Topór zdobyty, czyli 10. kolejka - podsumowanie

• autor: oliwier234gprzed, 2017-10-04 18:29

W ubiegły weekend na piłkarskich boiskach drużyn występujących w myślenickiej A-klasie odbyła się dziesiąta seria spotkań. Myśleniczanie zeszłą niedzielę mogą zaliczyć do udanych, ponieważ pokonali Topór Tenczyn 0:2. Więcej informacji w dalszej części newsa.

Podsumowanie kolejki

Zmagania w dziesiątej kolejce rozpoczęły się już w środowe popołudnie. Wtedy to, spotkanie derbowe rozgrały zespoły Gościbii II i Rudnika. Mecz zakończył się historycznym, bo pierwszym zwycięstwem ekipy rezerw w rywalizacji A-klasowej (3:1). Dla klubu z Rudnika to kolejna porażka i praktycznie przekreślenie szans na dobry występ podczas jesiennej rywalizacji.

W sobotę miały miejsce kolejne trzy starcia. W pierwszym z nich niepokonana do tej pory Dziecanovia zmierzyła się z piłkarską ekipą z Trzebuni. Mecz zakończył się pewnym i efektownym zwycięstwem drużyny gospodarzy (3:1), która dalej kontynuuje dobrą passę.

Wygrana gospodarzy była ostatecznym rezultatem trzeciego spotkania w kolejce, w którym Skalnik przed własną publicznością zagrał z Lubomirem Wiśniowa 3:2. Mimo tego, że Skalnik do przerwy przegrywał, to nadrobił zaległości i zasłużenie pokonał przeciwnika.

Skromną wygraną na swoim koncie zanotowały również Wrzosy Osieczany, które sensacyjnie pokonały ekipę Jordana Zakliczyn 1:0. Po świetnym rozpoczęciu rywalizacji, piłkarze z Zakliczyna notują chwilową zadyszkę, czego dowodem jest spadek tego zespołu na piątą pozycję.

Pozostałe cztery pojedynki odbyły się w niedzielę. W pierwszym z nich, który nazwaliśmy szlagierem kolejki padł remis 1:1, a Beskid po raz pierwszy w tym sezonie stracił punkty. Podział punktów w starciu z Wróblowianką nie jest jednak wynikiem, za który piłkarze mogą się wstydzić, ponieważ ekipa spod Krakowa udowodniła już wielokrotnie dobrą formę.

Kolejne trzy punkty do swojego stanu może doliczyć również Rokita Kornatka, która wysoko, bo 5:2 pokonała zespół Orła Nowa Wieś. Sam wynik nie określa tego, co działo się na boisku w Kornatce, gdyż to goście przeprowadzali więcej akcji pod bramką rywala.

Prawo serii zwycięstw gospodarzy przerwali natomiast myśleniczanie, jako jedyni pokonując na wyjeździe Topór Tenczyn. Zmagania w miniony weekend zakończyło starcie Clavii z Iskrą. Triumf 2:1 ekipy z Świątnik Górnych zapewnił temu zespołowi awans na pozycję wicelidera.

Wyniki 10. kolejki

Gościbia II Sułkowice 3:1 (2:0) LKS Rudnik

Dziecanovia Dziekanowice 3:1 (2:0) LKS Trzebunia

Skalnik Trzemeśnia 3:2 (1:2) Lubomir Wiśniowa

Wrzosy Osieczany 1:0 (0:0) Jordan Sum Zakliczyn

Beskid Tokarnia 1:1 (1:0) Wróblowianka

Rokita Kornatka 5:2 (2:0) Orzeł Nowa Wieś

Topór Tenczyn 0:2 (0:1) Górki Myślenice

Clavia Świątniki Górne 2:1 (1:1) Iskra Głogoczów

Analiza ligowa

Na prowadzeniu w rywalizacji jesiennej nadal znajduje się Beskid Tokarnia (25 pkt), który zachowuje bezpieczną przewagę nad drugą w tabeli Clavią (22 pkt). Punkt mniej mają na swoim koncie zawodnicy Rokity Kornatka (21 pkt). Na czwartym miejscu po dziesiątej kolejce plasuje się ekipa Wróblowianki (20 pkt), która wyprzedza piąty Jordan (19 pkt). Czołową szóstkę, a zarazem pierwszą część tabeli zamyka drużyna Dziecanovii (19 pkt). Od pozostałej grupy drużyn z miejsc 7-16 oderwał się zespół Górek (15 pkt), który ubiegły weekend zaliczy z pewnością do udanych, gdyż zainkasował aż pięć punktów. Zważając, że przed nami jeszcze kilka meczów bezpośrednich pomiędzy ekipami z ścisłej czołówki, to myśleniczanie staną przed szansą na dogonienie grupy prowadzących. Na ósme miejsce awansowały Wrzosy (11 pkt). Pierwszą dziesiątkę zamykają natomiast Topór i Skalnik (po 10 pkt). Jedenasta lokata należy do Orła Nowa Wieś (8 pkt). Na pozycjach 12-15, wszystkie cztery zespoły mają na swoim koncie po 5 oczek i są to kolejno: LKS Rudnik, Goścbia II Sułkowice, Iskra Głogoczów oraz LKS Trzebunia. Notowanie tradycyjnie zamyka Lubomir Wiśniowa (2 pkt).

MVP meczu Topór vs Górki

W ankiecie na MVP meczu zwyciężyli Mateusz Biela oraz Kamil Żądło. Należy podkreślić, że wybór tych zawodników jest jak najbardziej adekwatny, tym bardziej warto odznaczyć postawę Kamila, który w debiucie okazał się być najlepszym z najlepszych. Na wyróżnienie zasłużyli również Pietrzyk i Zięba oraz Plewa.