04-2024

Górki vs Iskra B. - 22.09.18, fot. P.Biela

JUNIORZY: Podsumowanie pierwszej fazy rozgrywek

• autor: oliwier234gprzed, 2017-12-12 19:29

W pierwszy weekend listopada rozgrywki ligowe zakończyła juniorska ekipa Górek Myślenice, która reprezentowała nasz klub w sumie w dziewięciu starciach, podczas rywalizacji w myślenickiej III lidze. Podopieczni Mateusza Pietrzyka zakończyli zmagania na drugiej lokacie. Więcej w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie przygotowań

W związku z historycznym sukcesem drużyny seniorów i osiągnięciem długo wyczekiwanego awansu do A-klasy, myśleniczanie według panujących przepisów, aby przystąpić do rozgrywek wyższej klasy rozgrywkowej musieli posiadać zespół młodzieżowy. Z racji, że Górki do tej pory nie reprezentowała żadna ekipa złożona z dzieci czy młodzieży, tuż po zakończeniu sezonu przez seniorów, rozpoczęto pracę nad skompletowaniem juniorskiej drużyny. Klub ogłosił nabór do sekcji piłkarskiej i już 22. czerwca odbył się pierwszy trening, na który przybyło aż 36 piłkarzy. W następnych treningach frekwencja spadła, jednak średnia utrzymywała się na całkiem dobrym poziomie, ponieważ regularnie trenowało od 12 do 16 zawodników. Zespół od końca czerwca w każdy wtorek i czwartek trenował na boisku przy ul. Solidarności 6. Drużyna juniorska Górek na starcie rozgrywek skupiała dwudziestu trzech zawodników. Trenerem młodzieżowego zespołu został Mateusz Pietrzyk, znany z występów m.in. w myślenickim Dalinie czy Trójce, a zarazem nowy napastnik seniorskiej drużyny. Juniorzy w czasie letnich przygotowań rozegrali dwa mecze kontrolne. Pierwszy z nich, w którym piłkarze towarzysko podejmowali zespół juniorów młodszych Orła Myślenice zakończył się porażką 1:3 (1:2). W drugim rozgrywanym w dosyć trudnych warunkach, Górki również przegrały 1:3, a rywalem był drugoligowy Jordan Zakliczyn. Honorowe trafienia w tych meczach zanotowali kolejno Michał Hajduk i Daniel Wierciak. Początkowo system rozgrywek III ligi juniorów opierał się o rywalizację siedmiu drużyn, walczących ze sobą w systemie szkockim (mecz i rewanż w czasie jednej rundy), co zapowiadało dwanaście meczów i dwie pauzy każdego zespołu. Pierwotnie do walki o ligowe punkty stanęły Orzeł Nowa Wieś, Szczebel Lubień, Sęp Droginia, Clavia Świątniki Górne, Zielonka Wrząsowice, Górki Myślenice oraz Hejnał Krzyszkowice. W dalszej części sezonu z rywalizacji wycofały się ekipy Sępa i Zielonki, przez co myśleniczan czekały kolejne dwie pauzy, a rozegrane z tymi zespołami spotkania zostały anulowane.

Telegraficzny skrót rundy jesiennej

1. Sęp Droginia - Górki Myślenice 0:8 (0:3) - Droginia, 12.08.17 - mecz anulowany

Zając x2, Polewka x2, Ambroży x2, Zlezarczyk, Dziuba

Historyczne, bo pierwsze spotkanie juniorskiej ekipy Górek odbyło się w dniu dwunastego sierpnia, kiedy to w sobotnie przedpołudnie, nasza drużyna udała się do Drogini, na mecz z tamtejszym Sępem. Rywale do meczu przystąpili w dziewięcioosobowym składzie, a myśleniczanie wykorzystali przewagę liczebną. Szybko zdobyte bramki, dominacja nad przeciwnikiem, wykorzystywanie jego błędów oraz sukcesywne powiększanie wyniku sprawiło, ze podopieczni trenera Pietrzyka pokonali Sęp 0:8. Chociaż sam rezultat mógł być zdecydowanie wyższy, to i tak zwycięstwo na inaugurację napawało wielkim optymizmem. Niestety, w związku, że Sęp wycofał się z rozgrywek w trakcie pierwszej rundy, wysoki triumf został anulowany i nie uwzględnia się go w notowaniu ligowym.

2. Górki Myślenice - Orzeł Nowa Wieś 0:2 (0:1) - Myślenice, 20.08.17

Do drugiego spotkania Górki przystępowały w nieco okrojonym składzie, a na domiar złego, myśleniczanie musieli radzić sobie z fatalnymi warunkami atmosferycznymi. Rzęsiście padający  deszcz, a także zły stan murawy, nie przeszkodził jednak w rozegraniu spotkania, w którym decydującym elementem przewagi była gra siłowa. Goście z Nowej Wsi wykorzystali w pełni ten aspekt i w końcówce pierwszej połowy wyszli na prowadzenie. Na początku drugiej części, Orzeł podwyższył na 0:2 i chociaż myśleniczanie mieli jeszcze okazję do doprowadzenia do remisu, to jednak Orzeł konsekwentnie utrzymywał wynik i nie dał żadnych szans na podział punktów.

3. Hejnał Krzyszkowice - Górki Myślenice 4:2 (2:1) - Krzyszkowice, 27.08.17

Turała, Biela (K)

Po porażce z Orłem, Górki w ostatni wakacyjny weekend wybrały się do pobliskich Krzyszkowic, na mecz z tamtejszym Hejnałem. Sytuacja kadrowa wyglądała już o niebo lepiej, a myśleniczanie z nadzieją rozpoczęli mecz. Po jedenastu minutach ekipa przyjezdna wyszła na prowadzenie, jednak kilka błędów własnych przyczyniło się, że do przerwy pechowo przegrywaliśmy 2:1. Drugą połowę gospodarze rozpoczęli z wysokiego C, podwyższając na 3:1. Podopieczni Mateusza Pietrzyka nieźle radzili sobie z wymagającym przeciwnikiem, jednak brakowało skuteczności i poprawnego wykończenia. Na pięć minut przed końcem, Hejnał wymierzył ostateczny cios, a Górki stać było tylko na odpowiedź z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Agresywna gra i wykorzystanie nawet najmniejszego błędu spowodowało, że to miejscowi cieszyli się z triumfu.

4. Górki Myślenice - Clavia Świątniki Górne 3:1 (0:0) - Myślenice, 03.09.17

Ambroży, Hajduk, Polewka

W niedzielne przedpołudnie, w czwartym w tym sezonie spotkaniu, myśleniczanie podejmowali ekipę Clavii Świątniki Górne. Starcie od samego początku było niezwykle wyrównanym widowiskiem, w którym żadna ze stron nie była w stanie zagrozić rywalowi, a pierwsza część nie przyniosła bramek. Na szczęście druga połowa była już zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu i po trafieniach Ambrożego i Hajduka prowadziliśmy już 2:0. W końcówce po znakomitym rajdzie podwyższył Polewka, a gości stać było tylko na honorowe trafienie z rzutu karnego. Zwycięstwo w świetnym stylu i wykorzystanie atutu własnego boiska przyczyniło się do przełamania i zdobycia kolejnych trzech punktów.

5. Górki Myślenice - Szczebel Lubień 5:3 (1:2) - Myślenice, 16.09.17

Zając x3, Turała, Ambroży

Jednym z najbardziej emocjonujących spotkań w jesiennej rywalizacji był mecz Górek z ekipą Szczebla Lubień. Podopieczni trenera Pietrzyka po dwóch tygodniach przerwy, wrócili do rywalizacji, a ich rywalem był dotychczasowy lider. Goście świetnie rozpoczęli mecz i przeważali na boisku. Po pewnym czasie prowadzili już 0:2, lecz przecudną bramkę kontaktową w końcówce pierwszej części zdobył Ambroży. Myśleniczanie z każdą minutą wierzyli w sukces, a po chwili wyrównali za sprawą trafienia Turały. W późniejszym czasie Górki dzięki trzema trafieniom Zająca powiększyli przewagę, a goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Groźnie było jeszcze w ostatnich minutach, jednak przyjezdni zmarnowali okazję z rzutu karnego, a pewną interwencją popisał się Raczek.

6. Orzeł Nowa Wieś - Górki Myślenice 2:2 (1:1) - Nowa Wieś, 30.09.17

Hajduk x2

W bardzo dobrych nastrojach wybraliśmy się do Nowej Wsi, gdzie pierwsze rewanżowe spotkanie rozegraliśmy z tamtejszym Orłem. Starcie dwóch ekip o podobnym poziomie umiejętności było dosyć wyrównane, jednak po 22. minutach to gospodarze prowadzili 1:0. Konsekwentna gra myśleniczan przyczyniła się do nadrobienia strat, a w późniejszym czasie nawet do wyjścia na prowadzenie za sprawą dwóch trafień Michała Hajduka. Szczęście nie dopisało natomiast w końcówce, kiedy to Orzeł po fatalnym błędzie naszej defensywy doprowadził do remisu, a pojedynek z Orłem zakończył się wbrew pozorom zasłużonym, aczkolwiek bardzo pechowym podziałem punktów.

7. Górki Myślenice - Hejnał Krzyszkowice 6:4 - Myślenice, 08.10.17

Zając, Ambroży, Hajduk, Jawor, samobój x2

Tydzień później nadszedł mecz z Hejnałem Krzyszkowice, z którym myśleniczanie również mieli spore rachunki do wyrównania. Podopieczni trenera Pietrzyka chcieli za wszelką cenę zrehabilitować się rywalowi w starciu przed własną publicznością. Pojedynek był niezwykle ciekawym i obfitującym w trafienia widowiskiem. Chociaż więcej bramek zdobyli piłkarze z Krzyszkowic, to ostatecznym rezultatem meczu był triumf drużyny Górek 6:4. Poświęcenie na boisku, zaangażowanie do samego końca, a także znakomita postawa przyczyniły się do wielkiego triumfu i awansu w tabeli ligowej.

8. Clavia Świątniki Górne - Górki Myślenice 3:0 (1:0) - Świątniki Górne, 21.10.17

Kolejne dwa tygodnie przerwy i wyprawa do Świątnik Górnych, która zakończyła się konkretnym niepowodzeniem. Młodzieżowy zespół z Górnego Przedmieścia zanotował na swoim koncie słabsze spotkanie i zasłużenie przegrał z Clavią 3:0. Gospodarze postawili twarde warunki i w zdecydowanej większości czasu przeważali na boisku. Miejscowi kontrolowali grę i z czasem powiększali przewagę w postaci bramkowej, aby ostatecznie zanotować drugie w sezonie zwycięstwo.

9. Szczebel Lubień - Górki Myślenice 2:4 (1:2) - Lubień, 04.11.17

Zając, Hajduk, Zlezarczyk, Ambroży (K)

Koniec jesiennej rywalizacji przypadł na dzień czwartego listopada, kiedy to podopieczni Mateusza Pietrzyka wybrali się do Lubnia, na ostatni w tym roku ligowy mecz. Goście rozpoczęli starcie z wysokiego C, gdyż już po pięciu minutach prowadzili 0:2. Z czasem drużyna z Lubnia zaczęła budzić się po przespanym początku i zanotowała pierwsze trafienie, aby na początku drugiej części doprowadzić do remisu. Myśleniczanie grali dobre zawody, jednak górę wzięła fatalna skuteczność. Mimo wielu niewykorzystanych sytuacji, zespół w końcu zdobył trzecie trafienie, a w doliczonym czasie gry dopełnił dzieła zniszczenia, pokonując rywala 2:4. Na koniec warto wspomnieć, że Górki były jedyną drużyną w stawce, która dwukrotnie pokonała ekipę Szczebla.

Statystyki drużynowe

Chociaż rezultaty osiągane przez ekipę wydawały się niezbyt korzystne, to ostatecznie Górki rundę jesienną zakończyły na bardzo dobrej, drugiej pozycji. W czasie ośmiu spotkań ligowych, myśleniczanie triumfowali czterokrotnie (w tym trzy razy u siebie), raz zremisowali, a trzy razy schodzili z boiska pokonani. Wyżej wymienione wyniki pozwoliły zdobyć w sumie trzynaście punktów. Lepszą w rywalizacji okazała się być tylko drużyna Orła Nowa Wieś, która uzbierała łącznie dziewiętnaście oczek (6 zwycięstw, remis i porażka), która w lidze dysponowała najskuteczniejszym atakiem i najlepszą defensywą. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończył Hejnał Krzyszkowice (12 pkt, 4 zwycięstwa, 4 porażki), który w porównaniu z ostatnim sezonem poprawił swoją lokatę. Czwarta pozycja przypadła Szczeblowi Lubień, który co ciekawe był liderem po rozegraniu pierwszej części sezonu. Po trzech zwycięstwach na początku rozgrywek, zespół zanotował aż pięć porażek z rzędu i z dorobkiem dziewięciu oczek plasuje się na przedostatniej lokacie. Tabelę zamyka drużyna Clavii Świątniki Górne (6 pkt), czyli klub z największą liczbą porażek.

Myśleniczanie biorąc pod uwagę osiem ligowych spotkań zdobyli w sumie 22 bramki, co daje średnią 2,75 gola na mecz. Górki podczas jesiennej rywalizacji straciły również 21 trafień (2,62 na mecz) i jak się okazało bilans bramkowy, myśleniczanie jako jedyni oprócz Orła mogą zaliczyć na plus. W jesiennej rywalizacji w sumie odbyło się dwadzieścia spotkań, w których padło 108 goli. Najwyższe zwycięstwo zanotowała ekipa Orła, która pokonała u siebie Clavię 10:0. W dwunastu pojedynkach lepszymi okazali być się gospodarze, a tylko siedmiokrotnie wygrywali goście. Jedynym nierozstrzygniętym starciem był pojedynek lidera z naszą drużyną, który zakończył się remisem 2:2. Poniżej prezentujemy tabelę rozgrywek rundy jesiennej w myślenickiej III lidze juniorów.