Clavia vs Górki - 16.06.19, fot. P.Biela

Gramy do końca, czyli 12. kolejka - podsumowanie

• autor: oliwier234gprzed, 2017-10-17 21:27

W ostatni weekend w myślenickiej A-klasie została rozegrana dwunasta seria spotkań, w której rywalizowało wszystkie szesnaście drużyn. Górki w ubiegłą niedzielę uległy Rokicie 5:0. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie kolejki

Rywalizacja w dwunastej kolejki rozpoczęła się od meczu Gościbii II, która w Sułkowicach podejmowała Iskrę Głogoczów. W meczu dolnej części tabeli, Iskra pokonała zespół rezerw 2:0 i oddaliła się od strefy spadkowej.

O dwie bramki lepszy okazał się również LKS Rudnik, który na wyjeździe pokonał Skalnik 2:4. Mimo że gospodarze prowadzili do przerwy 2:0, to przyjezdni nadrobili straty z nawiązką i zgarnęli trzy punkty, za drugie w tym sezonie zwycięstwo.

W pierwszym ze szlagierów dwunastej kolejki, Clavia przed własną publicznością zagrała z Wróblowianką. Chociaż gospodarze od 30 minuty grali w liczebnym osłabieniu, to i tak nie utrudniło im to w odniesieniu siódmego z rzędu zwycięstwa. Mecz zakończył się rezultatem 3:1.

W sobotnie popołudnie odbył się również pojedynek Wrzosów Osieczany, które stanęły naprzeciw LKS-u Trzebunia. Starcie zakończyło się pewnym zwycięstwem ekipy z Osieczan, mimo że sam wynik nie świadczy o dużej przewadze gospodarzy.

W Tokarni na boisku piłkarskim GKS zmierzyły się tamtejszy Beskid, który rywalizował z Dziecanovią. Obie ekipy niepokonane w dotychczasowych rozgrywkach zagrały na bardzo wysokim poziomie, jednak mecz ostatecznie zakończył się triumfem lidera, który pokonał Dziexę 3:1.

Niedzielne zmagania rozpoczęły się od wysokiej porażki Górek z Rokitą. O bramkę mniej zdobył Orzeł Nowa Wieś, który pokonując 4:0 ekipę Lubomira Wiśniowa udowodnił, że stać go na wyniki nawiązujące do ścisłej czołówki.

Zmagania zakończyły zawody w Tenczynie, gdzie Topór podejmował drużynę Jordana Zakliczyn. Ekipa gości nie stanęła na wysokości zadania i rozegrała słaby mecz, czego dowodem jest wyjazdowa porażka 0:2.

Wyniki 12. kolejki

Gościbia II Sułkowice - Iskra Głogoczów 0:2

Clavia Świątniki Górne - Wróblowianka Kraków 3:1 (0:0)

Skalnik Trzemeśnia - LKS Rudnik 2:4 (2:0)

Wrzosy Osieczany - LKS Trzebunia 3:2 (2:1)

Beskid Tokarnia - Dziecanovia Dziekanowice 3:1 (1:1)

ROKITA KORNATKA - GÓRKI MYŚLENICE 5:0 (3:0)

Orzeł Nowa Wieś - Lubomir Wiśniowa 4:0

Topór Tenczyn - Jordan Zakliczyn 2:0 (0:0)

Analiza ligowa

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, po rozegraniu dwunastej kolejki spotkań w myślenickiej A-klasie zaszły zmiany w tabeli ligowej. Na prowadzeniu w rozgrywkach plasują się triumfatorzy dwóch najciekawszych spotkań ubiegłej kolejki. Pierwsze miejsce zajmuje Beskid Tokarnia (29 pkt), który o jedno oczko wyprzedza Clavię (28 pkt). Na trzecią pozycję, po zwycięstwie z Górkami, awansowała drużyna Rokity Kornatka (25 pkt). Czwarta lokata należy do Jordana Zakliczyn, a klub ten szczyci się identycznym dorobkiem punktowym, co piąta Dziecanovia (22 pkt). Za ich plecami znajduje się Wróblowianka (20 pkt), która o dwa oczka wyprzedza Górki. Myśleniczanie po korzystnych rezultatach w sobotnich meczach stanęli przed szansą na zdecydowaną poprawę swojej pozycji i nadrobienie strat, jednak spotkanie zakończyło się zasłużoną porażką. Do końca rywalizacji pozostały jeszcze cztery pojedynki. Ósme miejsce zajmują Wrzosy (17 pkt), które mają aż dwa zaległe spotkania i do wyprzedzenia naszego zespołu brakuje im już tylko jednego punktu. Oczko mniej na swoim koncie ma również dziewiąty Topór. Czołową dziesiątkę zamyka Orzeł Nowa Wieś (12 pkt), który awansował w ubiegły weekend wykorzystując porażkę i słabszą grę jedenastego Skalnika (10 pkt). Coraz więcej mówi się, że od przyszłego sezonu w myślenickiej A-klasie brało udział czternaście drużyn, co oznacza, że po tym sezonie do B-klasy spaść mogą aż cztery zespoły. Pierwsze punkty od dłuższego czasu zaliczyły zespoły LKS Rudnik (12. miejsce, 8 pkt) oraz Iskra Głogoczów (13. miejsce, 8 pkt). Notowanie zamykają LKS Trzebunia, Gościbia II Sułkowice (po 5 pkt) oraz Lubomir Wiśniowa (3 pkt).

MVP meczu Rokita vs Górki

Według naszych internautów w ankiecie na zawodnika meczu w spotkaniu z Rokitą zasłużył Mateusz Biela. Wyróżnieni zostali również Mateusz Pietrzyk oraz debiutujący w Górkach - Karol Turała.