Finał Pucharu Polski Rokita VS Górki

Wielki Mecz Przyjaźni, czyli 18. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2017-05-11 18:22

W najbliższy weekend odbędzie się już osiemnasta ligowa kolejka w myślenickiej B-klasie. Na szczególną uwagę w serii spotkań zasługuje mecz Górek z Sokołem, absolutny szlagier kolejki, a zarazem starcie dwóch zaprzyjaźnionych ekip. Więcej w rozwinięciu newsa.

Sobotnie spotkanie Górek z Sokołem rozpocznie rywalizację na ligowych boiskach w najbliższy weekend, a więc z tego powodu zapowiedź kolejki rozpoczniemy właśnie od tego pojedynku. Wielki Mecz Przyjaźni, jakim nazwaliśmy zmagania, które odbędą się na boisku przy ul. Solidarności 6 o godz. 17:00, tym razem będą miały szczególne znacznie. W niedalekiej przeszłości myśleniczanie, zarówno jak i ich rywale z Borzęty kończyli rywalizację w minionych sezonach w środku lub dolnej części tabeli. Po rozegraniu trzynastu z osiemnastu spotkań w sezonie 2016/17, Górki w tabeli plasują się na trzecim miejscu (24 pkt), a Sokół aktualnie zajmuje czwartą pozycję (23 pkt), chociaż przez pewien czas był nawet liderem ligi. Mimo że różnica lat doświadczenia w myślenickiej B-klasie tych zespołów jest całkiem inna, to trzeba jasno stwierdzić, że są to na pewno najlepsze sezony w historii obu ekip. Na tę chwilę drużyny mogą poszczycić się najskuteczniejszym atakiem w lidze (Górki 45, Sokół 43 - bramek strzelonych) oraz jednymi z lepszych defensyw. W rywalizacji zwyciężyli w zdecydowanej większości spotkań i właśnie dzięki temu aktualne lokaty klubów dają im miejsce w „czubie” notowania. Statystyki ligowe tychże zespołów są niezwykle podobne, przez co bardzo trudno jest wskazać faworyta sobotniego meczu. Pojedynek będzie już szóstym oficjalnym starciem w historii pomiędzy tymi ekipami. Na pięć rozegranych spotkań Górki i Sokół mają wygrane po dwa, a w pozostałym padł remis. Należy również przypomnieć o sporej ilości sparingów, w których także obie strony triumfowały po tyle samo razy. Mecze z drużyną z Borzęty zawsze były niezwykle ciekawe, a wierni kibice z pewnością pamiętają końcówki spotkań z wiosny 2015 oraz jesieni 2016 roku. Ani dotychczasowe wyniki, ani historyczne rezultaty nie wskazują na żadną z ekip, więc jedynym plusem, który należy brać za jakiekolwiek udogodnienie dla Górek jest fakt rozgrywania meczu na własnym boisku - dotychczas jeszcze niezdobytym przez żaden klub. Warto także nadmienić, że w rozgrywkach rundy wiosennej, to gospodarze najbliższego starcia zdobyli więcej punktów niż ich przeciwnik z Borzęty. Liczymy, że myśleniczanie podtrzymają fenomenalną serię, lecz najważniejszy na boisku będzie duch sportowy pomiędzy dwiema ekipami, które okazują sobie wzajemną pomoc i traktują siebie z wielkim szacunkiem.

W sobotę poza wyżej opisanym pojedynkiem odbędzie się także mecz Opatkowianki z Wichrem Stróża. Spotkanie odbędzie się w podkrakowskich Opatkowicach i wydawać się może, że murowanym faworytem tego starcia jest wicelider rozgrywek wiosennych. Gospodarze staną do walki o kolejne trzy ligowe punkty, które w przypadku korzystnych rozstrzygnięć na innych boiskach spowodują zdecydowane zmniejszenie strat do środka tabeli. Dla Wichra jest to kolejna szansa na powolne odbudowanie się po fatalnym początku. Pod nieobecność Cyrhli i Cisów klaruje się wielka szansa na wyprzedzenie tych ekip w notowaniu ligowym, jednak zadanie, jakie czeka Stróżan w sobotni wieczór zalicza się do bardzo trudnych.

W niedzielę odbędą się pozostałe dwa starcia, w których zagrają zespoły z pierwszej ligowej szóstki. W Raciechowicach o godz. 17:00 na murawę wybiegną zawodnicy tamtejszego Grodziska, którym przyjdzie się zmierzyć ze Stawem Polanka. Oba zespoły dosyć nieźle spisują się w czasie wiosennych rozgrywek, jednak trzeba stwierdzić, że tym drużynom do końca rozgrywek pozostało o jeden mecz mniej niż reszcie stawki. Grodzisko zarówno jak i Staw nie będą miło wspominać ubiegłej kolejki, w której w dosyć pechowym okolicznościach musieli oddać punkty rywalom, dlatego niedzielny pojedynek będą traktować ze szczególną uwagą.

Również o godz. 17:00, lecz w oddalonych o kilkanaście kilometrów Brzączowicach naprzeciwko siebie staną zespoły Iskry oraz Jawora Jawornik. W czasie tego spotkania zmierzą się ekipy, które dysponują jednymi z najlepszych defensyw w lidze (po 20 bramek straconych). Lider na swoim obiekcie gra pewnie i do tej pory tylko jeden zespół przeszkodził w zdobyciu punktów na boisku, które znajduje się tuż nad Jeziorem Dobczyckim. Drużynę z Jawornika czeka niezwykle trudne zadanie, gdyż kolejna strata punktów może przekreślić szansę tego klubu na miejsce w ścisłej czołówce podczas ostatecznych rozstrzygnięć.

Najbliższa kolejka może wiele zamieszać w ligowej tabeli. Starcia Górek z Sokołem, Grodziska ze Stawem oraz Iskry z Jaworem będą niezwykle ważne, ponieważ w przypadku różnych niespodzianek każda z ekip ma szansę na oddalenie się od reszty stawki. W osiemnastej serii spotkań pauzować będą Cisy Harbutowice i Cyrhla Krzczonów, dla których będzie to już druga, a zarazem ostatnia pauza. Na koniec warto zaznaczyć, że w czasie jesiennych zmagań Górki na wyjeździe przegrały 2:4 z Sokołem, Staw u siebie doznał porażkę 0:2 z Grodziskiem, Jawor w Jaworniku zremisował 2:2 z Iskrą Brzączowice, a Wicher przed własną publicznością pewnie pokonał Opatkowiankę 2:0.

Z największą przyjemnością zapraszamy wszystkich na Wielki Mecz Przyjaźni, a zarazem szlagier osiemnastej serii spotkań, pojedynek Górki Myślenice vs Sokół Borzęta. To arcyważne starcie zaplanowane zostało na sobotę (13.05.17) na godz. 17:00 na boisku w Myślenicach przy Solidarności 6. Emocje zagwarantowane !!!

Kolejka 18. w dniach 13-14.05.2017

GÓRKI MYŚLENICE - SOKÓŁ BORZĘTA  2017-05-13, 17:00, Myślenice

Opatkowianka Opatkowice - Wicher Stróża  2017-05-13, 18:00, Opatkowice

Grodzisko Raciechowice - Staw Polanka  2017-05-14, 17:00, Raciechowice