdecydowanie poprawi sytuację w notowaniu ligowym. Mamy nadzieję, że myśleniczanie zapomną o fatalnym festiwalu niewykorzystanych sytuacji z jesieni i w dobrym stylu zrewanżują się rywalowi.

Mecze towarzyskie Grodziska: Grodzisko 2:4 Orzeł II Myślenice

4. Cyrhla Krzczonów vs Górki Myślenice – 07.05.17, 17:30, Krzczonów

Po pauzie jaką czeka Górki w szesnastej serii spotkań, podopieczni trenera Zająca udadzą się do Krzczonowa, gdzie rozegrają ważny pojedynek z tamtejszą Cyrhlą. Mecz z solidnym rywalem na trudnym terenie będzie niezwykle emocjonującym widowiskiem. Wierni kibice z pewnością pamiętają ostatnie mecze w Krzczonowie, kiedy to po długiej walce myśleniczanie zazwyczaj ostatecznie triumfowali. Podczas jesiennej rywalizacji Górki przed własną publicznością pewnie pokonali rywala 4:1 i liczymy, że tym razem też tak będzie.

Mecze towarzyskie Cyrhli: brak danych

5. Górki Myślenice vs Sokół Borzęta – 13.05.17, 17:00, Myślenice – ul. Solidarności 6

Na trzynastego maja zaplanowano ligowe starcie, które już od jakiegoś czasu nazywamy meczem przyjaźni. W siedemnastej kolejce Górki na własnym boisku zmierzą się z Sokołem Borzęta – trzecią drużyną po rundzie jesiennej. Spotkanie rozgrywane przed własną publicznością na pewno będzie czynnikiem, który ułatwi nam grę w tym starciu, jednak już dziś trzeba powiedzieć, że będzie to pojedynek, w którym naprzeciw siebie staną zespoły o bardzo wyrównanym poziomie. W pierwszym meczu to Sokoły okazały się być lepszymi, triumfując w deszczowych Winiarach 4:2.

Mecze towarzyskie Sokoła: Sokół 1:0 Cisy Harbutowice, Sokół 0:3 Orzeł Nowa Wieś

6. Staw Polanka vs Górki Myślenice – 20.05.17, 18:00, Polanka

Kolejnym miejscem, gdzie zawita karuzela B-klasy będzie Polanka. Powiedzieć o tym miejscu, że jest to teren trudny i że żaden z faworytów nie może się tutaj czuć bezpiecznie, to tyle co nic nie powiedzieć. Myśleniczanie na swojej skórze doświadczyli, że mimo nieraz ogromnej przewagi losy spotkań decydowały się dopiero w samej końcówce. Spotkania z Cyrhlą, Grodziskiem czy Stawem zaliczają się do niezwykle ciekawych pojedynków, w których niekiedy szczęście ma większe znaczenie niż ogólna dyspozycja. Tak było w poprzednim meczu, kiedy to rywale z Polanki w ciągu dziewięciu minut ze stanu 4:1 doprowadzili do remisu.

Mecze towarzyskie Stawu: Staw 3:2 Sęp Droginia, Staw 2:3 Karpaty II Siepraw, Staw 1:4 Staw Polanka jnr

7. Górki Myślenice vs Jawor Jawornik – 27.05.17, 18:00, Myślenice – ul. Solidarności 6

Siódmym spotkaniem w czasie wiosennej rywalizacji, które zostanie rozegrane w ramach dwudziestej kolejki będzie mecz z Jaworem Jawornik. Ekipa rywali po solidnych przygotowaniach do rundy rewanżowej z pewnością nie będzie łatwym przeciwnikiem. Jaworowcy słabą dyspozycję z 2015 roku zostawili już w niepamięć i ponownie aspirują o miejsce w górnej części tabeli. To starcie przy Solidarności 6 będzie jednym z najciekawszych w sezonie, a o zainteresowaniu tego spotkania świadczyć będzie na pewno chęć wielkiego rewanżu za przegrany pojedynek w rundzie jesiennej.

Mecze towarzyskie Jawora: Jawor 1:1 Cisy Harbutowice, Jawor 2:6 Skalnik Trzemeśnia, Jawor 3:5 Wrzosy Osieczany, Jawor 2:4 Iskra Głogoczów

8. Wicher Stróża vs Górki Myślenice – 03.06.17, 17:00, Stróża

Na koniec sezonu 2016/17 pozostaną nam dwa spotkania z beniaminkami. Pierwszy z nich rozegramy z mistrzem C-klasy z 2016 roku. Mecz z Wicherem będzie ostatnim wyjazdowym pojedynkiem Górek. Choć na jesieni, to myśleniczanie okazali się być zdecydowanie lepszymi od drużyny ze Stróży, to tym razem za przeciwnikiem stanąć może atut własnego boiska. W przerwie rozgrywkami zespół uczynił wiele zmian, a jedna z nich to nowy szkoleniowiec. Liczymy, że i tym razem myśleniczanie pokonają rywali.

Mecze towarzyskie Wichera: Wicher 3:1 Orzeł 2012 Sidzina

9. Górki Myślenice vs Cisy Harbutowice – 10.06.17, 17:00, Myślenice – ul. Solidarności 6

Zakończenie sezonu nastąpi w dniu 10. czerwca, kiedy na boisku przy Solidarności 6 odbędzie się ostatnie ligowe starcie pomiędzy Cisami Harbutowice, a Górkami Myślenice. Warto zaznaczyć, że będzie to dopiero drugi pojedynek w historii obu ekip. W rundzie jesiennej to podopieczni Łukasza Zająca pewnie zwyciężyli w tym meczu i mamy nadzieję, że mocnym akcentem zakończymy dwunasty sezon działalności zespołu z Górnego Przedmieścia.

Mecze towarzyskie Cisów: Cisy 5:0 Jastrzębianka Jastrzębia, Cisy 11:3 Jastrzębianka Jastrzębia, Cisy 2:3 Skalnik Trzemeśnia, Cisy 2:0 Gościbia II Sułkowice, Cisy 1:2 Orzeł Nowa Wieś, Cisy 1:2 Opatkowianka Opatkowice, Cisy 2:2 Korona Skawinki, Cisy 4:2 Strzelec Budzów, Cisy 0:1 Sokół Borzęta, Cisy 1:3 Jubilat Izdebnik, Cisy 1:1 Jawor Jawornik

Choć w rywalizacji pozostało już tylko dziesięć ekip, to trzeba powiedzieć, że z każdą z drużyn czeka nas trudny pojedynek. Mamy nadzieję, że Górki zaprezentują się lepiej niż miało to miejsce w rundzie jesiennej i zwyciężą w zdecydowanie większej części spotkań. Liczymy, że myśleniczanie nie doznają żadnej porażki, a co najważniejsze będą kontynuować dobrą serię i nie przegrają przy Solidarności. Przypominamy także, że w drugiej grupie B-klasy myślenickiej rywalizować bez zmian będzie pięć zespołów rezerw: Gościbia II Sułkowice, Tempo II Rzeszotary, Raba II Dobczyce, Karpaty II Siepraw oraz Orzeł II Myślenice.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i wspierania naszej drużyny w rozgrywkach rundy wiosennej w B-klasie myślenickiej. Doping jest naprawdę ważnym elementem dla każdego z zawodników, więc ponownie liczymy na Was!

W każdym z pojedynków emocji na pewno nie zabraknie, a drużyna walczyła będzie do końca o jak najlepszy rezultat. Mamy nadzieję, że ekipa powalczy o bardzo dobry wynik, a ostatecznym sukcesem będzie długo wyczekiwany i jakże prestiżowy awans do A-klasy w jubileuszowym, bo dziesiątym sezonie Górek w B-klasie.

Zapraszamy także do odwiedzenia zakładek w menu naszej strony. Każda z nich została odświeżona i uzupełniona o nowe informacje. W szczególności polecamy podstronę O KLUBIE. 

Terminarz B-klasy Myślenice gr. I - http://www.podokreg.myslenice.pl/docwww/Term1617/KLBGRI1617.pdf

Podsumowanie przygotowań Miasto-info.pl - http://miasto-info.pl/myslenice/11555,pilka-nozna-b-klasa-gorki-myslenice-na-starcie-wiosennych-rozgrywek.html

Podsumowanie przygotowań Futmal.pl - http://www.futmal.pl/news,41839.html

Podokręg Myślenice - http://www.podokreg.myslenice.pl

IV liga - http://www.90minut.pl/liga/0/liga8822.html

V liga - http://www.90minut.pl/liga/0/liga8929.html

A-klasa - http://www.90minut.pl/liga/0/liga8969.html

B-klasa gr. I - http://www.90minut.pl/liga/0/liga8970.html

B-klasa gr. II - http://www.90minut.pl/liga/0/liga8971.html


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [183]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceLubomir Wiśniowa
Górki Myślenice   Lubomir Wiśniowa
2018-10-31, 18:00:00

Myślenice - Sztuczne

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

LKS RudnikGórki Myślenice
LKS Rudnik 1:1 Górki Myślenice
2018-10-20, 14:30:00
Rudnik
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 14
Beskid Tokarnia 5:0 Clavia Świątniki Górne
LKS Rudnik 1:1 Górki Myślenice
Hejnał Krzyszkowice pauza
Zielonka Wrząsowice 2:3 Iskra Brzączowice
Topór Tenczyn 2:1 Iskra Głogoczów
Skalnik Trzemeśnia 3:4 Jordan Zakliczyn
Rokita Kornatka 3:0 LKS Trzebunia
Orzeł Nowa Wieś 1:0 Lubomir Wiśniowa

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 15
Lubomir Wiśniowa - Beskid Tokarnia
LKS Trzebunia - Orzeł Nowa Wieś
Jordan Zakliczyn - Rokita Kornatka
Iskra Głogoczów - Skalnik Trzemeśnia
Iskra Brzączowice - Topór Tenczyn
Hejnał Krzyszkowice - Zielonka Wrząsowice
Górki Myślenice - pauza
Clavia Świątniki Górne - LKS Rudnik

Statystyki drużyny

Logowanie

Kontakty