Górki na zwycięskim szlaku, czyli 11. kolejka - podsumowanie

• autor: oliwier234gprzed, 2017-10-11 19:06

Miniony weekend był niezwykle udany dla myślenickiej drużyny Górek. Podopieczni trenera Zająca po zwycięstwie w meczu ze Skalnikiem umocnili się w tabeli na siódmej lokacie i zdecydowanie zmniejszyli stratę do poprzedzających ich zespołów. Więcej informacji w dalszej części newsa.

Podsumowanie kolejki

Zmagania w jedenastej kolejce rozpoczęło spotkanie pomiędzy Orłem Nowa Wieś, a Beskidem Tokarnia. Lider przybył na mecz z jasnym celem, jakim były trzy punkty i zaliczenie kolejnego zwycięskiego pojedynku. Weryfikacja na boisku była jednak całkiem inna i mimo że gospodarze grali ostatni kwadrans w osłabieniu, to potrafili doprowadzić do remisu i zdobyć jeden punkt ze starcia z Beskidem.

Podziałem punktów zakończył się również pojedynek ostatniego w tabeli Lubomira z Rokitą Kornatką. O ile poprzedni mecz można było nazwać niespodzianką, to remis ekipy z Wiśniowej w starciu z faworyzowaną Rokitą jest sensacją. Gospodarze uzyskali prowadzenie już w 7. minucie i mimo że rywale mieli sporo czasu na nadrobienie strat, to ostatecznie musieli zadowolić się tylko punktem.

Dosyć ciekawe spotkanie miało miejsce w Stróży, gdzie LKS Trzebunia przed własną publicznością zagrał z wiceliderem - Clavią Świątniki Górne. Dla ekipy przyjezdnej była to szansa na podtrzymanie świetnej serii siedmiu meczów bez porażki. Goście po raz kolejny zaprezentowali się z niezłej strony i pewnie pokonali rywala 1:3.

Zwycięstwo w niezwykle nerwowych okolicznościach uzyskały Górki, pokonując drużynę Skalnika 5:4. Wygraną zaliczył także Topór Tenczyn, który skromnie (0:1) pokonał na wyjeździe LKS Rudnik. Dyspozycja drużyny z Rudnika była już wielokrotnie przez nas przywoływana. Faktem stała się wiadomość, że w dziesięciu meczach spadkowicz z okręgówki zwyciężył tylko raz.

Do prawdziwego festiwalu strzeleckiego doszło w ostatnim sobotnim meczu, w którym piłkarze Jordana Zakliczyn zdeklasowali ekipę Gościbii II Sułkowice. Drużyna rezerw chociaż jako pierwsza wyszła na prowadzenie, to w drugiej połowie oddała kompletnie mecz rywalowi, a gospodarze wykorzystali ten fakt do maksimum, pokonując ostatecznie sułkowiczan 8:1.

W szlagierze kolejki, który odbył się na boisku w podkrakowskich Wróblowicach naprzeciw siebie stanęły zespoły tamtejszej Wróblowianki oraz Dziecanovii Dziekanowice. Ekipa gości podtrzymała swoją korzystną passę, triumfując w starciu wyjazdowym 0:2. Podopieczni trenera Wyroby od początku sezonu nie odnieśli żadnej porażki, a gospodarze tego starcia zanotowali drugą przegraną.

Zwieńczeniem zmagań i kolejnym spotkaniem obfitującym w bramki, głównie w wykonaniu jednej drużyny, był mecz Iskry Głogoczów z Wrzosami Osieczany. Drużyna przyjezdna w tym meczu pokazała, że początek rundy w ich wykonaniu nie był najlepszy, jednak wszystko wraca na najlepszą ścieżkę. Wrzosy wygrały zawody 9:2, a świetną skutecznością popisał się jeden z napastników ekipy gości, który w czasie 35 minut zdobył sześć bramek.

Wyniki 11. kolejki

Orzeł Nowa Wieś 2:2 (0:1) Beskid Tokarnia

Lubomir Wiśniowa 1:1 (1:1) Rokita Kornatka

LKS Trzebunia 1:3 (0:2) Clavia Świątniki Górne

Górki Myślenice 5:4 (2:2) Skalnik Trzemeśnia

LKS Rudnik 0:1 Topór Tenczyn

Jordan Sum Zakliczyn 8:1 (2:1) Gościbia II Sułkowice

Wróblowianka Wróblowice 0:2 Dziecanovia Dziekanowice

Iskra Głogoczów 2:9 (1:6) Wrzosy Osieczany

Analiza ligowa

Zaskakujące straty punktów ekip z górnej części tabeli spowodowały, że ligowe notowanie po jedenastej serii uległo zmianie. Tabelę nadal otwiera Beskid Tokarnia (26 pkt), który po dwóch remisach z rzędu nie ma już tak wielkiej przewagi, a piłkarze z Tokarni czują oddech drugiej Clavii (25 pkt). Na podium awansował natomiast Jordan Zakliczyn (22 pkt), który ma identyczny stan punktowy co czwarta Rokita i niepokonana, piąta Dziecanovia. Szósta pozycja należy do Wróblowianki (20 pkt). Do ścisłej, sześciodrużynowej czołówki dopadł również zespół Górek Myślenice (18 pkt). Ekipa z Górnego Przedmieścia po ostatnich zwycięstwach wyraźnie poprawiła swoją lokatę i ma wielkie szansę na dalsze jej poprawienie. Do końca rundy pozostały mecze z niżej sklasyfikowanymi Orłem i Lubomirem, będącymi w czołówce Beskidem i Rokitą, a także zaległy mecz z sąsiadującymi Wrzosami - ósme miejsce (14 pkt). Dziewiąte miejsce zajmuje Topór Tenczyn (13 pkt), który wyprzedza dziesiąty Skalnik (10 pkt). Jedenastą lokatę po dotychczasowej rywalizacji zajmuje ekipa Orła Nowa Wieś (9 pkt). W dolnej części tabeli nie zaszły żadne zmiany. Nadal po pięć oczek mają kolejno zespoły z Rudnika, Głogoczowa, Trzebuni i Sułkowic, a ligowe notowanie zamyka Lubomir nie z dwoma, ale już z trzema punktami. Na koniec warto zaznaczyć, że z wyjątkiem Rokity i Gościbii oraz Wrzosów i LKS Trzebuni, wszystkie drużyny czeka oprócz czterech serii spotkań czeka także mecz zaległy. Ekipy z Kornatki i Sułkowic rozegrały już wszystkie pojedynki (do końca pozostały im 4), natomiast drużyny z Osieczan i Trzebuni mają do zagrania jeszcze sześć starć (dwa mecze zaległe). Rywalizacja w A-klasie potrwa co najmniej do 18. listopada.

MVP meczu Górki vs Skalnik

W meczu Górek ze Skalnikiem emocji nie brakowało. W ankiecie na najlepszego zawodnika triumfował zdobywca trzech bramek - Mateusz Pietrzyk. Wyróżnieni zostali również: Krystian Kubiczek, Marek Zięba oraz Mateusz Biela. Gratulujemy !!!