04-2024

Jawor - Górki 25.04.15 fot. Agata Mirochna

Pierwsze koty za płoty, czyli 12. kolejka - podsumowanie

• autor: oliwier234gprzed, 2017-04-11 17:02

W miniony weekend zespoły rywalizujące w B-klasie Myślenice gr. I wznowiły rozgrywki ligowe. W pierwszej wiosennej kolejce padło wiele ciekawych rozstrzygnięć, które w znacznej mierze były korzystne dla ekipy Górek. Więcej w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie kolejki

Dwunastą serię spotkań rozpoczęły trzy sobotnie pojedynki. Pierwszy z nich miał miejsce w Opatkowicach, gdzie ostatni zespół ligi - Opatkowianka podejmowała dotychczasowego wicelidera rozgrywek po rundzie jesiennej - Grodzisko Raciechowice. Zdania z zapowiedzi drugiej części sezonu nie minęły się z prawdą, gdyż ekipa spod Krakowa po licznych wzmocnieniach i solidnych przygotowań powoli wraca do swojej dobrej dyspozycji. Kluczową dla losów tego spotkania była końcówka pierwszej połowy, kiedy to gospodarze za sprawą jednego zawodnika wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Goście za wszelką cenę chcieli wyrównać, jednak stać było ich tylko na honorowe trafienie, a niespodzianka w Opatkowicach stała się faktem.

Na myślenickim Zarabiu, a nie jak wcześniej informowaliśmy w Jaworniku rozegrany został kolejny mecz kolejki, w którym naprzeciw siebie w spotkaniu derbowym stanęły Jawor Jawornik i Staw Polanka. Chociaż przed samym starciem wiadomą informacją był fakt, że będzie to pojedynek dwóch wyrównanych ekip, to można było spodziewać się, że to czwarta ekipa po jesieni jest pretendentem do zwycięstwa. Boisko zweryfikowało formę obu stron i po pierwszej połowie na tablicy wyników figurował remis 1:1. Druga część miała inny wizerunek, a w szczególności jej końcówka, kiedy to goście zdobywając bramki w 78. i 90 minucie odnotowali trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

Kibice najwięcej bramek mieli okazję zobaczyć na boisku w Stróży, gdzie tamtejszy Wicher bardzo wysoko przegrał z Sokołem Borzęta. Na początku warto wspomnieć, że nic nie zapowiadało tak słabego początku w wykonaniu beniaminka. Chociaż do przerwy rezultatem było skromne prowadzenie Sokoła, to po przerwie ekipa z Borzęty urządziła sobie festiwal strzelecki i ostatecznie wygrała aż 6:1. Zwycięstwo pozwoliło na przesunięcie się w tabeli tej drużyny na pozycję wicelidera rozgrywek. Gratulujemy naszemu zaprzyjaźnionemu zespołowi.

Zmagania w dwunastej kolejce zakończył niedzielny pojedynek, w którym Cisy Harbutowice podejmowały Cyrhlę Krzczonów. Po bardzo intensywnych przygotowaniach drużyny gospodarzy można było sądzić, że to właśnie ten zespół będzie miał szansę na korzystny rezultat. Teoria miała swoje potwierdzenie w rzeczywistości, ponieważ mimo że Cyrhla pierwsza wyszła na prowadzenie, to Cisy momentalnie wyrównały, a mecz rozstrzygnięty oczywiście na swoją korzyść po godzinie gry.

Wyniki 12. kolejki

Opatkowianka Opatkowice - Grodzisko Raciechowice 2:1 (2:0)

Jawor Jawornik - Staw Polanka 2:4 (1:1)

Wicher Stróża - Sokół Borzęta 1:6 (1:2)

Cisy Harbutowice - Cyrhla Krzczonów 4:1 (1:1)

Górki Myślenice, Iskra Brzączowice – pauzowały w kolejce

Analiza ligowa

Wielkie wznowienie rozgrywek już za nami. W pierwszej wiosennej serii spotkań rywalizację rozpoczęło w sumie osiem ekip. Kolejka stała pod znakiem ciekawych rozstrzygnięć, jednak pełny obraz formy każdej z drużyn będziemy mogli dokładnie zobaczyć po kilku spotkaniach. Mimo pauzy w miniony weekend na fotelu lidera dalej pozostała Iskra Brzączowice (21 pkt). Zmiany zaszły natomiast w dalszej części tabeli. Na pozycję wicelidera awansował Sokół Borzęta (19 pkt) i warto zaznaczyć, że to jest póki co historyczny rezultat tego zespołu w tej fazie rozgrywek. Na najniższym stopniu podium plasuje się Grodzisko (17 pkt), które w porównaniu z ostatnim notowaniem spadło o jedną lokatę. Czwarte miejsce należy nadal do Jawora Jawornik (16 pkt). Po czternaście oczek mają na swoim koncie zespoły Stawu i Górek, przy czym lepszy bilans faworyzuje na piątej lokacie rywali z Polanki. Podobna sytuacja ma miejsce na pozycjach 7-8, ponieważ Cyrhla jak i Cisy zdobyły dotychczas jedenaście punktów. W tej sytuacji decydująca jest jednak mała tabela i to dzięki większej ilości bramek Krzczonowianie zajmują siódme miejsce. Do ciekawego rozstrzygnięcia doszło na dziewiątym miejscu, gdyż naprawdę niewiele czasu potrzebowała Opatkowianka, aby awansować w tabeli na przedostatnią lokatę. Ostatnie miejsce należy niestety do Wichera Stróża, który zważając na wysoką formę klubu z Opatkowic musi się mocno postarać, aby co nieco podskoczyć w tabeli.