04-2024

Górki vs Rokita - 15.10.17, fot. P.Biela

Zwycięstwo w arcyważnym meczu, Górki 3:1 Sokół

• autor: oliwier234gprzed, 2017-05-14 18:20

W sobotnie popołudnie na boisku przy Solidarności w Myślenicach odbył się mecz osiemnastej kolejki ligowej B-klasy, w którym Górki podejmowały czwarty zespół w tabeli - Sokół Borzęta. Myśleniczanie po dobrej końcówce spotkania ostatecznie triumfowali w pojedynku 3:1. Więcej w rozwinięciu newsa.

LKS Górki Myślenice - LKS Sokół Borzęta 3:1 (2:1)

1:0 14’ Zając as. Biela

1:1 30’ Urbanik as. Bałucki

2:1 45’ Biela as. M.Ulman

3:1 47’ Zając as. Łętocha

Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Rafał Bujas - Krzysztof Łętocha (80’ Wojciech Krawczyk), Andrzej Szlachetka, Marcin Hudaszek (kapitan; 75’ Jan Ulman), Mateusz Obierzyński (11’ Marek Ulman), Mateusz Biela - Marek Zięba, Łukasz Zając

Ponadto na ławce: Vasilis Tomazos

Sokół: Adam Pilch - Mirosław Budzowski (70’ Stanisław Kępa), Janusz Gruchacz, Filip Gajca (80’ Bogdan Suder), Grzegorz Kępa, Michał Cichoń, Marcin Żądło, Szymon Przęczek (46’ Marcin Kasperek), Michał Serafin (kapitan; 65’ Krystian Zięba), Jakub Urbanik, Grzegorz Bałucki

Ponadto na ławce: Mateusz Suder

Sędziowie: Marcin Krawczyk oraz Filip Magiera i Maciej Skiba (KS Myślenice)  Widzów: 80  Miejsce: Boisko LKS „Górki” przy ul. Solidarności 6 w Myślenicach

W sobotnie popołudnie na murawie w Myślenicach odbył się mecz, w którym naprzeciw siebie stanęły zespoły, które zajmowały w tabeli odpowiednio trzecią i czwartą pozycję. Ligowe starcie drużyn z „czuba” notowania spowodowało, że pojedynek zasługiwał na miano szlagiera kolejki. W przedmeczowych zapowiedziach trudno było wskazać jednoznacznego faworyta tego spotkania, z powodu, że ekipy bardzo podobnie prezentowały się w dotychczasowej rywalizacji. Starcia Górek z Sokołem od dłuższego czasu nazywane są Wielkim Meczem Przyjaźni, ponieważ obie drużyny prywatnie współpracują ze sobą, okazując wzajemną pomoc i wsparcie. Myśleniczanie do kolejnego ligowego pojedynku stanęli jako zespół niepokonany w zmaganiach przed własną publicznością, a także jako klub, który nie przegrał jeszcze w wiosennych rozgrywkach. Do pojedynku z Sokołem Górcoki stanęły w mocno okrojonym składzie, ponieważ w sobotnim starciu zabrakło m.in. Mariusza Wyroby, Dariusza Spórny, Bartłomieja Zająca, Tomasza Stanacha, Przemysława Kołodzieja czy Bartosza Górki. Absencje spowodowały, że do kadry powołany został Vasilis Tomazos zawodnik, który wrócił do naszej ekipy po rocznej przerwie. Wszyscy zebrani wspólnie wierzyli, że myśleniczanom uda się osiągnąć sukces i po raz kolejny zainkasować kolejne trzy punkty.

Mecz rozpoczął się kilka minut po godzinie 17:00, a pierwsi do ataków przeszli goście z Borzęty. Spotkanie od samego początku stało na dosyć wysokim poziomie, a obie strony już na samym starcie zmagań chciały otworzyć wynik. Grę z pewnością utrudniały złe warunki atmosferyczne, które stały się praktycznie symbolem wiosennych zmagań w obecnym sezonie. Przez dziesięć początkowych minut Sokół zarówno jak i Górki badały swoje możliwości i raczej skupili się na poprawnej i bezbłędnej grze w środku pola. Starcie niezbyt korzystnie rozpoczęło się dla gospodarzy, gdyż już w 11. minucie plac gry musiał opuścić ponownie kontuzjowany Mateusz Obierzyński, a zastąpił go Marek Ulman. Z czasem zaczęła krystalizować się lekka przewaga drużyny przyjezdnej, która dosyć dobrze radziła sobie z naszymi szeregami obronnymi. Mimo średniego początku szczęście uśmiechnęło się do myśleniczan, którzy w 14. min. otworzyli wynik spotkania. Akcję środkiem boiska przeprowadzał Biela, który doskonale dogrywając do Łukasza Zająca popisał się fenomenalną asystą przy pewnym strzale grającego trenera i dzięki temu wyszliśmy na prowadzenie. W późniejszym czasie goście wzięli się za odrabiane strat i przez dłuższy okres przebywali na naszej połowie. Górki nastawiły się na szybki kontratak, skupiając się na uważnej grze i ograniczeniu błędów w każdej formacji. Sokół w dwóch akcjach z 24. i 26. min. zagroził naszej bramce, lecz w niej stał bardzo dobrze broniący Krystian Kubiczek, który dwukrotnie fenomenalnie interweniował. Wiele sytuacji przyniosło w końcu efekt w postaci wyrównania. Gol padł w trochę kontrowersyjnych okolicznościach, gdyż strzał w światło bramki przeciął jeden z naszych obrońców i niestety piłka skierowana została prosto do sieci. Mecz ponownie stał się otwarty, a większym zaangażowaniem w ofensywie zaczęli popisywać się gospodarze, którzy zagrozili w 34. min. Gdy już nikt nie przypuszczał, że cokolwiek może się zmienić, wówczas podopieczni trenera Zająca przeprowadzili ciekawą akcję, w której zablokowane uderzenie Marka Ulmana stało się asystą przy trafieniu Mateusza Bieli. Piękne uderzenie z powietrza przyczyniło się do wyjścia na prowadzenie.

Po przerwie myśleniczanie ponownie wyszli zmotywowani na drugą część. Obie strony w pierwszej połowie prezentowały wyrównany poziom, jednak większą ilość szans na zdobycie bramki mieli goście. Górki wykorzystały doskonale swoje okazje i dzięki temu szczęśliwie, ale poniekąd i zasłużenie prowadzili w spotkaniu. Jak się później okazało prowadzenia nie oddaliśmy już od końca. Po raz kolejny w tym sezonie potwierdził się fakt, że bardzo dobrze rozpoczynamy drugą część meczu i niedługo po upływie przerwy zdobywamy gola. Tym razem na listę strzelców ponownie zapisał się Zając i dzięki trafieniu prowadziliśmy już 3:1. Od tego czasu Sokół rzucił wszystko na jedną szalę i skupił się na grze ofensywnej. Po utracie bramki okazji dla gości nie brakowało, jednak z fenomenalnej strony pokazali się kolejny raz nasi defensorzy na czele z Krystianem Kubiczkiem, który wielokrotnie interweniował, niekiedy w sytuacjach niemożliwych. Ku zdziwieniu przyjezdnych nasz golkiper bronił jak w transie, a bramka myśleniczan była fortecą nie do zdobycia. Po 60. minucie to jednak już gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę i do końca meczu kontrolowali grę na boisku. Górki od tamtego czasu przeprowadzili wiele akcji, z których duża część mogła zakończyć się podwyższeniem wyniku. Jedną z takich okazji był rzut wolny pośredni z okolic linii szesnastki czy indywidualne akcje Bieli, Łętochy, Zięby, Zająca czy Hudaszka. Goście reagując na zaistniałą sytuację wykonali wszystkie cztery zmiany, niestety przebieg meczu powoli przekreślał ich szansę na dobry wynik, mimo to przyjezdni dalej atakowali. Nasza drużyna na kwadrans przed końcem przeprowadziła dwie korekty, a mocno pracujących w pomocy Krzysztofa Łętocha i Marcina Hudaszka zastąpili Wojtek Krawczyk i Janek Ulman. W ostatnich minutach, które dłużyły się w nieskończoność, Sokół do końca próbował wszelkimi możliwymi sposobami wyrównać, a myśleniczanie podwyższyć wynik. Pamiętny z pewnością będzie rajd naszego defensora - Arkadiusza Skawskiego, który w 82. min. po indywidualnej akcji zdecydowanie zagroził przeciwnikowi czy idealna okazja Jana Ulmana z bliskiej odległości. Goście mecz kończyć musieli w „10”, ponieważ czerwoną kartką w 88. min. ukarany został zawodnik w konsekwencji otrzymania dwóch żółtych, co ciekawe w obrębie kilkudziesięciu sekund. Ostatecznie to Górki zwyciężyły w spotkaniu 3:1, pokonując Sokół po solidnej grze i zdobyciu większej ilości bramek.

Triumf nad ekipą Sokoła stał się faktem. Górki Myślenice jako jedyni nadal są niepokonaną ekipą w stawce drużyn B-klasowych w czasie wiosennych zmagań. Myśleniczanie po zwycięstwach 3:0 z Opatkowianką, 3:2 z Iskrą, 6:2 z Cyrhlą oraz remisie 1:1 z Grodziskiem dopisują kolejne trzy punkty, tym razem wygrywając 3:1 z Sokołem. Aktualnie podopieczni trenera Zająca kontynuują fenomenalną serię, gdyż w meczach ligowych jesteśmy niepokonani od aż SIEDMIU pojedynków. Innych wspaniałych, a zarazem historycznych serii nie ma końca, jednak dziś przywołamy jeszcze jedną. Górki w sezonie 2016/17 nie doznały żadnej porażki w meczu w roli gospodarza, a więc na boisku przy Solidarności 6 jeszcze żadna obca drużynie nie odniosła zwycięstwa. Panowie, oby tak dalej !!! Sobotnie spotkanie podzielić można na dwa fragmenty. W pierwszym to Sokół dominował w grze ofensywnej, ale nie potrafił tego udokumentować w postaci bramek, natomiast w drugim Górki zachowując pełen profesjonalizm powiększali sukcesywnie przewagę i to oni ostatecznie wygrali. Na pochwały z pewnością zasługuje cały zespół, jednak głównym ojcem sobotniego sukcesu jest Krystian Kubiczek. Nasz bramkarz podobnie jak w innych spotkaniach zaprezentował się z wspaniałej strony, a jego znakomite parady były docenione nie tylko przez kibiców gospodarzy. Linia obrony grająca po raz kolejny w tym samym ustawieniu gra naprawdę dobrze i popełnia zdecydowanie mniej błędów, a potwierdzeniem tych słów jest strata zaledwie sześciu bramek w pięciu spotkaniach. Mimo wielu absencji pomocnicy także stanęli na wysokości zadania i zarówno jak i napastnicy w znacznym stopniu przyczynili się do kolejnego triumfu. Piękne widowisko, jakim było spotkanie z Sokołem przechodzi już do historii. Myśleniczanie cieszą się z triumfu w arcyważnym meczu i trzeba podkreślić, że to zwycięstwo może mieć decydujące znaczenie w ostatecznych rozstrzygnięciach.

Kończąc obszerną relację na koniec pragniemy podziękować drużynie Sokoła Borzęta za rozegranie spotkania na wysokim poziomie i wspólnie spędzony czas po meczu, a także życzymy samych zwycięstw w pozostałej rywalizacji w obecnym sezonie.

Nie możemy zapomnieć również o naszych wspaniałych kibicach, którzy po raz kolejny mimo fatalnej pogody pojawili się na boisku i dumnie wspierali swoją drużynę. Wasze wsparcie jak zawsze podkreślamy jest niezwykle ważne, a głośny doping stał się praktycznie symbolem Górek w całym regionie.