Rudnik II vs Górki 20.06.15 fot. Agata Mirochna i Mirosław Kulesa

Zaczynamy !!!, czyli 1. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2017-08-10 07:51

W najbliższy weekend na piłkarskich boiskach drużyn A-klasy rozpocznie się rywalizacja ligowa w sezonie 2017/18. Nadszedł wreszcie czas, kiedy myśleniczanie zadebiutują w rozgrywkach, o które walczyli od dziesięciu lat. Więcej w rozwinięciu newsa.

Piłkarskie zmagania w A-klasowych rozgrywkach rozpoczną się od spotkania, które zapowiada się niezwykle ciekawie. Na boisku w Osieczanach, tamtejsze Wrzosy podejmować będą Beskid Tokarnia. Warto zauważyć, że oba zespoły zakończyły zmagania w poprzednim sezonie w górnej części tabeli oraz okazały się jednymi z najlepszych podczas wiosennej rywalizacji. Trudno wskazać jest jednoznacznego faworyta, jednak wydaje się, że to gospodarze powinni być bliżsi sukcesu.

W drugim starciu rozgrywanym w sobotę Skalnik Trzemeśnia zagra z krakowską Wróblowianką. Podobnie jak było to w poprzednim spotkaniu, obie ekipy prezentowały podobną formę podczas tegorocznej rundy rewanżowej. Pojedynek będzie z pewnością interesującym widowiskiem i trudno wytypować murowanego faworyta.

W sobotnie popołudnie odbędzie się również mecz Górek, lecz o nim tradycyjnie później. Na niedzielę zaplanowano pozostałe starcia. O godz. 17:00 na boisku sportowym w Nowej Wsi, Orzeł zagra z Iskrą Głogoczów. Mecz ekip, które już na stałe zagościły w A-klasie będzie kolejnym pojedynkiem tych drużyn. Patrząc obiektywnie w statystyki nasuwa się wniosek, że mimo rozgrywana spotkania na wyjeździe, to jednak zespół z Głogoczowa powinien pokusić się o inauguracyjne zwycięstwo.

O tej samej porze zawody rozpoczną się w Raciechowicach, gdzie spotkania w roli gospodarza ponownie rozgrywać będzie Lubomir Wiśniowa. Rywalem zeszłorocznego beniaminka będzie Jordan-Sum Zakliczyn. Starcie tych ekip zapowiada się ciekawie, a ewentualne punkty dla każdej z drużyn będą niezwykle cenne.

W szóstym meczu kolejki Rokita Kornatka zagra z LKS Trzebunia. W rozgrywanym w Kornatce spotkaniu faworytem wydaje się być zespół gospodarzy, który przeszedł ciężki okres i po wielu kontuzjach nareszcie może rozgrywać spotkania w optymalnym składzie. W Trzebuni na stanowisko trenera powrócił szkoleniowiec, który w sezonie 2015/16 poprowadził ekipę do awansu, więc wydaje się, że chociaż LKS czeka trudne zadanie, to klub ten nie jest bez szans.

W kolejnym starciu na boisku w Sułkowicach zagra drugi z beniaminków – Gościbia II. Przeciwnikiem sułkowiczan w niedzielnym starciu będzie drużyna Clavii Świątniki Górne, regularnie grająca w A-klasie od kilku sezonów ekipa, która wielokrotnie pokazywała się już z dobrej strony. Dla zespołu rezerw, podobnie jak i Górek będą to pierwsze szlify i niewiadomą pozostaje fakt, jak te drużyny odnajdą się w rywalizacji na teoretycznie wyższym poziomie.

Dokończenie rywalizacji z pierwszej serii spotkań nastąpi trzydziestego sierpnia, kiedy to podczas dodatkowego spotkania rozgrywanego w środku tygodnia Topór Tenczyn u siebie zagra z Dziekanovią Dziekanowice. Ten pojedynek obok meczu Wrzosy vs Beskid, zapowiada się na szlagier kolejki, jednak wynik tego starcia poznamy dopiero pod koniec sierpnia.

Długo wyczekiwane starcie z Ludowym Klubem Sportowym z Rudnika odbędzie się w sobotnie popołudnie. LKS Rudnik to jeden z głównych klubów mających siedzibę w myślenickim podokręgu, posiadający na swoim koncie wiele sukcesów w swojej bogatej historii. Poprzednie lata w tym klubie były bardzo dobre, ponieważ pierwsza oraz druga drużyna szybko uzyskały awans do wyższych lig. Niestety zła organizacja, zmiany w zarządzie oraz braki kadrowe spowodowały, że w sezonie 2016/17 zarówno ekipa LKS Rudnik, jak i LKS Rudnik II spadły do odpowiednio niższych klas. Reformy były koniecznie, a więc pierwszą z decyzji było zawieszenie działalności drugiej drużyny i skupienie się na rozgrywkach seniorskich tylko na A-klasie. Mecz Górki vs Rudnik będzie pierwszym oficjalnym pojedynkiem pomiędzy zespołami z Rudnika i Górnego Przedmieścia. W przeszłości kilkukrotnie zdarzyło się, że w rozgrywkach B-klasowych nasza ekipa zmierzyła się z drużyną rezerw LKS-u. Wierni kibice pamiętają, że były to niezwykle trudne mecze, z których myśleniczanie często schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami. Górki sobotnie spotkanie będą rozgrywać na swoim obiekcie, czyli boisku, na którym przez rok żadna drużyna gości w oficjalnym pojedynku nie wygrała. Liczymy na podtrzymanie tej serii !!! Postawa myśleniczan w sparingach napawa optymizmem, jednak weryfikacja w lidze często lubi być przewrotna. Podopieczni trenera Zająca po licznych wzmocnieniach mają spore szansę, jednak wierzymy, że duma z Górnego Przedmieścia rozpocznie rozgrywki z wysokiego „C”.

Z największą przyjemnością zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na pierwsze spotkanie Górek w rozgrywkach A-klasowych. Chociaż rywal jest dosyć mocny, to liczymy, że inauguracja przyniesie komplet punktów naszemu zespołowi. Pojedynek odbędzie się w sobotę (12.08.17) o godz. 17:00 na boisku LKS Górki w Myślenicach przy ul. Solidarności 6.

Kolejka   1. w dniach 12/13.08.2017

Wrzosy Osieczany - Beskid Tokarnia  2017-08-12, 15:00, Osieczany