Pechowa porażka, czyli 7. kolejka - podsumowanie

• autor: oliwier234gprzed, 2017-09-14 21:01

W ubiegły weekend na piłkarskich boiskach myślenickiej A-klasy odbywały się mecze ligowe siódmej serii spotkań. W niej tradycyjnie rozegrano osiem ligowych pojedynków. Więcej informacji w dalszej części newsa.

Podsumowanie kolejki

Po dosyć intensywnym początku rozgrywek, rywalizacja przeszła na tryb weekendowy, a co pozwala wrócić do cyklu podsumowań każdej kolejki. W siódmej serii spotkań padło w sumie aż 37 bramek, a gospodarze triumfowali w zaledwie trzech meczach. Zmagania rozpoczął pojedynek, w którym LKS Rudnik w pojedynku byłych ekip popularnej „okręgówki” zremisował z Dziecanovią 3:3. Remisem zakończyło się również starcie drużyn Lubomira Wiśniowa i Wrzosów Osieczany. Podział punktów i ostateczny rezultat 1:1 jest sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że mecz odbył się w Osieczanach. Kibice zgromadzeni w Zakliczynie mieli okazję obejrzeć aż osiem bramek w starciu, w którym tamtejszy Jordan pokonał Wróblowiankę aż 7:1, czym udowodnił świetną dyspozycję. Drugiej porażki w meczach w roli gospodarza doznały Górki, które rzutem na taśmę zostały pokonane przez Clavię 2:3. Do sensacji dojść mogło w Trzemeśni, gdzie zdziesiątkowanego lidera czekało starcie ze Skalnikiem. Pojedynek zakończył się skromnym zwycięstwem Beskidu - ósmym z rzędu. Remis 2:2 był ostatecznym rezultatem spotkania Iskry Głogoczów z LKS Trzebunia, czyli drużyn plasujących się w dolnej części tabeli. W niedzielę zwycięstwa odnieśli gospodarze. Orzeł Nowa Wieś przed własną publicznością pokonał Gościbię II Sułkowice 3:0, a Rokita Kornatka zdeklasowała tenczyński Topór 5:1.

Wyniki 7. kolejki

Skalnik Trzemeśnia 1:2 Beskid Tokarnia

Rokita Kornatka 5:1 Topór Tenczyn

Orzeł Nowa Wieś 3:0 Gościbia II Sułkowice

Lubomir Wiśniowa 1:1 Wrzosy Osieczany

Górki Myślenice 2:3 Clavia Świątniki Górne

LKS Rudnik 3:3 Dziecanovia Dziekanowice

Jordan Sum Zakliczyn 7:1 Wróblowianka Wróblowice

Iskra Głogoczów 2:2 LKS Trzebunia

Analiza ligowa

Większość drużyn w stawce A-klasy myślenickiej rozegrane ma już za sobą siedem spotkań, a to oznacza, że można pokusić się o pierwsze analizy ligowej tabeli. Niekwestionowanym liderem rozgrywek jest Beskid Tokarnia, który chociaż rozegrał osiem spotkań, to zdobył w nich pełną liczbę punktów (24). Na drugim miejscu plasuje się Jordan (18 pkt), a najniższy stopień podium należy do podkrakowskiej Wróblowianki (16 pkt). Taki sam stan punktowy ma również czwarta Clavia, która wyprzedza wciąż niepokonaną Dziecanovię (15 pkt). Ścisłą czołówkę zamyka Rokita Kornatka (15 pkt). Pierwsza szóstka uzyskała już sporą przewagę nad resztą stawki. Siódme miejsce do tej pory należy do Wrzosów Osieczany, a ósma lokata do Orła Nowa Wieś (obie po 8 pkt). Dziewiąta pozycja to aktualne miejsce Topora Tenczyn. Dziesiątkę zamykają Górki, jednak ciągle czekamy na oficjalne potwierdzenie dodatkowych dwóch oczek za walkower w spotkaniu z LKS Trzebunia. Jedenasty w tabeli jest Skalnik Trzemeśnia (wszystkie trzy po 7 pkt). Dwunasta pozycja to obecna lokata wyżej wymienionej ekipy z Trzebuni (6 pkt). Za jej plecami w strefie spadkowej ujrzeć można LKS Rudnik, Iskrę Głogoczów (po 5 pkt) oraz Lubomir Wiśniowa i Gościbię II Sułkowice (po 1 pkt).

MVP meczu Górki vs Clavia

Według naszych internautów dobry występ w meczu z Clavią zanotowali Mateusz Biela, Tomasz Kania oraz Marek Ulman, a pierwszy z wyżej wymienionych zasłużył na tytuł MVP spotkania. Gratulujemy !