JUNIORZY: Pechowy remis w Nowej Wsi

• autor: oliwier234gprzed, 2017-09-30 18:44

W sobotnie popołudnie na boisku w Nowej Wsi rozegrany został pojedynek pomiędzy tamtejszą juniorską ekipą Orła, a młodzieżową drużyną Górek Myślenice. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a ostateczny rezultat to remis 2:2. Więcej w dalszej części newsa.

UKS Orzeł Nowa Wieś - LKS Górki Myślenice 2:2 (1:1)

1:0 22’ ???

1:1 43’ Hajduk as. Zając

1:2 77’ Hajduk as. Zając

2:2 83’ ???

Górki: Filip Kudas - Michał Pustelnik (46’ Mikołaj Orawiec), Paweł Tułacz, Daniel Wierciak, Dawid Dziuba - Karol Turała - Kacper Wojtan (46’ Konrad Polewka (73’ Daniel Ulman)), Marcel Zlezarczyk, Mateusz Ambroży, Michał Hajduk - Bartłomiej Zając

Sędziował: Sebastian Syrek (KS Myślenice)

Widzów: 25

Miejsce: Boisko UKS „Orzeł” w Nowej Wsi

Po prawie dwutygodniowej przerwie do rozgrywek ligowych powróciła nasza młodzieżowa drużyna. Górki pod wodzą trenera Mateusza Pietrzyka w piątym oficjalnym w tym sezonie starciu zmierzyły się z zespołem Orła Nowa Wieś - wicelidera rozgrywek. Ostatnie występy obu ekip świadczyły, że zarówno gości, jak i gospodarzy stać na zwycięstwo w tym meczu. Nasi zawodnicy wybiegli na murawę z chęcią rewanżu za porażkę podczas „spotkania na wodzie”, w którym myśleniczanie ulegli Orłowi 0:2.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch dobrych akcji gości. Już w piątej minucie do rzutu wolnego z okolic osiemnastego metra podszedł Bartłomiej Zając, jednak piłka po jego strzale uderzyła w mur. Pierwsze minuty były dosyć wyrównane, a obie strony miały spore problemy z dostosowaniem się do murawy i poprawnym rozgrywaniem piłki. Myśleniczanie grali poprawnie, jednak widoczna była trudność w przesuwaniu się pod pole karne rywala. Niestety, gospodarze w 22. minucie wyszli na prowadzenie. Po składnej akcji i błędzie w obronie, to Orzeł mógł cieszyć się z pierwszej bramki. Utrata gola spowodowała, że przeciwnik skupił się na obronie wyniku, a podopieczni trenera Pietrzyka atakowali bramkę, przebywając zdecydowanie więcej czasu na połowie rywala. Swoje sytuacje mieli m.in. Zając, Zlezarczyk, Wojtan oraz Hajduk. Ten ostatni przysporzył wiele szczęścia w 43. minucie, kiedy to po podaniu od kapitana doprowadził do remisu. Bramka była konsekwencją dobrego zachowania w polu karnym Zająca oraz karygodnego błędu przeciwnika. Do przerwy mimo, że gra nie była najgorsza, to myśleniczanie odczuwali spory zawód i remisowali 1:1.

Na drugą połowę Górki wyszły w nieco zmienionym składzie, a Pustelnika i Wojtana zmienili Orawiec i Polewka. Żadna ze stron w początkowych minutach nie przejmowała inicjatywy, a zgromadzona widownia miała okazję zobaczyć sporadyczne akcje podbramkowe. Dominowała ostra gra w środku boiska, czego dowodem są liczne indywidualne upomnienia. Nie można powiedzieć, że któraś z drużyn uzyskała przewagę, jednak widoczna była natomiast jeszcze lepsza postawa drużyny gości. W środku pola z świetnej strony popisał się Turała, a o bramki walczyli Zając i Hajduk. Wyżej wspomniana dwójka ponownie uszczęśliwiła gości, ponieważ powielona została akcja z końcówki pierwszej połowy. Po podaniu piłkę uzyskał Michał Hajduk i chociaż jego uderzenie było dalekie od ideału, to wystarczyło na zdobycie drugiego gola. Niestety, z powodu kontuzji plac gry opuścić musiał Polewka, którego zastąpił Daniel Ulman. Ostatni kwadrans był pełny emocji. Obie strony za wszelką cenę chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 83. minucie w bardzo niefortunny dla nas sposób, piłkę do siatki gości skierował napastnik Orła i doprowadził do remisu. W końcówce myśleniczanie mieli okazję na ostateczny cios, jednak zabrakło szczęścia. Remis 2:2 i pechowy podział punktów stały się faktem.

Wyjazdowy punkt w starciu z wiceliderem jest z pewnością rezultatem, który powinien nas satysfakcjonować. Prawdą jest jednak fakt, że sobotni pojedynek mógł skończyć się na korzyść myśleniczan, a podopieczni trenera Pietrzyka mogli zgarnąć kolejne punkty do swojego dotychczasowego dorobku. Postawa zawodników w tym meczu była dobra, a każda z formacji wywiązywała się ze swoich założeń taktycznych. W bramce poprawne zawody zanotował wracający po kontuzji Kudas. Linia defensywna ze środkowymi Tułaczem i Wierciakiem, a także bocznymi Pustelnikiem i Dziubą zagrała dobrze, wielokrotnie przerywając szanse gospodarzy. Doskonałą pracą w środku pola popisał się Turała, którego wspierali Ambroży i Zlezarczyk. Bardzo dobrze funkcjonowały skrzydła, a fenomenalne zawody zaliczyli Hajduk - strzelca dwóch bramek i Ulman. Z niezłej strony zaprezentowali się również Polewka i Wojtan. Nie można zapomnieć o kapitanie Zającu, który chociaż dzisiaj nie strzelił gola, to dwukrotnie asystował. Niestety, bez słów nie można przejść wobec złej postawy sędziego głównego, który chociaż nie wypatrzył wyniku, to jego decyzje były bardzo kontrowersyjne. Na pocieszenie pragniemy poinformować, że nasi zawodnicy zdobyli pierwszy wyjazdowy punkt w rundzie jesiennej sezonu 2017/18 biorąc pod uwagę obie drużyny. Miejmy nadzieję, że jutro będzie ich więcej!

Z punktem, ale i dalszymi szansami na świetne wyniki czekamy na kolejne popisy naszej młodzieżowej drużyny. Podopieczni trenera Mateusza Pietrzyka awansują w tabeli na trzecie miejsce, a strata do lidera nadal wynosiła będzie trzy punkty. Pozostały jeszcze trzy mecze, a za tydzień Górki zmierzą się przed własną publicznością z Hejnałem Krzyszkowice. Powodzenia !!!