Prace na boisku przy ul. Solidarności 6 - 09.12.17, fot. P.Biela

12-2017

Pierwsza seria meczów zaległych za nami - podsumowanie

• autor: oliwier234gprzed, 2017-11-14 21:11

W ostatni weekend odbyło się sześć zaległych spotkań z dziewiątej kolejki, która pierwotnie zaplanowana została na weekend 23/24 września. Przypominamy, że myśleniczanie w tym czasie pokonały na Zarabiu Gościbię II 4:0. Więcej w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie kolejki

W pierwotnym terminie odbyło się tylko przeniesione na sztuczną murawę spotkanie Górek z Gościbią II, w którym myśleniczanie nie dali żadnych szans ekipie przyjezdnych i odnieśli pewne zwycięstwo. Wcześniej, rozegrany został także mecz pomiędzy Beskidem Tokarnia, a Rokitą Kornatka, w którym lider skromnie, bo 0:1 pokonał wysoko sklasyfikowanego przeciwnika.

W świąteczną sobotę odbyły się cztery pojedynki. O godz. 14:00 na murawie w Zakliczynie pojawiły się będący w ostatnim czasie w kryzysie Jordan i jedno z bardziej pozytywniejszych zaskoczeń rundy jesiennej - Clavia Świątniki Górne. Szybkie dwubramkowe prowadzenie zaskakująco uzyskali gospodarze, którzy tuż po przerwie prowadzili już 4:0. Goście byli bezradni i stać ich było tylko na dwa honorowe trafienia w końcówce. Jordan kończy rundę przełamaniem.

Do niespodzianki nie doszło natomiast w Raciechowicach, gdzie śmiało radzący sobie w rozgrywkach w ostatnim czasie Lubomir przegrał 0:2 z Toporem Tenczyn. Chociaż przyjezdni do meczu podeszli w okrojonym składzie, to już w siódmej minucie wyszli na prowadzenie. Przewagę utrzymano do samego końca i Topór odniósł kolejną wygraną.

Ciekawe widowisko miało miejsce w Nowej Wsi, gdzie tamtejszy Orzeł podejmował drużynę Skalnika Trzemeśnia. Goście mają swoisty patent na piłkarzy Orła, a zwycięstwo zawdzięczają stałym fragmentom gry i trafieniom z rzutów karnego i wolnego. Skromna wygrana spowodowała, że ekipa z Trzemeśni awansowała do czołowej dziesiątki.

Swoją dramaturgię miał również mecz rozegrany w Sułkowicach, gdzie LKS Rudnik przed własną publicznością zagrał z Wrzosami Osieczany. Nasz najbliższy rywal jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. Z czasem przewaga przyjezdnych rosła, a decydujące trafienia miały miejsce w końcowej fazie meczu. Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 2:5 i zwycięstwem Wrzosów.

W niedzielne przedpołudnie na myślenickim Zarabiu swoje pierwsze z trzech zaległych meczów rozegrał LKS Trzebunia. Rywalem w tym pojedynku podopiecznych Wiesława Ostafina była ekipa Wróblowianki. Drużyna spod Krakowa zrobiła na boisku swoje i pokonała przeciwnika najmniejszym możliwym stosunkiem bramkowym.

Aż sześć goli mieli okazję zobaczyć kibice w niedzielne popołudnie zgromadzeni przy boisku w Głogoczowie. W spotkaniu Iskry z Dziecanovią lepszym okazał się być zespół z Dziekanowic, który pokonał przeciwnika aż 1:5. Kolejne zwycięstwo pozwoliło popularnej „Dziexie” na awans na pozycję na podium w tabeli.

Mecze zaległe - 9. kolejka (pierwotnie w dniach 23/24.09.17)

Jordan Sum Zakliczyn 4:2 (2:0) Clavia Świątniki Górne

Lubomir Wiśniowa 0:2 (0:1) Topór Tenczyn

Orzeł Nowa Wieś 1:2 (1:1) Skalnik Trzemeśnia

LKS Rudnik 2:5 (1:2) Wrzosy Osieczany

LKS Trzebunia 0:1 Wróblowianka

Iskra Głogoczów 1:5 Dziecanovia Dziekanowice

Analiza ligowa

W miniony weekend obok Górek spotkań nie rozegrały również Rokita, Gościbia II oraz Beskid (35 pkt), który mimo absencji utrzymał pozycję lidera w rywalizacji. Drugie miejsce nadal zajmuje Rokita (34 pkt), która już w ubiegły weekend zakończyła rywalizację ligową. Zmiana zaszła natomiast na trzeciej pozycji, ponieważ aktualnie zajmuje je ekipa Dziecanovii (34 pkt), która wyprzedza czwartą Wróblowiankę (28 pkt). Piąta pozycja należy do Clavii (27 pkt), a szóste miejsce ciągle utrzymuje Jordan (25 pkt). W ścisłej czołówce rozgrywki zakończyły już ekipy z Kornatki, Dziekanowic oraz Zakliczyna. Goniąca prowadzących kolejna grupa drużyn w ostatnim czasie zdecydowanie zmniejszyła swoją stratę. Siódme Wrzosy (23 pkt), ósmy Topór (22 pkt) oraz dziewiąty Skalnik (22 pkt) znajdują się już tuż za plecami wyżej wymienionych ekip, co zapowiada ciekawą walkę w rundzie rewanżowej oraz pozostałych meczach zaległych, ponieważ drużyny z Osieczan i Tenczyna jeszcze w tym roku zagrają po jednym spotkaniu. Czołową dziesiątkę zamyka Orzeł (19 pkt), który zakończył rywalizację porażką przed własną publicznością. Jedenasta lokata należy do Górek, a przed naszymi zawodnikami pojawia się szansa na wyprzedzenie ekipy z Nowej Wsi i awans do czołowej dziesiątki. Do tego sukcesu niezbędny będzie jednak triumf w trudnym spotkaniu w Osieczanach. W dolnej części tabeli status quo, ponieważ żaden z zespołów plasujących się na pozycjach 12-16 nie zdobył punktów. Dwunasta lokata należy do Lubomira, trzynaste miejsce do LKS Rudnik (po 9 pkt). Strefę spadkową otwiera LKS Trzebunia (8 pkt), a dalej sklasyfikowane są Iskra Głogoczów (8 pkt) i Gościbia II Sułkowice (5 pkt).

Do końca rywalizacji pozostało w sumie pięć spotkań. Po jednym meczu zagrają jeszcze Wrzosy, Górki, Wróblowianka, Clavia, Topór i Gościbia II, a po dwa mecze rozegrają Beskid i LKS Trzebunia.