SENIORZY: Skalnik Trzemeśnia vs Górki Myślenice - A-klasa, Trzemeśnia, 17:00

17

08-2018

18

08-2018

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - ul. Solidarności 6, 18:00

19

08-2018

SENIORZY REZERWY: Górki II Myślenice vs Dukla Bysina - sparing, ul. Solidarności 6, 16:00

20

08-2018

21

08-2018

Ankiety

Ruszamy z kolejnym cyklem na MVP meczów ligowych. Wybieramy zatem najlepszego zawodnika starcia z Toporem Tenczyn. Oddajemy maksymalnie trzy głosy.

zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 132, wczoraj: 796
ogółem: 1 023 100

01.09.2013 Sieprawianka 3-2 Górki

JUNIORZY: Pechowa porażka z Hejnałem

• autor: oliwier234gprzed, 2017-08-28 17:56

Drugą porażkę w tym sezonie zanotował zespół juniorski Górek Myślenice. Podopieczni trenera Mateusza Pietrzyka w trzecim spotkaniu w sezonie ulegli Hejnałowi Krzyszkowice 4:2, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Karol Turała i Mateusz Biela. Więcej w dalszej części newsa.

LKS Hejnał Krzyszkowice - LKS Górki Myślenice 4:2 (2:1)

11’ 0:1 Turała as. Zając

19’ 1:1

44’ 2:1 karny

47’ 3:1

85’ 4:1

90+2’ 4:2 Biela - karny

Górki: Filip Kudas - Wojciech Krawczyk, Paweł Tułacz, Daniel Wierciak (50’ Filip Górka), Mateusz Biela - Mateusz Ambroży (60’ Michał Pustelnik) - Marcel Zlezarczyk (57’ Daniel Ulman), Karol Turała (70’ Dominik Śmietana), Dawid Dziuba (50’ Bartłomiej Jawor), Kacper Wojtan (46’ Michał Hajduk) - Bartłomiej Zając (kapitan)

Ponadto na ławce: Antoni Raczek

Sędziował: Bartłomiej Bała (KS Myślenice)

Widzów: 50

Miejsce: Boisko LKS Hejnał w Krzyszkowicach

Spotkanie trzeciej kolejki z Hejnałem Krzyszkowice było drugim w tym sezonie wyjazdowym starciem naszej młodzieżowej ekipy. Do rywalizacji ligowej w tym meczu trener Pietrzyk miał do dyspozycji aż dwudziestu zawodników, lecz jak powszechnie wiadomo, to tylko osiemnastu można wpisać do przedmeczowego protokołu. Juniorzy po wygranym meczu z Sępem Droginia oraz porażce z faworyzowanym Orłem Nowa Wieś stanęli do rywalizacji o trzy punkty w pojedynku z Hejnałem Krzyszkowice. Warto nadmienić, że mecz z tą drużyną był pierwszym oficjalnym starciem w historii klubów z Górnego Przedmieścia oraz Krzyszkowic. Pełni nadziei z wiarą we własne możliwości i optymizmem liczyliśmy na wygraną.

Spotkanie dobrze rozpoczęli goście, którzy przez pierwsze dziesięć minut ambitnie atakowali bramkę rywala. Blisko wyjścia na prowadzenie był Bartłomiej Zając, jednak chwilę po tej sytuacji, nasz kapitan zanotował doskonałe podanie, a pewnym strzałem popisał się Karol Turała, który wyprowadził naszą ekipę na prowadzenie. Ładna bramka po składnej akcji zapowiadała, że myśleniczanie w tym pojedynku nie są bez szans. Rywale po dosyć przespanym początku wzięli się za odrabianie strat, a piłkarze chcąc wykorzystać atut własnego boiska, doprowadzić do remisu. Po pierwszym kwadransie widoczna była lekka przewaga myśleniczan, która jednak z czasem ustąpiła. Już w 19. min. po błędzie w defensywie przeciwnik wyrównał. Chociaż gra nie wyglądała najlepiej, to ataki, głównie lewym skrzydłem przynosiły dobre rezultaty. Samo spotkanie z czasem stało się wyrównane. Dobrą pracą w obronie popisali się nasi defensorzy, a wśród nich Mateusz Biela, który dla nietypowej dla siebie pozycji grał dosyć nieźle. Ambitnie grał również środek pola z operatorami - Ambrożym, Dziubą oraz Turałą. Na nasze nieszczęście w końcówce drugiej połowy arbiter główny podyktował jedenastkę, a rywale bezlitośnie wykorzystali szansę z rzutu karnego. Do przerwy to gospodarze prowadzili 2:1.

Na drugą część meczu nasza ekipa wyszła niezwykle zmotywowana, z chęcią szybkiego odrobienia strat i pokazania swojej wyższości nad przeciwnikiem. Na murawie za skrzydłowego Kacpra Wojtana pojawił się Michał Hajduk. Niestety kolejny błąd w ustawieniu i duże szczęście gospodarzy spowodowało, że Hejnał na początku drugiej połowy podwyższył na 3:1. Gol paradoksalnie zmienił obraz meczu, gdyż po bramce uszczęśliwieni piłkarze z Krzyszkowic skupili się już tylko na obronie wyniku, natomiast goście atakowali. Trener widząc, że wynik powoli zaczyna się oddalać w czasie dziesięciu minut zrobił kolejne cztery zmiany, a plac gry opuścili kolejno stoper Wierciak, rozgrywający Ambroży i Dziuba oraz skrzydłowy Zlezarczyk, a za nich pojawili się Bartek Jawor, Michał Pustelnik, Daniel Ulman oraz Filip Górka. Gospodarze dysponujący dwunastoma zawodnikami oddali plac gry myśleniczanom. Bardzo dobrą okazję w 65. min. miał Zając, który w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. Dobrze wyglądała gra prawym skrzydłem, gdzie zmieniający się na pozycjach Biela i Hajduk z łatwością przedostawali się pod pole karne rywala i do szczęścia brakowało tylko wykończenia. Okazje były również ze stałych fragmentów gry, a tutaj należy podkreślić bezpośrednie uderzenia Tułacza czy Zająca z rzutów wolnych. Chociaż szans na bramkę kontaktową, wyrównanie czy nawet wyjście na prowadzenie było wiele to żadna z nich nie przyniosła gola. Na domiar złego w 70. minucie z powodu kontuzji plac gry opuścił Karol Turała, a za niego pojawił się Dominik Śmietana. Hejnał dzieła zniszczenia dokonał na pięć minut przed końcem. Myśleniczanie w doliczonym czasie gry odpowiedzieli tylko trafieniem Bieli z rzutu karnego, a porażka okazała się faktem.

Mecz z Hejnałem Krzyszkowice, Górki muszą uznać za przegrany. Chociaż postawa myśleniczan nie była najlepsza, to nasi zawodnicy stwarzali sobie wiele sytuacji bramkowych i naprawdę tylko słaba skuteczność zaważyła o ostatecznym rezultacie. Przeciwnik wykorzystał bezlitośnie błędy naszej defensywy i w samej końcówce skupił się na obronie wyniku. Rywale grali dosyć ostro, czego dowodem są cztery żółte kartki i wybijali z rytmu nasz zespół, oddając zagrożenie, jak najdalej tylko się da. Podopieczni trenera Pietrzyka, mimo że nie mogą uznać tego spotkania za udane, to należy ich pochwalić za drugą połowę, w której każdy z zawodników oddając swoje zdrowie na boisku, do samego końca walczył o poprawę wyniku. Każdy zespół na początku swojej przygody z futbolem musi zapłacić przysłowiowe frycowe, jednak liczymy, że drużyna odbuduje się i w przyszłości będziemy się cieszyć tylko z jej zwycięstw.

Okazja do rehabilitacji będzie miała miejsce już w najbliższą niedzielę (03.09), kiedy to w ostatni dzień wakacji, myśleniczanie podejmować będą przy Solidarności 6 - Clavię Świątniki Górne. Liczymy, że to starcie będzie swoistym przełamaniem, a młodzi zawodnicy zaprezentują się z dobrej strony.

Na koniec dziękujemy za pojawienie się naszych kibiców na meczu Hejnału z Górkami. Podziękowania za wsparcie i obecność i za to, że było Was kolejny raz więcej niż miejscowych.