Treningi 07.02 i 09.02

Zbliżamy się do końca, czyli 14. kolejka - podsumowanie

• autor: oliwier234gprzed, 2017-11-01 21:55

Do końca rozgrywek jesiennych pozostała jeszcze jedna kolejka, która rozegrana zostanie w pierwszy weekend listopada. Rywalizacja będzie trwała jednak dłużej, ponieważ zespoły mają jeszcze w tym roku zagrać wszystkie spotkania zaległe. Więcej w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie kolejki

Rywalizacja w 14. serii spotkań odbyła się w czasie dwóch dni. W sobotę rozegrane zostały trzy mecze, a pierwszy z nich miał miejsce w Osieczanach. Gospodarze do starcia podeszli z dosyć dużym dystansem, ponieważ Dziecanovia do tej pory spisuje się bardzo dobrze. Piłkarze udowodnili to, pokonując tym samym rywala 2:1, a honorowe trafienie dla Wrzosów zostało odnotowane dopiero w doliczonym czasie gry.

W sobotę Lubomir odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, zaskakująco wygrywając z drużyną Górek Myślenice. Swoją dramaturgię miało również spotkanie Skalnika Trzemeśnia, który przed własną publicznością rywalizował z Iskrą Głogoczów. Ekipa gospodarzy pokazała, że stać ją na dobrą grę i zademonstrowała swoją wyższość nad rywalem, triumfując 3:1.

W niedzielę ponownie znać o sobie dała aura i fatalny stan większości boisk. W związku z tym odwołane zostały wszystkie spotkania, które zaplanowano na naturalnej murawie, a rozegrane zostały tylko starcia Rokity z Jordanem i Orła z LKS Rudnik. W pierwszym z tych pojedynków, Rokita zmiażdżyła drużynę z Zakliczyna i strzeliła jej aż sześć bramek, nie tracąc przy tym żadnej.

Zmagania zakończył drugi, niedzielny mecz rozgrywany na myślenickim Zarabiu. Jako pierwsi w tym starciu na prowadzenie wyszedł zespół gości, który zdobył tzw. „bramkę do szatni”. Orzeł momentalnie nadrobił straty i naprawdę niewiele zabrakło, aby pokusił się o kolejne zwycięstwo. Szczęście tym razem nie dopisało, a pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Wyniki 14. kolejki

Wrzosy Osieczany 1:2 (0:1) Dziecanovia Dziekanowice

Skalnik Trzemeśnia 3:1 (1:0) Iskra Głogoczów

LUBOMIR WIŚNIOWA 4:3 (2:2) GÓRKI MYŚLENICE

Rokita Kornatka 6:0 (2:0) Jordan Zakliczyn

Orzeł Nowa Wieś 1:1 (0:1) LKS Rudnik

Gościbia II Sułkowice - Wróblowianka - odwołany

Beskid Tokarnia - Clavia Świątniki Górne - odwołany

Topór Tenczyn - LKS Trzebunia - odwołany

Analiza ligowa

Obecny system rozgrywek i bezpośrednia rywalizacja aż szesnastu drużyn sprawiają, że rozgrywki trwają dosyć długo i zahaczają o czas, w którym gra na naturalnych boiskach graniczy z cudem. W związku z tym, większość meczów zostaje odwołana, tak jak było w miniony weekend. Nie doszło zatem do kluczowego starcia pomiędzy Beskidem (32 pkt, 1.), a Clavią (28 pkt, 4.). Wykorzystała to Rokita (31 pkt), która pod nieobecność tychże ekip awansowała na drugie miejsce. Absencję dwóch drużyn na korzyść zanotowała również Dziecanovia (28 pkt), która triumfując przesunęła się na podium. Piąta lokata należy do podkrakowskiej Wróblowianki (23 pkt), a na szóstym miejscu plasuje się Jordan (22 pkt). Warto dodać, że oba te zespoły w czasie ostatnich czterech meczów wygrały tylko jedno spotkanie. Siódmą pozycję zajmuje Topór Tenczyn (19 pkt), a tuż za nim sklasyfikowane zostały Górki (18 pkt). Oczko mniej na swoim koncie mają dziewiąte Wrzosy, a po szesnaście punktów do tej pory uzbierały dziesiąty Orzeł i jedenasty Skalnik. Ścisk na pozycjach 7-11 jest zauważalny, więc liczymy, że Górki wreszcie przełamią niekorzystną serię i utrzymają pewne miejsce w pierwszej połowie tabeli. Pozostałe ekipy szczycą się jednocyfrową liczbą punktów. Dwunasta pozycja należy do LKS Rudnik (9 pkt). Po osiem oczek mają plasujący się na trzynastej pozycji zespół z Trzebuni oraz czternasta Iskra. Na przedostatnią lokatę po minionym weekendzie awansował Lubomir (6 pkt), a tym samym notowanie zamyka Gościbia II (5 pkt). Dla zainteresowanych poniżej prezentujemy pełną listę wszystkich zaległych spotkań.

Mecze zaległe - 8. kolejka - 18.11.17, godz. 14:00

Beskid Tokarnia  - LKS Trzebunia

Wrzosy Osieczany - Górki Myślenice

Mecze zaległe - 9. kolejka - 11.11.17, godz. 14:00

Orzeł Nowa Wieś - Skalnik Trzemeśnia

Lubomir Wiśniowa - Topór Tenczyn

LKS Rudnik - Wrzosy Osieczany

Jordan Sum Zakliczyn - Clavia Świątniki Górne

Iskra Głogoczów - Dziecanovia Dziekanowice

LKS Trzebunia - Wróblowianka Wróblowice

Mecze zaległe - 14. kolejka - termin nieustalony

Gościbia II Sułkowice - Wróblowianka

Beskid Tokarnia - Clavia Świątniki Górne

Topór Tenczyn - LKS Trzebunia

MVP meczu Lubomir vs Górki

Na tytuł MVP meczu według internautów ponownie zasłużył Mateusz Biela. Wśród wyróżnionych zostali także Marek Zięba, Mateusz Pietrzyk, Marcin Hudaszek oraz Marek Ulman. Gratulujemy !!!

dzisiaj: 1958, wczoraj: 1408