Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze - 05.01.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

16

01-2019

środa

17

01-2019

czwartek

18

01-2019

piątek

19

01-2019

sobota

20

01-2019

niedziela

21

01-2019

pon.

22

01-2019

wtorek

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 149, wczoraj: 760
ogółem: 1 097 454

statystyki szczegółowe

Losowa galeria

Górki vs Błękitni - 03.03.18
Ładowanie...

Aktualności

Podsumowanie B-klasy, czyli analiza ligowa "myślenickiej...

  • autor: oliwier234gprzed, 2017-06-26 23:30
Podsumowanie B-klasy, czyli analiza ligowa "myślenickiej serie B"

Po obszernym podsumowaniu sezonu w wykonaniu naszej drużyny oraz informacjach o ligach związanych z podokręgiem myślenickim analizie czas poddać naszą B-klasę. Więcej w dalszej części newsa.

Za nami kolejna edycja rozgrywek B-klasowych organizowanych przez podokręg myślenicki. Przypominamy, że liga, w której Górki do niedawna miały przyjemność rozgrywać mecze to ósma w kolejności klasa rozgrywkowa w Polsce. W tym roku włodarze piłkarscy zmienili system rywalizacji, likwidując tym samym C-klasę, tworząc w jej miejscu dwie B-klasy. W składzie naszej ligi w sezonie 2016/17 pierwotnie znalazło się jedenaście drużyn, jednak tuż przed rozpoczęciem rozgrywek z walki o mistrzostwo wycofał się Krzemień Jasienica.

Sezon 2016/17 w B-klasie Myślenice gr. I trwał od 13. sierpnia 2016 do 10. czerwca 2017 roku, a w czasie dwudziestu dwóch kolejek odbyło się dziewięćdziesiąt spotkań ligowych. Po rundzie jesiennej, którą myśleniczanie z pewnością nie będą wspominać najlepiej, zespół Górek plasował się w tabeli na piątej lokacie z dorobkiem czternastu oczek. Praktycznie nikt nie wierzył już w mistrzostwo ligi, ponieważ do lidera - Iskry po jesiennych zmaganiach traciliśmy siedem punktów. Przy założeniu, że w czasie rundy rozgrywanych jest tylko dziewięć meczów, walka o miejsce premiowane bezpośrednim awansem praktycznie nie wchodziła w grę. Nieco większe szanse spowodowane mniejszymi stratami mieliśmy do drugiego Grodziska (3 pkt), trzeciego Sokoła (2 pkt) i czwartego Jawora (2 pkt). Przed rozpoczęciem rywalizacji patrząc optymistycznie podopieczni trenera Łukasza Zająca mieli realne szansę na podium. Warto zauważyć, że za plecami Górek ekipy również rywalizowały o najwyższe miejsca. Po rundzie jesiennej na szóstym miejscu sklasyfikowany został Staw (11 pkt), który miał identyczną liczbę oczek, co siódma Cyrhla. Notowanie zamykały ósme Cisy (8 pkt), dziewiąty Wicher (6 pkt) oraz dziesiąta Opatkowianka (4 pkt). Tak oto wyglądała sytuacja po pierwszej części sezonu, a poniżej prezentujemy ostateczne lokaty w tabeli końcowej.

1. Górki Myślenice - 39 pkt, 59:28, 12-3-3 - Awans do A-klasy

Drużyną, która zdobyła mistrzostwo B-klasy w sezonie 2016/17 są Górki Myślenice. Podopieczni Łukasza Zająca w rywalizacji zdobyli najwięcej punktów w historii klubu, zostali najskuteczniejszym zespołem w rywalizacji, dysponującym zarazem najlepszą obroną w lidze. Myśleniczanie odnotowali najwięcej zwycięstw, zostali mistrzem rundy wiosennej, a także kontynuują wspaniałą serię, w której od jedenastu pojedynków ligowych są niepokonani. Chociaż po rundzie jesiennej niewielkie było grono optymistów, którzy sądzili, że awans jest możliwy, to podczas wiosennej rywalizacji, Górcoki pokazały klasę i oprócz możliwości do gry w wyższej klasie rozgrywkowej uzyskali również mistrzostwo ligi. Cenny puchar z pewnością będzie fenomenalną pamiątką po historycznym sezonie, która na wiele lat zapisze się w historii regionalnej piłki nożnej.

2. Iskra Brzączowice - 37 pkt, 46:28, 11-4-3

Na pozycji drugiej sklasyfikowany został wicemistrz rozgrywek - Iskra Brzączowice. Bardzo dobra pozycja wyjściowa i naprawdę spora przewaga nad resztą stawki zapowiadała, że piłkarze z Brzączowic w rundzie wiosennej będą musieli postawić przysłowiową „kropkę nad i”. Niepokonana w pierwszej fazie rozgrywek Iskra zaczęła regularnie tracić punkty. Zawodnicy walczyli do samego końca, jednak zabrakło im dosłownie jednego zwycięstwa. Ostatecznie do powrotu do A-klasy brakło zaledwie dwóch punktów. Chociaż piłkarze spadkowicza nie grali źle, to trzy przegrane podczas rewnażów były kluczowe, a z pewnością zapamiętana będzie ta z 20. maja, kiedy to rywale doznali porażki z ostatnim w tabeli Wichrem. Iskra za rok dalej będzie rywalizowała w B-klasie, ponieważ w dwumeczu barażowym o awans lepszą okazała się być Gościbia II.

3. Grodzisko Raciechowice - 27 pkt, 39:32, 7-6-5

Do dosyć ciekawej sytuacji doszło w dalszej części tabeli, ponieważ wszystkie ekipy z miejsc 3-6 zdobyły tyle samo oczek. Na trzecim stopniu podium sezonu 2016/17 stanęło Grodzisko Raciechowice. Podopieczni trenera Dawida Sudra nie spisali się dobrze w wiosennych rozgrywkach, ponieważ w czasie rewanżów zdobyli zaledwie 11 punktów, zwyciężając tylko dwa razy. Forma Grodziska była daleka od ideału, jednak mimo słabszej dyspozycji zespół po raz kolejny zakończył rywalizację w górnej części tabeli, co tej ekipie zdarzała się regularnie od wielu lat. Warto nadmienić, że obok Stawu to zespół z Raciechowic zanotował najwięcej remisów w lidze. Na koniec trzeba zaznaczyć, że myśleniczanie w ostatecznych rezultatach tylko z tym rywalem bezpośredni bilans mają niekorzystny, ponieważ zremisowali 1:1 i przegrali 0:1.

4. Sokół Borzęta - 27 pkt, 57:42, 8-3-7

Sezon 2016/17 był dla Sokoła na pewno bardzo ciekawym przeżyciem. Po niezłej jesieni i zajmowaniu miejsca na podium, Sokoły rewelacyjnie rozpoczęły rundę rewanżową. Skutkiem dobrego startu był chwilowy awans nawet na pozycję lidera, wyprzedzając tym samym Iskrę. Niestety szczęścia wystarczyło tylko na 14 kolejek, ponieważ później zespół przeszedł spory kryzys. Seria sześciu spotkań bez wygranej w znacznym stopniu przyczyniła się do wyraźnego spadku w tabeli. Ekipa z Borzęty czwarte miejsce zawdzięczać może tylko wysokiej wygranej w pojedynku kończącym zmagania w sezonie, gdy zawodnicy pokonali Jawor 9:4. Sokół przyzwyczaił nas, że od dłuższego czasu prezentuje niezłą formą w pierwszej części rywalizacji, jednak z czasem wyraźnie obniża swoje loty. Zaprzyjaźnionej ekipie życzymy powodzenia w kolejnym sezonie !!!

5. Staw Polanka - 27 pkt, 46:48, 7-6-5

Dużo lepiej niż dwie poprzednie drużyny w czasie rundy rewanżowej spisał się Staw Polanka. Niezła forma strzelecka oraz szesnaście punktów spowodowało, że podopieczni trenera Piotra Dziedziny w klasyfikacji uwzględniającej tylko wiosenne pojedynki zajęli trzecie miejsce. Mimo słabszej postawy podczas pierwszej fazy rozgrywek, ekipa stanęła na wysokości zadania i ostatecznie w tabeli końcowej zajęła piąte miejsce. Chociaż w tej analizie staramy się nie przywoływać poszczególnych spotkań, to na uwagę z pewnością zasługują pewne wygrane z Jaworem czy Sokołem. Trzeba zaznaczyć również spory progres, gdyż ekipa z Polanki w minionym sezonie spisała się znacznie lepiej niż w rywalizacji na przełomie 2015 i 2016 roku.

6. Jawor Jawornik - 27 pkt, 38:37, 8-3-7

Ostatnią z drużyn, która w ubiegłym sezonie zdobyła 27 oczek jest ekipa Jawora Jawornik. Jaworowcy w czasie wiosennych zmagań spisali się solidnie. Osiem zwycięstw, trzy remisy oraz siedem porażek to bilans ekipy z Jawornika. który dał tej drużynie szóste miejsce. Sama lokata mogła być znacznie wyższa gdyby nie kuriozalne straty punktów w jesiennym pojedynku z Opatkowianką czy porażką na wiosnę przed własną publicznością z Cisami. Liczne wzmocnienia kadrowe, a także wykorzystanie szansy, jaką był brak spadku po ostatnim sezonie zasługują na uwagę, a słabsza dyspozycja tego zespołu z poprzednich rund przeszła już do historii.

7. Opatkowianka Opatkowice - 23 pkt, 32:48, 7-2-9

Z dwudziestoma trzema punktami rywalizację w sezonie zakończyła siódma w tabeli Opatkowianka. Zespół spod Krakowa powinien być idealnym przykładem, na to jakie zmiany należy uczynić, gdy klubowi grozi ostatnie miejsce. Po reaktywacji w lipcu 2016 roku, drużyna stanęła do rywalizacji w B-klasie. Fatalna runda jesienna i porażki w zdecydowanej części meczów spowodowały, że Opatkowianka zajęła ostatnią lokatę. Zmiany kadrowe oraz zatrudnienie nowego trenera szybko przyniosły swoje efekty. Na wiosnę już tylko mistrz i wicemistrz ligi były lepsze od drużyny z Opatkowic, która w tabeli rundy wiosennej zajęła wysoką, drugą pozycję. Spora liczba punktów i wiara we własne możliwości w znacznym stopniu przyczyniły się do obrony zajmowanego miejsca, które obiektywnie patrząc mogło być wyższe.

8. Cyrhla Krzczonów - 15 pkt, 40:50, 4-3-11

Na samym dole klasyfikacji całego sezonu znalazły się trzy zespoły, które najgorzej spisywały się podczas rundy rewanżowej. Runda jesienna choć nie była dobra w wykonaniu ekipy z Krzczonowa, to gwarantowała tej drużynie bezpieczne w tabeli miejsce. Niestety wielkie braki kadrowe podczas drugiej fazy sezonu były kluczowe i to właśnie z tego powodu krzczonowianie spisywali się znacznie gorzej. Cyrhla notowała kolejne porażki, a wykorzystywały to pozostałe zespoły. Fatalna dyspozycja spowodowała, ze drużyna spadła już na ostatnią lokatę. W ostatnim meczu, w którym rywale podejmowali Wicher naszła nagła zmiana i po zwycięstwie 7:3, przeciwnicy zajęli ostatecznie w notowaniu ósmą lokatę, a warto zauważyć, że przez chwilę (stan po 3. kolejce) byli nawet liderem rozgrywek.

9. Cisy Harbutowice - 15 pkt, 27:49, 4-3-11

W poprzednim sezonie siłą myślenickiej serie B byli beniaminkowie, którzy w trójkę uzyskali bezpośredni awans do A-klasy. W tym zespoły, które awansowały tzn. mistrz C-klasy - Wicher Stróża oraz wicemistrz - Cisy Harbutowice zajęły odpowiednio przedostatnią i ostatnią lokatę. Cisy w pierwszym swoim roku piłkarskim w B-klasie zakończyły rywalizację na dziewiątym miejscu z dorobkiem piętnastu oczek. Ekipa zdobyła najmniej, bo tylko 27 bramek, co jest średnią zaledwie 1,5 gola na mecz. Słabsza dyspozycja harbutowickiej ofensywy nie była jedynym zmartwieniem tego zespołu. Warto również zaznaczyć, że Cisy obok Sokoła były jedynym zespołem, który nie rozgrywa spotkań w roli gospodarza na swoim boisku.

10. Wicher Stróża, 15 pkt, 39:61, 4-3-11

Tabelę końcową sezonu 2016/17 w myślenickiej B-klasie zamknął Wicher Stróża. Słaba dyspozycja tej ekipy zauważalna była przez praktycznie cały sezon, jednak punktem zwrotnym okazał się być zwycięski pojedynek z Cisami oraz tylko jednobramkowa porażka z Opatkowianką. Zawodnicy pod wodzą nowego, a zarazem doświadczonego trenera wreszcie zaczęli grać na miarę swoich możliwości, pokonując tym samym Iskrę 3:2 oraz Grodzisko 4:6. Stróżanie przez pierwszą połowę dzielnie bronili się również w zawodach z Górkami. Mimo świetnej końcówki Wicher przegrał mecz z Cyrhlą, który ostatecznie przesunął ten zespół na dziesiątą lokatę.

Rywalizacja w sezonie 2016/17 w myślenickiej serie B została zdominowana przez dwa zespoły - Górki Myślenice i Iskrę Brzączowice. Ostatecznie bezpośredni i jedyny awans do A-klasy uzyskali podopieczni trenera Zająca, a pozostałym klubom ta sztuka może udać się już za rok. Do B-klasy po wielu latach powraca Sęp Drogina, który będzie spadkowiczem. O wysokie pozycję z pewnością biły się będą zespoły Iskry Brzączowice czy Grodziska Raciechowice. Nie można zapomnieć również o wicemistrzu wiosennych rozgrywek, czyli Opatkowiance. Na uwagę zasługuje także fakt, że działalność wznawia Hejnał Krzyszkowice, który zgodnie z regulaminem rozpocznie rywalizację w B-klasie. Stawkę w sezonie 2017/2018 uzupełniać będą Jawor, Staw, Sokół, Cisy, Cyrhla, Wicher oraz wszystko na to wskazuje, że i Dukla Bysina, która po roku przerwy chce wznowić działalność.

Zachęcamy do głosowania w ankiecie na najlepszego zawodnika sezonu, która na naszej stronie aktywna będzie do czwartku.

Przypominamy, że zespół w najbliższym czasie otworzy drużynę juniorską. Zainteresowanych z rocznika 1999, 2000, 2001 oraz 2002 zapraszamy na drugi trening, który odbędzie się 27. czerwca (wtorek) o godz. 18:00 na boisku przy ulicy Solidarności 6. Gwarantujemy świetną atmosferę, fenomenalną zabawę i doskonałe warunku do treningu. Zapraszamy !!!

Podsumowanie sezonu 2016/17 - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,2985874,podsumowanie-sezonu-2016-2017.html

Skład sezonu 2016/2017 oraz podsumowanie rywalizacji w IV i V lidze oraz A i B-klasie - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,2988076,sklad-sezonu-2016-2017-oraz-podsumowanie-rywalizacji-w-iv-i-v-lidze-oraz-a-i-b-k.html


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [214]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceGościbia Sułkowice
mecz towarzyski
Górki Myślenice   Gościbia Sułkowice
2019-02-02, 16:00:00

Myślenice - Sztuczne

Reklama

Ostatnie spotkanie

Zielonka Wrząsowice Górki Myślenice
Zielonka Wrząsowice 1:2 Górki Myślenice
2018-11-03, 14:00:00
Wrząsowice
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Lubomir Wiśniowa 2:2 Beskid Tokarnia
LKS Trzebunia 2:3 Orzeł Nowa Wieś
Jordan Zakliczyn 3:2 Rokita Kornatka
Iskra Głogoczów 2:2 Skalnik Trzemeśnia
Iskra Brzączowice 3:8 Topór Tenczyn
Hejnał Krzyszkowice 1:3 Zielonka Wrząsowice
Górki Myślenice pauza
Clavia Świątniki Górne 3:2 LKS Rudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16

Statystyki drużyny

Logowanie

Kontakty