Wrzosy vs Górki - 18.11.17, fot. P. Biela

11-2017

Po raz ostatni w kalendarzowym roku wybieramy najlepszego zawodnika ostatniego spotkania z drużyną Wrzosów Osieczany.

Trudny wyjazd do Brzączowic, czyli 14. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2017-04-21 17:42

Start B-klasy w rundzie wiosennej przeszedł już do historii. W najbliższy weekend odbędzie się czternasta kolejka myślenickiej serie B. Piłkarze rywalizować będą przez dwa dni, w czasie których zaplanowano cztery pojedynki ligowe. Więcej w dalszej części newsa.

Zmagania rozpoczną się w sobotę, od spotkania drużyn, które do tej pory jeszcze nie wygrały. O godz. 17:00 na boisku w Stróży, tamtejszy Wicher podejmował będzie Jawor. Gospodarze po dwóch wysokich porażkach po raz kolejny czeka trudne zadanie, jakim będzie pojedynek z nieprzewidywalnym Jaworem. Zespół ten po porażce 4:2 ze Stawem w minionej kolejce pauzował, jednak absencja spowodowała spadek z czwartego na szóste miejsce. Wicher, którego nie omijają problemy, po raz kolejny spróbuje swojej szansy na nadrobienie strat do środka tabeli. Obie strony z pewnością będą chciały udowodnić, że stać ich na ligowe zwycięstwa i walkę o trzy punkty. Będzie to jedyne sobotnie starcie, ale z pewnością wygrana jednej z drużyn będzie warta odnotowania.

Na niedzielę zaplanowano pozostałe trzy pojedynki. W pierwszym z nich, rozgrywanym przedpołudniową porą, rewelacja dwunastej kolejki - Cisy zagra z dotychczas niepokonanym na wiosnę Stawem. Na samym początku trzeba stwierdzić, że spotkanie będzie stało na wysokim poziomie. Gospodarzy, którzy z bardzo dobrej strony spisali się w meczu z Cyrhlą, tym razem czeka spotkanie z rywalem z Polanki. Staw po dwóch wysokich zwycięstwach z pewnością będzie chciał kontynuować wspaniałą serię. Trudno jest wskazać jednoznacznego pretendenta do zwycięstwa. Za Cisami przemawia fakt własnego obiektu oraz solidnie przepracowany okres przygotowawczy, natomiast drużyna z Polanki kolejnym zwycięstwem może sporo zamieszać w tabeli, a przy korzystnych wynikach awansować nawet na podium.

Kolejny mecz zostanie rozegrany w Brzączowicach, ale o spotkaniu Górek w późniejszym fragmencie zapowiedzi. Zmagania zakończy mecz Opatkowianki z Cyrhlą. W Opatkowicach o godz. 17:30 piłkarze wybiegną na murawę w swoim kolejnym spotkaniu ligowym. Gospodarze tego pojedynku przed własną publicznością pokazali się z dobrej strony dwa tygodnie temu. Wówczas pokonując wyżej notowane Grodzisko zaprezentowali poprawną grę, jednak już w następny weekend wysoko ulegli w meczu z Górkami. Cyrhla do tej pory rozegrała jeden mecz – wyżej wspomniane starcie z Cisami. Forma tej ekipy jest nadal zagadką, jednak tego zespołu nigdy nie można skreślić wcześniej. Wydawać się może, że atut własnego boiska może być kluczowy i to Opatkowianka odniesie drugie na wiosnę zwycięstwo, przez co w znacznym stopniu przybliży się w tabeli do krzczonowskiego klubu.

W czternastej serii spotkań pauzować będą dotychczasowy lider rozgrywek i prowadzący w klasyfikacji rundy wiosennej – Sokół Borzęta oraz trzeci zespół w notowaniu ligowym – Grodzisko Raciechowice. Warto także przypomnieć o wynikach z rundy jesiennej. Wówczas Cyrhla u siebie zdeklasowała Opatkowiankę 9:2, Staw wysoko zremisował z Cisami (3:3), a Wicher na wyjeździe przegrał z Jaworem 1:2.

Kibiców z Myślenic z pewnością najbardziej interesuje mecz, który zaplanowany został na niedzielę na godz. 17:00. Wicelider rozgrywek – Iskra Brzączowice – podejmował będzie Górki Myślenice. Spotkanie ze względu na wysokie lokaty zajmowane przez obie ekipy śmiało można nazwać szlagierem kolejki. Na wiosnę zespoły zagrały po jednym spotkaniu. Górki dzięki triumfie nad ekipą z Opatkowic powróciły w tabeli na piąte miejsce, natomiast Iskra po porażce 3:2 z Grodziskiem spadła z fotelu lidera na drugie miejsce. Warto zaznaczyć, że nasz najbliższy rywal liderem ligi był przez ponad siedem miesięcy. Zespół z Brzączowic w tej edycji B-klasy jest spadkowiczem z wyższej klasy rozgrywkowej, w której spędził trzy sezony. Do tej pory Iskra zdobyła 21 punktów i co ciekawe porażka z Grodziskiem była jej pierwszą przegraną ligową w obecnym sezonie. Patrząc w historyczne statystyki, nie możemy obok przejść wobec miażdżącej przewagi przeciwników. Na dotychczas rozegrane jedenaście pojedynków aż osiem kończyło się triumfem rywala. Górki pokonały Iskrę na wiosnę 2009 i 2011 roku. Ostatnie starcie pomiędzy tymi ekipami zakończyło się zasłużonym remisem. Jak doskonale pamiętamy był to mecz, który był główną atrakcją w czasie uroczystości otwarcia boiska sportowego przy ul. Solidarności 6, a zarazem pierwszym spotkaniem ligowym rozgrywanym na naszym boisku. Warto także nadmienić, że stadion w Brzączowicach jest szczególnie nieszczęśliwy dla Górcoków, ponieważ myśleniczanie do tej pory w oficjalnych pojedynkach nie zdobyli nawet punktu w wyjazdowych starciach z Iskrą. Niedzielny mecz, tak jak wcześniej wspominaliśmy, będzie jednym z najważniejszych spotkań w czasie rundy wiosennej. Górki staną przed bardzo ważnym, a zarazem trudnym zadaniem, jakim będzie zdecydowane zmniejszenie strat do drużyn sklasyfikowanych bezpośrednio przed nami. Warto także nadmienić, że w obecnej kolejce pauzować będą Sokół i Grodzisko, dlatego liczymy, że myśleniczanie wykorzystają nadarzającą się okazję i odniosą czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu.

Z przyjemnością zapraszamy na ligowy pojedynek Iskra Brzączowice vs Górki Myślenice. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (23.04.17) o godz. 17:00 na boisku LKS Iskra w Brzączowicach. Zachęcamy do wspólnego wspierania naszej ekipy i kibicowania w tym arcyważnym meczu. TYLKO GÓRKI !!!

Kolejka 14 w dniach 22-23.04.2017

Wicher Stróża - Jawor Jawornik  2017-04-22, 17:00, Stróża

Cisy Harbutowice - Staw Polanka  2017-04-23, 11:00, Sułkowice

ISKRA BRZĄCZOWICE - GÓRKI MYŚLENICE  2017-04-23, 17:00, Brzączowice