W kolejnym sondażu wybierać będziemy najlepszego piłkarza ze starcia z LKS Rudnik.

ogółem: 1 050 189

Sokół vs Górki 24.09.16

JUNIORZY: Fenomenalna druga połowa, Górki 3:1 Clavia

• autor: oliwier234gprzed, 2017-09-04 17:24

Fenomenalna druga połowa i trzy bramki autorstwa Ambrożego, Hajduka i Polewki przyczyniły się do drugiego triumfu juniorskiej ekipy Górek Myślenice w meczu piątej kolejki III ligi juniorów. Więcej w dalszej części newsa.

LKS Górki Myślenice - LKS Clavia Świątniki Górne 3:1 (0:0)

1:0 58’ Ambroży as. Zając

2:0 69’ Hajduk as. Zając

3:0 87’ Polewka as. Ambroży

3:1 90+3’ - karny

Górki: Jakub Litwa - Wojciech Krawczyk, Daniel Wierciak (87’ Filip Górka), Paweł Tułacz, Dawid Dziuba - Karol Turała - Kacper Wojtan (75’ Daniel Ulman), Marcel Zlezarczyk (55’ Konrad Polewka), Mateusz Ambroży, Michał Hajduk (85’ Patryk Górecki) - Bartłomiej Zając (kapitan)

Ponadto na ławce: Mikołaj Orawiec, Michał Pustelnik

Sędziowie: Ksawery Jaros (KS Myślenice)

Widzów: 40

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Spotkanie z Clavią Świątniki Górne było czwartym w tym sezonie pojedynkiem myśleniczan w lidze, rozgrywanym w ramach piątej kolejki. Po wysokim triumfie nad Sępem oraz pechowych porażkach z Orłem i Hejnałem, juniorska ekipa stała do rywalizacji o przełamanie złej serii. Podopieczni trenera Mateusza Pietrzyka do meczu przystąpili w optymalnym składzie, a wśród nieobecnych figurował m.in. podstawowy bramkarz - Filip Kudas. Zgromadzeni, podczas typowo jesiennej aury, na boisku LKS Górki przy ulicy Solidarności 6, w niedzielne przedpołudnie, kibice licznie wstawili się na meczu młodzieżowego zespołu i gorąco wspierali swoją drużynę.

Mecz rozpoczął się tuż po godz. 11:00. Pierwsza połowa nie miała ciekawego przebiegu, gdyż brakowało sytuacji podbramkowych. Obie strony przechodziły pod pola karne rywali, jednak w decydujących momentach, albo szanse zostały zmarnowane przez samych zawodników albo do głosu dochodziła defensywa przeciwnika. Myśleniczanie grając tradycyjnie formacją 4-1-4-1 pokazali, że stać ich na dobrą i konsekwentną grę. Nasz zespół atakował bramkę rywali, a okazję na otwarcie wyniku mieli m.in. Ambroży, Hajduk czy Zając. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Goście nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Litwę. Dobrą pracę w obronie wykonywała czwórka defensorów wraz z wspierających ich Turałą. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a zgromadzona widownia nie zobaczyła żadnego trafienia.

Drugą połowę myśleniczanie rozpoczęli od zmasowanego ataku na bramkę Clavii. Szans nie brakowało i wydawało się, że już tylko kwestią czasu będzie zdobycie pierwszego gola. W 55. min. plac gry opuścił Marcel Zlezarczyk, a za niego pojawił się Konrad Polewka. Trafienie otwierające wynik miało miejsce w 58. minucie, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym, piłkę uzyskał Mateusz Ambroży i pokonał golkipera drużyny przyjezdnej. Chwilę później mogło być już 2:0, lecz świetną okazję zmarnował kapitan. Przewaga gospodarzy uwidaczniała się. Kolejny kontratak i następna szansa spowodowały, że Górki podwyższyły wynik. Po świetnej akcji podanie od Zająca otrzymał Hajduk, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza ekipy przyjezdnej. Na ostatni kwadrans na boisku zamiast skrzydłowego Kacpra Wojtana pojawił się Daniel Ulman. Podopieczni trenera Pietrzyka wielokrotnie przedzierali się pod pole karne przeciwnika, jednak Clavia z czasem również zaczęła atakować. W bramce Litwa wraz z wspierającymi stoperami Tułaczem i Wierciakiem grali poprawnie i interweniowali w wielu sytuacjach. Co ciekawe, Kuba jest najmłodszym zawodnikiem naszej drużyny, gdyż jako jedyny urodził się w 2002 roku. Na ostatnie kilka minut na boisku zamiast strzelca bramki Hajduka i kontuzjowanego Wierciaka pojawili się Patryk Górecki i Filip Górka. Po chwili, myśleniczanie przypieczętowali rezultat, a bramkę na 3:0 po samotnym rajdzie zdobył Konrad Polewka. W doliczonym czasie gry, gdy zwycięstwo było już pewne, rywale zdobyli honorowe trafienie, a szansę z jedenastu metrów pewnie wykorzystał napastnik Clavii.

Wygrana 3:1 nad Clavią Świątniki Górne jest przerwaniem złej serii i miejmy nadzieję rozpoczęciem nowej, wspaniałej passy, dzięki której podopieczni trenera Mateusza Pietrzyka nadrobią poniesione straty. Zwycięstwo w dobrym stylu, dzięki doskonałej drugiej połowie z pewnością zostanie zapamiętane. W niedzielnym meczu cały zespół zagrał na miarę swoich możliwości, a przewaga nad rywalem została udokumentowana. Na pochwały za dobrą grę zasługuje całą drużyna. W bramce dobrymi interwencjami popisał się Litwa. Linia defensywy z Krawczykiem, Tułaczem, Wierciakiem oraz grającym pierwszy raz na obronie Dziubą zdała egzamin i przez pełne regulaminowe dziewięćdziesiąt minut nie dopuściła do straty gola. Świetną pracą w środku pola popisali się Turała, Ambroży oraz Zlezarczyk, wspomagani przez szybkich skrzydłowych - Wojtana i Hajduka. Dobry mecz zanotował również kapitan Zając, któremu naprawdę niewiele zabrakło do podwyższenia rezultatu. Z niezłej strony zaprezentowali się również rezerwowi, a na pewno Polewka - strzelca trzeciego gola.

Pełni nadziei liczymy na kolejne dobre występy naszej ekipy. Drużyna zaczyna funkcjonować na dobrym poziomie i mamy nadzieję dalsze spotkania będą przynosić same pozytywne efekty. W najbliższy weekend, myślenicka ekipa juniorów zagra z Zielonką Wrząsowice, a pojedynek ten odbędzie się w niedzielę (10.09) o godz. 12:00 na boisku rywala.

Dziękujemy za liczne przybycie na boisko kibiców i wspieranie naszej młodzieżowej drużyny. Wasz doping jest niezwykle cenny dla młodych piłkarzy i liczymy, że dalej będziecie z nami !!!