Górki - Sokół 27.09.2014

Będzie się działo, czyli 12. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2017-10-13 22:24

Dwunasta seria spotkań, która rozegrana zostanie w najbliższy weekend, będzie stała pod znakiem bezpośrednich pojedynków drużyn z ścisłej czołówki. Myśleniczanie rozegrają wyjazdowy mecz z Rokitą Kornatka. Więcej w dalszej części newsa.

Rozgrywki w dwunastej kolejce rozpoczną się w sobotnie popołudnie. Pierwsi na murawę wybiegną zawodnicy w Sułkowicach, gdzie Gościbia II podejmowała będzie sąsiadującą z nią w tabeli Iskrę Głogoczów. Bezpośrednie starcie zapowiada się interesująco, jednak większą szansę na trzy punkty powinni mieć goście.

Również o godz. 15:00 rozpocznie się pojedynek Clavii Świątniki Górne z Wróblowianką Wróblowice. Wicelider przed własną publicznością zagra z szóstą w tabeli ekipą, która w ostatnim czasie dwukrotnie zanotowała straty punktowe. Dla gospodarzy najbliższe zawody będą doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości na tle rywala z czołówki.

W Trzemeśni naprzeciw siebie staną zespoły tamtejszego Skalnika oraz ekipa LKS-u Rudnik. Chociaż ostatnie popisy tych drużyn świadczą, że to gospodarze powinni pokusić się o kolejne zwycięstwo, to zła passa przyjezdnych musi się jednak w końcu zakończyć. Zapowiada się ciekawe widowisko.

W kolejnym spotkaniu dwunastej kolejki Wrzosy Osieczany podejmować będą ekipę LKS Trzebunia. Zawody rozgrywane w Osieczanach będą w znacznym stopniu decydować na wygląd tabeli. Zdecydowany triumf nad Iskrą oraz passa czterech meczów bez porażki świadczy, że to Wrzosy stać na następne zwycięstwo.

Obok meczu Clavii z Wróblowianką w sobotnie popołudnie rozegrany zostanie również kolejny pojedynek na szczycie. W nim Beskid Tokarnia rozegra spotkanie z Dziecanovią Dziekanowice. Lider w ostatnim czasie nie prezentuje już tak świetnej dyspozycji jak na początku rywalizacji, natomiast Dziecanovia dalej jest niepokonana.

W niedzielne popołudnie na murawie w Nowej Wsi, Orzeł w roli gospodarza zagra z Lubomirem Wiśniowa. Ostatnie zawody w wykonaniu tej ekipy są zadawalające, a najbliższy ich rywal plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli.

Weekendowe zmagania w dwunastej kolejce zakończy kolejny niezwykle ciekawy mecz, w którym Jordan Zakliczyn czeka wyjazd do Tenczyna, na mecz z tamtejszym Toporem. Czy trzecią w tabeli drużynę stać na kluczowe zwycięstwo? To okaże się przed godz. 18:00, po zakończeniu rywalizacji w tym pojedynku.

W niedzielne południe na boisku w Kornatce naprzeciw siebie staną ekipy Rokity oraz Górek Myślenice. W bezpośrednim starciu zagrają drużyny z czwartego i siódmego miejsca. Mecz zapowiada się na bardzo wyrównane zawody, na dosyć wysokim poziomie. Z Rokitą myśleniczanie mieli okazję spotkać się trzykrotnie. W debiutanckim sezonie w B-klasie, Górki dwukrotnie przegrały z ówczesnym mistrzem, a w 2009 roku w finale Pucharu Polski ulegliśmy 4:1. Warto wspomnieć, że strzelcy bramek z tamtego meczu dla przeciwników nadal rozgrywają spotkania w barwach Rokity. Od tamtego czasu rywal regularnie rozgrywał spotkania w myślenickiej A-klasie, z trzyletnią przerwą na grę w piątej lidze. Zespół z Kornatki w jedenastu rozegranych spotkaniach zdobył dotychczas 22 punkty, co pozwala tej drużynie na zajmowanie czwartej pozycji w ligowej tabeli. Warto nadmienić, że klub uległ tylko liderowi, przegrywając z Beskidem 0:1. W pozostałych dziesięciu meczach, sześć kończyło się triumfem, a cztery remisem. W ostatniej serii spotkań zespół zaliczył wpadkę, notując podział punktów w starciu z ostatnim Lubomirem. Myśleniczanie w dwunastej serii spotkań staną przed szansą zdecydowanej poprawy swojej pozycji. W związku z licznymi bezpośrednimi pojedynkami drużyn z czołówki, ewentualne zwycięstwo i kontynuacja dobrej serii, może sprawić, że Górki przesuną się w tabeli na szóste miejsce i zdecydowanie zmniejszą stratę do poprzedzających ją ekip.

Serdecznie zapraszamy na mecz Rokity Kornatka z Górkami Myślenice. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę (15.10.17) o godz. 12:00 na boisku rywala znajdującym się nieopodal kościoła w Kornatce. Wspierajmy naszą ekipę w tym ważnym pojedynku !!!

Kolejka 12. w dniach 14/15.10.2017

Gościbia II Sułkowice - Iskra Głogoczów  2017-10-14, 15:00, Sułkowice

Clavia Świątniki Górne - Wróblowianka Kraków  2017-10-14, 15:00, Świątniki Górne

Skalnik Trzemeśnia - LKS Rudnik  2017-10-14, 16:00, Trzemeśnia

Wrzosy Osieczany - LKS Trzebunia  2017-10-14, 16:00, Osieczany

Beskid Tokarnia - Dziecanovia Dziekanowice  2017-10-14, 16:00, Tokarnia

ROKITA KORNATKA - GÓRKI MYŚLENICE  2017-10-15, 12:00, Kornatka

Orzeł Nowa Wieś - Lubomir Wiśniowa  2017-10-15, 15:00, Nowa Wieś

Topór Tenczyn - Jordan Zakliczyn  2017-10-15, 16:00, Tenczyn

Rozgrywki w myślenickiej III lidze juniorów wkraczają w decydującą fazę. W najbliższy weekend, mimo że naszą młodzieżową drużynę czeka pauza, to pozostałe spotkania mogą zadecydować o ostatecznym wyglądzie tabeli ligowej. W ramach jedenastej kolejki Hejnał rozegra mecz z Clavią Świątniki Górne. Ten pojedynek chociaż nie będzie miał bezpośredniego wpływu na czołowe lokaty, to może przesądzić o tym, która z ekip zamknie notowanie ligowe. Mistrzostwo ligi po jesieni zapewnić może sobie Orzeł Nowa Wieś. Zwycięstwo w bezpośrednim starciu z Szczeblem, które rozegranie zostanie awansem może zapewnić Orłowi triumf w lidze. W przypadku wygranej Szczebla, drużyna z Lubnia wyprzedzi nasz zespół o dwa oczka.

Kolejka 11. w dniach 14/15.10.2017

Hejnał Krzyszkowice - Clavia Świątniki Górne  2017-10-15, 11:00, Krzyszkowice