ogółem: 950 148

JUNIORZY: Nie taki lider straszny jak go malują, Górki 5:3...

• autor: oliwier234gprzed, 2017-09-17 14:05
JUNIORZY: Nie taki lider straszny jak go malują, Górki 5:3 Szczebel

Zwycięstwem w bardzo dobrym stylu zakończyło się spotkanie naszej drużyny juniorów z ekipą Szczebla Lubień. Myśleniczanie mimo, że przegrywali już 0:2, to nadrobili straty z nawiązką i pokonali niepokonany do tej pory zespół lidera rozgrywek. Więcej w rozwinięciu newsa.

LKS Górki Myślenice - LKS Szczebel Lubień 5:3 (1:2)

5:3 75’ Zając as. Hajduk

Górki: Antoni Raczek - Wojciech Krawczyk, Daniel Wierciak, Paweł Tułacz, Dawid Dziuba - Karol Turała (90’ Michał Pustelnik) - Daniel Ulman (46’ Michał Hajduk), Marcel Zlezarczyk, Mateusz Ambroży (46’ Bartłomiej Jawor), Kacper Wojtan (78’ Mikołaj Orawiec) - Bartłomiej Zając (kapitan)

Ponadto na ławce: Jakub Litwa

Sędziował: Bartłomiej Żurek (KS Myślenice)

Widzów: 15

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Spotkanie z Szczeblem Lubień zapowiadało się na bardzo ciekawe starcie, w którym lidera czekała trudna wyprawa do Myślenic, na pojedynek z Górkami. Nasza ekipa po zeszłotygodniowej pauzie spowodowanej walkowerem, na murawę wyszła zmotywowana i z chęcią odniesienia kolejnego ligowego zwycięstwa. W kadrze na sobotni mecz zabrakło kontuzjowanego Filipa Kudasa oraz Konrada Polewki, Patryka Góreckiego czy Filipa Górki.

Mecz rozgrywany był w dobrych warunkach atmosferycznych. Podopieczni trenera Pietrzyka spotkanie rozpoczęli w nieco innym składzie, a od pierwszej minuty starcie zaczął m.in. Daniel Ulman. Górki w pierwszych minutach grały w przewadze liczebnej spowodowanej brakiem nominalnego golkipera w bramce Szczebla. Dla rywali nie było to żadną przeszkodą, ponieważ już w 12. minucie po indywidualnej akcji wyszli na prowadzenie. Chwilę później było już 0:2, gdyż goście wykorzystali błąd naszej defensywy, a strzelcom gola ponownie okazał się Hodana. Mimo że podopieczni trenera Pietrzyka częściej przebywali na połowie rywala i oddali więcej strzałów na bramkę, to przegrywali w spotkaniu. Szans na bramkę kontaktową było pod dostatkiem. Niezłe okazje mieli m.in. Zając, Ambroży czy Turała, jednak strzały nie skutkowały trafieniem. Przeciwnik skupiając się głównie na defensywie i obronie wyniku, nie odnotował wielu sytuacji. Z dobrej strony prezentowała się nasza defensywa wraz z debiutującym między słupkami Antkiem Raczkiem. Gdy wydawało się, że do końca pierwszej części wynik nie uległ zmianie, to znakomitym strzałem z okolic 30 metra popisał się Mateusz Ambroży, czym kompletnie zaskoczył bezradnego bramkarza rywali i strzelił bramkę kontaktową dla Górek. Gol stadiony świata !!!

Na drugą połowę myśleniczanie wyszli w nieco zmienionym ustawieniu, a Ambrożego i Ulmana zastąpili Hajduk i Jawor. Drugą połowę podopieczni trenera Pietrzyka rozpoczęli koncertowo. Wiele akcji podbramkowych i indywidualnych szans uwidaczniało przewagę gospodarzy. W 52. min. piłkę po niefortunnym wybiciu przejął Turała, a chwilę później z dystansu uderzył nie do obrony i na tablicy wyników widniał już remis. Za moment, strzelec bramki okazał się być asystentem przy trafieniu Zająca. Pewny strzał i świetna akcja przyczyniły się do wyjścia na prowadzenie. Niestety goście dosyć szybko doprowadzili do remisu, jednak dla nich było to wszystko, na co było ich stać w sobotnie przedpołudnie. Myśleniczanie grali bardzo dobry futbol, w którym widoczna była ich przewaga w starciu z niepokonanym do tej pory liderem. Górki ustaliły wynik meczu za sprawą dwóch trafień Zająca w odpowiednio 72. i 75. minucie. Kapitan zespołu otrzymując podania najpierw od Turały, a następnie od Hajduka nie mógł się pomylić i wyprowadził myślenicką drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Goście nie poddawali się do końca i postanowili wszystko rzucić na jedną kartę. W 87. min. Szczebel miał jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł zdobywca dwóch pierwszych bramek, jednak tym razem się pomylił, ponieważ świetną interwencją popisał się Antek Raczek. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie, a Górki pokonały lidera rozgrywek 5:3.

Świetne spotkanie w wykonaniu Górek, liczne zwroty akcji w przebiegu całego meczu, gole przecudnej urody, a także kombinacyjne ataki gospodarzy spowodowały, że widowisko, jakie miała okazję obejrzeć zgromadzona widownia było naprawdę na wysokim poziomie. Podopieczni trenera Pietrzyka zasłużenie wygrali sobotnie starcie, a cały zespół zagrał bardzo dobrze. W bramce świetnymi interwencjami popisał się Raczek, który na dodatek obronił rzut karny. Linia defensywy w swoim żelaznym ustawieniu może uznać wczorajszy mecz za dobry w swoim wykonaniu. W środku niezłą pracę w powstrzymywaniu akcji wykonywali Tułacz i Wierciak, a na bokach Krawczyk z Dziubą. Kolejny świetny mecz na swoim koncie zanotował Karol Turała. Bez słów nie można przejść także wobec postawy innych rozgrywających, czyli Ambrożego, Zlezarczyka i po przerwie Jawora. Ambitnie ataki skrzydłami przeprowadzali Wojtan, UIman i Hajduk, czym przyczynili się do zwycięstwa Górek. Pierwszego hat-tricka w czarno-zielonych barwach zanotował Zając. Nasz kapitan nie pomylił się i wykorzystał świetne zagrania swoich partnerów. Cała ekipa może uznać sobotni mecz za niezwykle udany, a myślenicka drużyna juniorów po tym pojedynku znalazła się w połowie rywalizacji. Teraz czas na rewanże, w których młodzieżowa Duma z Górnego Przedmieścia z pewnością powalczy o najwyższe lokaty.

W sobotni poranek myślenicki podokręg podał informację, w której oznajmiono, że z rywalizacji w III lidze juniorów wycofały się ekipy Sępa Droginia i Zielonki Wrząsowice, a co oznacza, że rezultaty tych drużyn kasują się i w oficjalnej tabeli uwzględnione zostaną tylko potyczki pomiędzy pięcioma ekipami - Górek, Szczebla, Clavii, Hejnału oraz Orła. Po rozegraniu pierwszej części rozgrywek (4 spotkania) na prowadzeniu plasuje się Szczebel i Orzeł (po 9 pkt). Trzecia lokata należy do Hejnału, a identyczną liczbę oczek mają Górki (po 6 pkt). Tabelę zamyka Clavia, która jeszcze nie zdobyła punktów.

Następny mecz nasza ekipa juniorów zagra 30. września (sobota) o godz. 15:00 w Nowej Wsi podczas rewanżowej starcia z tamtejszym Orłem.