Prace na boisku przy ul. Solidarności 6 - 09.12.17, fot. P.Biela

12-2017

Wrzosy vs Górki, czyli zakończenie rundy jesiennej

• autor: oliwier234gprzed, 2017-11-16 22:11

Do zakończenia rywalizacji w myślenickiej A-klasie pozostało jeszcze pięć zaległych spotkań. Jednym z nich będzie sobotni pojedynek, w którym Wrzosy Osieczany podejmować będą ekipę Górek Myślenice. Więcej w dalszej części newsa.

Oprócz starcia zamykającego rozgrywki rundy jesiennej dla debiutanta z Górnego Przedmieścia, rozegrane zostaną dodatkowo dwa mecze, które odbędą się w niedzielne popołudnie. O godz. 13:00 na murawę wybiegną zawodnicy Gościbii II Sułkowice i Wróblowianki. Obie ekipy będą rywalizowały w ostatnim w tym roku meczu i dla obu stron punkty będą niezwykle cennym osiągnięciem. Faworytem do zwycięstwa wydaje się być zespół gości, który w tabeli deklasuje ekipę rezerw.

W ramach zaległego spotkania z weekendu 16/17 września, Beskid Tokarnia rywalizował będzie z ekipą LKS Trzebunia. W pojedynku, który odbędzie się na myślenickim Zarabiu o godz. 13:30, faworytem do wygranej będzie klub z Tokarni. Lider ma okazję zdecydowanie powiększyć swoją przewagę nad resztą stawki, ponieważ gdy większość drużyn z czołówki zakończyła już rywalizację, to Beskid czekają jeszcze dwa mecze.

Najważniejszym wydarzeniem najbliższego weekendu dla kibiców z Górnego Przedmieścia, wspierających lokalny zespół Górek, będzie zakończenie pierwszej fazy rozgrywek przez wyżej wymienioną drużynę. Myśleniczanie w sobotnim starciu rywalizować będą z ekipą Wrzosów Osieczany. Chociaż rywal jest doskonale nam znanym przeciwnikiem, to jednak w historii rozegraliśmy z nim tylko dwa oficjalne spotkania. Miały one miejsce w sezonie 2010/11, kiedy to myśleniczanie odnieśli dwie porażki 1:2 i 9:0, która do tej pory jest najwyższą przegraną w historii klubu. Po tych meczach Wrzosy awansowały i regularnie rywalizowały w rozgrywkach A-klasy, w której od sierpnia znajduje się również zespół Górek. Obecny sezon piłkarze z Osieczan nie mogą zaliczyć do udanych, gdyż jeszcze na wiosnę wygrywali mecz za meczem, zostając mistrzem rundy rewanżowej i zdobywając ponad 40 punktów w piętnastu zawodach. Po słabym początku i porażkach, ekipa przełamała się, a jej dotychczasowe rezultaty wraz z dorobkiem dwudziestu trzech oczek pozwalają na zajmowanie siódmej pozycji. Dla obu drużyn sobotnie starcie będzie ważnym pojedynkiem. Wrzosy staną przed szansą nadrobienia strat do ścisłej czołówki, natomiast dla myśleniczan będzie to już ostatnia okazja do przerwania niekorzystnej serii czterech meczów bez punktu. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy chociaż w części powielą spotkanie z Beskidem, jednak tym razem pokuszą się o ligowe punkty.

Z największą przyjemnością pragniemy zaprosić wszystkich kibiców oraz sympatyków na pojedynek Wrzosów Osieczany z Górkami Myślenice, który dla nas zakończy rundę jesienną w rozgrywkach myślenickiej A-klasy. Spotkanie zaplanowano na sobotę (18.11) na godz. 14:00 w pobliskich Osieczanach. Emocje zagwarantowane! #TylkoGórki

Mecze zaległe - 8. kolejka (pierwotnie w dniach 16/17.09.17)

Wrzosy Osieczany - Górki Myślenice  2017-11-18, 14:00, Osieczany

Beskid Tokarnia - LKS Trzebunia  2017-11-19, 13:30, Myślenice - Sztuczne