Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Rudnik vs Górki - 20.10.18, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

22

10-2018

pon.

23

10-2018

wtorek

24

10-2018

środa

25

10-2018

czwartek

26

10-2018

piątek

27

10-2018

sobota

28

10-2018

niedziela

Ankiety

W kolejnym sondażu wybierać będziemy najlepszego piłkarza ze starcia z LKS Rudnik.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 521, wczoraj: 661
ogółem: 1 050 303

statystyki szczegółowe

Losowa galeria

Górki VS Start Brzezie (PP)
Ładowanie...

Aktualności

Intensywny początek maja, czyli 17. kolejka - zapowiedź

  • autor: oliwier234gprzed, 2017-05-04 15:26

Dopiero wczoraj odbyła się szesnasta, a już dzisiaj zapowiadamy siedemnastą kolejkę ligową, która będzie miała miejsce w najbliższy weekend. W dzisiejszym, obszernym newsie podsumujemy środowe zmagania i po krótce przedstawimy, jakie starcia czekają nas w pierwszy majowy weekend. Więcej w rozwinięciu newsa. 

Podsumowanie 16. kolejki

Podsumowanie kolejki

W czasie środowych zmagań w B-klasie Myślenice gr. I odbyły się trzy pojedynki ligowe. W każdym z nich nie brakowało emocji, a końcowe rozstrzygnięcia meczów spowodowały bardzo ciekawy układ w tabeli. Warto nadmienić, że mimo małej ilości spotkań padło bardzo wiele bramek.

Pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy w Raciechowicach. Tam Grodzisko podejmowało Cyrhlę Krzczonów. Goście na daleki wyjazd wybrali się w okrojonym składzie i w całym meczu musieli z przyczyn losowych grać w dziesięciu. Świadomość gry z rywalem z dolnej części tabeli, który występował w mocno okrojonym składzie nie miała większego wpływu na gospodarzy, którzy także chcieli udowodnić, że ich występy zasługują na uwagę. Do przerwy Grodzisko skromnie prowadziło, jednak w późniejszych fragmentach gry powiększało swoją przewagę i ostatecznie podopieczni trenera Sudra wygrali 4:2. Zwycięstwo z pewnością cieszy, jednak mimo wszystko zawodnicy z Raciechowic pozwolili na zdobycie dwóch bramek, przez co Cyrhla do końca wierzyła w korzystny rezultat.

Drugim z meczów rozgrywanych w święto Konstytucji Trzeciego Maja był pojedynek na szczycie, w którym Iskra Brzączowice stanęła do rywalizacji z Sokołem Borzęta. Trzeba powiedzieć, że spotkanie pomiędzy tymi zespołami musiało stać na najwyższym poziomie, gdyż obie ekipy w tabeli zajmują miejsce w ścisłej czołówce. Starcie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po upływie pierwszych czterdziestu pięciu minut prowadzili 2:0. Mimo niekorzystnego wyniku i gry w osłabieniu, dotychczasowy lider rozgrywek walczył o obronę swojego miejsca i po niedługim czasie wyrównał. Iskra, której końcówki meczów pozostawiają wiele do życzenia, nareszcie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, zdobywając decydującą bramkę w końcowej fazie mecze i inkasując pierwsze punkty na wiosnę.

Do fenomenalnego festiwalu strzeleckiego doszło w Opatkowicach, gdzie naprzeciw siebie stanęły zespoły tamtejszej Opatkowianki i Stawu Polanka. Ten pojedynek zapowiadał się niezwykle ciekawie, ponieważ brały w nim udział zespoły, które dosyć dobrze radzą sobie w rundzie wiosennej. Myślę, że mało kto mógł przewidzieć obraz tego, jak się okazało jednostronnego meczu, w którym gospodarze zdeklasowali do tej pory niepokonany Staw aż 7:0. Przewaga podkrakowskiego zespołu była ogromna, a co ciekawe dzieła zniszczenia w postaci siódmej bramki dokonał … bramkarz, wykorzystując rzut karny. Wynik ten jest na pewno sporą niespodzianką, gdyż w przypadku wygranej Stawu, ta ekipa miała realne szanse na podium.

W szesnastej kolejce pauzowały Górki i Jawor i co ważne, obie te ekipy oglądać będziemy w każdym spotkaniu do końca rywalizacji w sezonie 2016/17, a ponadto Jaworowcy mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz z minionego weekendu. Tak jak wcześniej informowaliśmy, dokończenie szesnastej serii spotkań nastąpi w niedzielę, kiedy to Cisy zagrają z Wichrem.

Wyniki 16. kolejki

Grodzisko Raciechowice - Cyrhla Krzczonów 4:2 (1:0)

Iskra Brzączowice - Sokół Borzęta 3:2 (2:0)

Opatkowianka Opatkowice - Staw Polanka 7:0 (2:0)

Cisy Harbutowice - Wicher Stróża  2017-05-07, 17:00, Sułkowice

Górki Myślenice i Jawor Jawornik – pauzują w kolejce

Analiza ligowa

Walka o najwyższe miejsca w tabeli ligowej myślenickiej serie B jest niezmiernie ciekawa. Każdy z szóstki prowadzących zespołów ma jeszcze realne szanse na mistrzostwo ligi. Na fotelu lidera dojrzeć można Iskrę Brzączowice (24 pkt), która zdobywając pierwsze punkty w rundzie wiosennej, momentalnie wróciła na pierwsze miejsce. Taką samą liczbę oczek ma także drugie Grodzisko (24 pkt). Podium na tę chwilę zamyka zespół Sokoła Borzęta (22 pkt). Górki utrzymują pozycję w górnej części tabeli i póki co jest to czwarte miejsce (21 pkt). Piąty Staw na swoim koncie ma 20 oczek, a za jego plecami znajduje się Jawor (19 pkt). Spośród drużyn z czołówki Iskra, Sokół i Górki mają rozegrane dwanaście spotkań, Grodzisko i Staw po trzynaście, a Jawor jedenaście, a więc z tego wynika, że myśleniczanie znajdują się w dosyć dobrym położeniu. Różnica liczby pojedynków spowodowana jest meczami zaległymi i pauzami. W dalszej części tabeli ujrzeć możemy siódmą Opatkowiankę (13 pkt). Nasz najbliższy rywal Cyrhla, który w rundzie wiosennej nie zdobył jeszcze żadnych punktów plasuje się na ósmym miejscu i ma taki sam stan punktowy, co dziewiąte Cisy (11 pkt). Notowanie ligowe niezmiennie zamyka Wicher (6 pkt).

Zapowiedź 17. kolejki

Po krótkim, aczkolwiek dokładnym podsumowaniu środowych meczów przechodzimy do zapowiedzi siedemnastej kolejki ligowej. Na nią zaplanowane zostało tradycyjnie cztery spotkania, a do tego grona dojdzie zaległy mecz z szesnastej serii gier, a więc w sumie wszystkie ekipy uczestniczące w rywalizacji zagrają w pierwszy majowy weekend.

Rywalizacja rozpocznie się w sobotę od pojedynku drużyn ze środka tabeli. Na boisku w Jaworniku zagrają tamtejszy Jawor oraz Opatkowianka - lider rozgrywek wiosennych. Mecz zapowiada się naprawdę ciekawie, gdyż do walki staną zespoły, które dosyć dobrze spisują się w tym sezonie. Jaworowcy przez cały czas prezentują wyrównaną formę, natomiast ekipa z Opatkowic w rundzie wiosennej gra fenomenalnie, triumfując w większości spotkań.

Kolejne starcia zaplanowano na niedzielne popołudnie. O godz. 16:30 na boisku w Winiarach dojdzie do ważnego pojedynku, w którym Sokół Borzęta zagra z Grodziskiem. Będzie to pojedynek drużyn, które na tę chwilę zajmują miejsce na podium rozgrywek. Trudno jest wskazać jednoznacznego faworyta, ale wydaje się, że bardzo prawdopodobnym rezultatem może być remis. Trzeba przyznać, że wynik z tego spotkania będzie także istotny dla naszej ekipy.

Następny mecz rozpocznie się trzydzieści minut po wyżej opisywanym pojedynku. W tym także ważnym spotkaniu zmierzą się Staw Polanka i Iskra Brzączowice. Obie ekipy znajdują się w różnej sytuacji, gdyż gospodarze po trzech pewnych triumfach doznali wysoką porażką z Opatkowianką, a drużyna z Brzączowic po dwóch pechowych przegranych w końcówkach meczów, nareszcie przerwała złą passę i wygrała 3:2 z Sokołem. 

Pierwotnie w pierwszy majowy weekend pauzować miały drużyny Cisów i Wichra, jednak decyzją włodarzy zespołów ich spotkanie z trzeciego maja została przeniesione na niedzielę. W dokończeniu zmagań szesnastej kolejki będziemy świadkami starcia, w którym zagrają ekipy sklasyfikowane w dolnej części tabeli i będzie to dla nich jedna z ostatnich szans na podreperowanie swojego mizernego stanu punktowego.

Na sam koniec dzisiejszego newsa pozostało nam opisać mecz Cyrhla vs Górki. Spotkanie to będzie trzynastym pojedynkiem naszej ekipy w sezonie i liczymy, że zakończy się pomyślnie dla podopiecznych trenera Zająca. Myśleniczanie, którzy do tej pory w rozgrywkach rundy wiosennej są jako jedyni w stawce niepokonani zmierzą się z klubem, który od początku kwietnia nie zdobył żadnego punktu. W ostatnich pięciu spotkaniach, Górki zainkasowały aż trzynaście oczek, natomiast ich najbliżsi rywale tylko jeden. Różnica w grze obu zespołów jest widoczna i wydaje się, że nasza ekipa zasługuje na miano faworyta tego meczu. Z drugiej strony czeka nas wyjazd na trudny teren, ponieważ w Krzczonowie nie jeden zespół wiele stracił. Cyrhla z pewnością będzie chciała zakończyć złą passę przed własną publicznością. W historycznych statystykach w meczach pomiędzy drużynami z Myślenic i Krzczonowa, lepszym bilansem szczyci się drużyna MLKS, która zwyciężyła w ośmiu spośród wszystkich czternastu meczów. Warty uwagi jest także fakt, że w czasie czterech ostatnich bezpośrednich starć z ekipą Cyrhli, Górocki zawsze schodzili z boisko jako zwycięzcy. Wyjazdowe triumfy - 2:3 wiosną 2015 oraz 1:3 wiosną 2016 roku oraz wygrane z meczów w roli gospodarze - 2:1 jesienią 2015 podczas niezwykle emocjonującej i dramatycznej końcówki, a także 4:1 jesienią 2016 roku, kiedy to myśleniczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo na boisku przy ul. Solidarności 6. Co ciekawe, w bezpośrednich pojedynkach pomiędzy tymi ekipami nie padł nigdy remis. Mamy nadzieje, że i tym razem podopieczni trenera Zająca zagrają na miarę swoich wysokich możliwości i podtrzymają serię, ponieważ od dziesiątej kolejki wciąż jesteśmy niepokonani w lidze.

Serdecznie zapraszamy naszych kibiców i sympatyków na pojedynek ligowy Cyrhla Krzczonów vs Górki Myślenice. Mecz ten zaplanowany został na niedzielę (07.05.17) na godz. 17:30 i odbędzie się na boisku MLKS w Krzczonowie. Zachęcamy do licznego przybycia !!!

Kolejka 17. w dniach 06-07.05.2017

Jawor Jawornik - Opatkowianka Opatkowice  2017-05-06, 17:00, Jawornik

Sokół Borzęta - Grodzisko Raciechowice  2017-05-07, 16:30, Winiary

Staw Polanka - Iskra Brzączowice  2017-05-07, 17:00, Polanka

CYRHLA KRZCZONÓW - GÓRKI MYŚLENICE  2017-05-07, 17:30, Krzczonów

Cisy Harbutowice i Wicher Stróża – pauzują w kolejce

Dokończenie: Kolejka 16. w dniach 07.05.2017

Cisy Harbutowice - Wicher Stróża  2017-05-07, 17:00, Sułkowice


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [175]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceLubomir Wiśniowa
Górki Myślenice   Lubomir Wiśniowa
2018-10-31, 18:00:00

Myślenice - Sztuczne

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

LKS RudnikGórki Myślenice
LKS Rudnik 1:1 Górki Myślenice
2018-10-20, 14:30:00
Rudnik
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 14
Beskid Tokarnia 5:0 Clavia Świątniki Górne
LKS Rudnik 1:1 Górki Myślenice
Hejnał Krzyszkowice pauza
Zielonka Wrząsowice 2:3 Iskra Brzączowice
Topór Tenczyn 2:1 Iskra Głogoczów
Skalnik Trzemeśnia 3:4 Jordan Zakliczyn
Rokita Kornatka 3:0 LKS Trzebunia
Orzeł Nowa Wieś 1:0 Lubomir Wiśniowa

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 15
Lubomir Wiśniowa - Beskid Tokarnia
LKS Trzebunia - Orzeł Nowa Wieś
Jordan Zakliczyn - Rokita Kornatka
Iskra Głogoczów - Skalnik Trzemeśnia
Iskra Brzączowice - Topór Tenczyn
Hejnał Krzyszkowice - Zielonka Wrząsowice
Górki Myślenice - pauza
Clavia Świątniki Górne - LKS Rudnik

Statystyki drużyny

Logowanie

Kontakty