Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Górki vs Iskra G. - 18.05.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

25

05-2019

sobota

26

05-2019

niedziela

SENIORZY: Iskra Brzączowice vs Górki Myślenice - A-klasa, Brzączowice, 17:30

SENIORZY REZERWY: Grodzisko Raciechowice vs Górki II Myślenice - B-klasa, Raciechowice, 13:30

27

05-2019

pon.

28

05-2019

wtorek

29

05-2019

środa

30

05-2019

czwartek

31

05-2019

piątek

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 534, wczoraj: 1020
ogółem: 1 169 389

statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie A-klasy, czyli analiza ligowa "myślenickiej...

  • autor: oliwier234gprzed, 2017-12-28 13:31
Podsumowanie A-klasy, czyli analiza ligowa "myślenickiej serie A"

Po obszernym podsumowaniu sezonu w wykonaniu naszej drużyny, czas na poświęcenie kilku zdań na temat wyników każdej z ekip rywalizujących w rundzie jesiennej w A-klasie, a także lig związanych w myślenicką piłką nożną. Więcej w rozwinięciu newsa. 

 

Do rozgrywek ligowych w sezonie 2017/18 w rundzie jesiennej przystąpiło w sumie aż szesnaście ekip. W porównaniu z poprzednim sezonem z A-klasą pożegnały się mistrz ligi - Zielonka Wrząsowice, która rozpoczęła zmagania w lidze okręgowej, a także Sęp Droginia (spadek do B-klasy) i LKS Rudnik II (zawieszenie działalności zespołu rezerw z Rudnika). W zamian za te kluby do rywalizacji przystąpiły: LKS Rudnik, który po nieudanym sezonie w piątej lidze, zajął ostatnie miejsce i spadł do niższej klasy rozgrywkowej, a także debiutanci - Górki Myślenice i Gościbia II Sułkowice, zwani jako beniaminkowie i mistrzowie B-klas z sezonu 2016/17 z grup I i II.

Rywalizacja w pierwszej fazie sezonu rozpoczęła się w dniu 12. sierpnia i trwała przez trzy i pół miesiąca. Wstępne założenia wskazywały, że rozgrywki zakończą się w pierwszy weekend listopada, jednak fatalna aura i odwołanie meczów w trzech kolejkach spowodowały, że rywalizacja trwała do końca listopada. Mimo złej pogody, ostatecznie udało rozegrać się wszystkie 120 zaplanowanych spotkań, w których w sumie padło aż 512 bramek. Najwyższe zwycięstwo zanotował zespół Beskidu Tokarnia, pokonując outsidera Gościbię II aż 10:0, a najwięcej bo aż dwanaście trafień w ciągu jednego spotkania mogli obejrzeć kibice w Tokarni, ponieważ lider pokonał w ramach ósmej kolejki LKS Trzebunię 10:2. Sześćdziesiąt jeden razy lepszymi okazywali się być gospodarze, siedemnaście pojedynków kończyło się podziałem punktów, a w pozostałych czterdziestu dwóch zwyciężały ekipy przyjezdne.

1. Beskid Tokarnia - 41 pkt, 54:14, 13-2-0

Liderem po zakończeniu pierwszej fazy rozgrywek został zespół Beskidu Tokarnia. Ekipa, która w poprzednim roku powróciła do A-klasy, w obecnej edycji nie miała sobie równych, ponieważ jako jedyna zachowała miano niepokonanej w rundzie jesiennej. Zdobycie aż 41 punktów, plasuje Beskid na pierwszej lokacie, a zdobyta przewaga faworyzuje zespół do awansu do piątej ligi. Warto zaznaczyć, że zespół w lidze zdobył najwięcej bramek, a ich defensywa straciła najmniej goli spośród wszystkich rywalizujących drużyn, co oznacza, że obecna pozycja ekipy z Tokarni jest jak najbardziej zasłużona.

2. Dziecanovia Dziekanowice - 34 pkt, 44:16, 10-4-1

Miano wicemistrza rundy jesiennej po zakończeniu dotychczasowej rywalizacji uzyskał zespół Dziecanovii. Piłkarze z Dziekanowic triumfowali w 2/3 ogółu spotkań i ulegli tylko liderowi. Chociaż z początku ekipa często traciła punkty, czterokrotnie remisując, to ostatecznie zdobycie trzydziestu czterech oczek plasuje Dziexę na drugiej lokacie. Zespół udowodnił, że powoli odbudowuje formę i może w czasie wiosennej rywalizacji pokusić się o nadrobienie strat i powrót do popularnej „okręgówki”.

3. Rokita Kornatka - 34 pkt, 46:16, 10-4-1

Identyczny stan punktowy, co poprzedzająca Dziecanovia, ma także zespół Rokity Kornatka. Drużyna do rywalizacji przystąpiła z chęcią odbudowania się i powalczenia o najwyższe lokaty. Cel został osiągnięty, a drużyna, która wreszcie mogła rywalizować w swoim optymalnym personalnie składzie, zwyciężyła w znacznej części meczów. Rokita w perspektywie całej rundy prezentowała wysoki poziom, a niezła dyspozycja dała swój dobry wynik w postaci pokaźnej liczby punktów.

4. Wróblowianka Wróblowice - 32 pkt, 37:23, 10-2-3

Jedną z pozytywnych niespodzianek w rundzie jesiennej jest z pewnością postawa piłkarzy z Wróblowic, którzy już od kilku lat regularnie rywalizują w myślenickiej A-klasie. Ostatnie zmagania przyniosły Wróblowiance jedne z lepszych wyników w perspektywie zakończonych sezonów. Drużyna w swoich meczach jako jedna z dwóch „urwała” punkty liderowi, a także zremisowała z m.in. bezpośrednio poprzedzającą Rokitą. Dziesięć zwycięstw i dwa wyżej wymienione remisy pozwoliły na zdobycie 32 oczek, które plasują ekipę na czwartej pozycji. Wróblowianka nie jest bez szans w rundzie rewanżowej, jednak o awans na podium będzie bardzo trudno.

5. Clavia Świątniki Górne - 28 pkt, 24:23, 9-1-5

Piątą lokatę w tabeli zajmuje Clavia Świątniki Górne, która jest doskonałym przykładem złamania stwierdzenia, że najlepszą obroną jest atak. Mimo że drużyna w piętnastu spotkaniach zdobyła zalewie dwadzieścia cztery bramki, to pozwoliło jej to na zdobycie aż 28 punktów. Za Clavią całkiem niezła runda, a piąte miejsce jest potwierdzeniem dobrej dyspozycji, którą piłkarze udowodnili m.in. w starciu z Górkami, gdzie w osłabieniu potrafili wyrównać i ostatecznie doprowadzić do zwycięstwa. Obok Wróblowianki jest to z pewnością jedno z pozytywnych zaskoczeń, jednak nie wiadomą będzie forma tego zespołu w rewanżach.

6. Wrzosy Osieczany - 26 pkt, 52:26, 8-2-5

Słabe rozpoczęcie sezonu i straty punktów m.in. ze Skalnikiem czy Lubomirem, seria pięciu zwycięstw pod rząd i dwie porażki na zakończenie, to w telegraficznym skrócie podsumowanie nierównej formy piłkarzy z Osieczan. Wrzosy w rywalizacji jesiennej pokazały się z dobrej strony, jeśli chodzi o grę ofensywną, gdyż zawodnicy zdobyli aż 52 bramki (2. wynik w lidze). Niestety, ekipa często traciła punkty, jednak ostatecznie zajmuje dobrą, szóstą pozycję. Nadzieje były z pewnością o wiele wyższe, ponieważ zespół w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu nie miał sobie równych, a już na jesieni musiał oddać rywalom punkty w siedmiu pojedynkach.

7. Topór Tenczyn - 25 pkt, 27:26, 8-1-6

Dwadzieścia pięć punktów po zakończeniu jesiennej rywalizacji ma na swoim koncie zespół Topora Tenczyn. Drużyna, która podobnie jak Clavia czy Wróblowianka, od lat rywalizuje w myślenickiej A-klasie i plasuje się na pozycjach w środku tabeli, tym razem zrobiła to, co do niej należy. Zwycięstwa w większości spotkań oraz straty punktów głównie z rywalami poprzedzającymi Topór sprawiły, że ekipa przeczeka zimową przerwę na siódmej pozycji. Tenczynianie w rundzie wiosennej znajdują się w świetnej pozycji wyjściowej, gdyż do pierwszej piątki tracą zaledwie trzy punkty, co zapowiada, że zespół z pewnością powalczy.

8. Jordan Sum Zakliczyn - 25 pkt, 44:29, 8-1-6

Również na dwudziestu pięciu punktach rundę jesienną zakończył zespół Jordana Zakliczyn, który otwiera drugą część notowania ligowego. Piłkarze z Zakliczyna świetnie rozpoczęli rozgrywki i przez długi czas zajmowali pozycję wicelidera. Rewelacyjna seria trwała tylko przez pół rundy, gdyż w drugiej części, podczas ostatnich ośmiu spotkań, Jordan punktował tylko trzy razy. Dwa oblicza z seriami zwycięstw i porażek sprawiły, że drużyna z Zakliczyna zakończy jesienne rozgrywki dopiero na ósmym miejscu, a jeszcze do niedawna rywalizowała w klasie okręgowej.

9. Skalnik Trzemeśnia - 22 pkt, 33:41, 7-1-7

Dziewiątą pozycję po piętnastu spotkaniach z dorobkiem dwudziestu dwóch oczek zajmuje Skalnik Trzemeśnia. Drużyna w jesiennych rozgrywkach spisała się poprawnie, a warto przypomnieć, że  gdyby nie bardzo dobra wiosna, to dzisiaj klub walczyłby w B-klasie. Zespół zanotował po siedem zwycięstw i porażek oraz jeden remis. Wyniki te pozwoliły na zajęcie pewnego miejsca w czołowej dziesiątce, a działacze klubu nie muszą przejmować się raczej kwestią utrzymania w rozgrywkach. Warto wspomnieć, że z zespołem już w trakcie rozgrywek pożegnał się dotychczasowy trener, a po jego odejściu ekipa zanotowała trzy kolejne zwycięstwa.

10. Orzeł Nowa Wieś - 19 pkt, 25:27, 5-4-6

Ekipa, która dokonała największej liczby niespodzianek, ale i też traciła punkty w kuriozalnych okolicznościach, to zespół Orła Nowa Wieś. W jesiennej rywalizacji Orłowcy wysoko pokonali m.in. Górki czy Jordan i zremisowali w starciach z Beskidem czy Dziecanovią, mimo że w tych meczach mogli pokusić się również o kolejne, sensacyjne triumfy. Warto dodać, że zespół w większości meczów punktował, a do tej pory uzbierał dziewiętnaście oczek, co pozwala na zajmowanie dziesiątej lokaty. Niezła postawa i solidna gra spowodowała, że Orzeł również nie musi martwić się o utrzymanie na następny sezon.

11. Górki Myślenice - 18 pkt, 31:46, 6-0-9

Na jedenastej pozycji rundę jesienną zakończyły Górki, a o wynikach naszej drużyny i analizie każdego ze spotkań przeczytać można w newsie podsumowującym, bądź co bądź niezłą rundę w wykonaniu naszego zespołu. Drużyna pod okiem nowego trenera rozpocznie przygotowania już w styczniu i zapewnia walkę o każdy ligowy punkt. Podstawowym celem będzie utrzymanie zespołu na kolejny sezon w myślenickiej A-klasie, jednak wydaje się, że jest to cel całkiem realny do spełnienia. Przewaga nad strefą spadkową wynosi dziewięć oczek, a strata do chociażby poprzedzającego Orła zaledwie punkt. Liczymy na dobre występy klubu w rewanżach!

12. Lubomir Wiśniowa - 9 pkt, 18:35, 2-3-10

Lubomir Wiśniowa zalicza się do grona tych zespołów, którym wyraźnie w ostatnim czasie dopisuje szczęście. Ekipa, która szczęśliwe kosztem Sępa Droginia, utrzymała się w rozgrywkach A-klasy na obecny sezon, przez długi czas zamykała ligowe notowanie. Wiele porażek przeplatanych sporadycznymi remisami i zła seria, zostały przerwane dopiero w starciach z ekipami z Myślenic i Rudnika. Zwycięstwa w tych meczach pozwoliły na awans z szesnastej na dwunastą lokatę i niezłą pozycję wyjściową w walce o utrzymanie.

13. LKS Rudnik - 9 pkt, 24:39, 2-3-10

Runda jesienna w wykonaniu spadkowicza z piątej ligi - LKS Rudnik - była zdecydowanie poniżej wszelkich oczekiwań. Po spadku pierwszej i rozwiązaniu drugiej drużyny wydawało się, że LKS ma już ciężki czas za sobą. Niestety, ekipa z Rudnika w pierwszej fazie rozgrywek punktowała tylko pięciokrotnie, przegrywając nawet w derbowym starciu z Gościbią II. Na koniec warto dodać, że od stycznia klub do rozgrywek przygotowywał będzie były szkoleniowiec Górek.

14. LKS Trzebunia -  8 pkt, 22:43, 2-2-11

Czternastą lokatę po zakończeniu tegorocznych zmagań zajmuje zespół LKS-u Trzebunia. Drużyna w rywalizacji punktowała w sumie czterokrotnie, wygrywając z Lubomirem 1:2 i Gościbią II 7:0 oraz remisując z Orłem 0:0 oraz Iskrą 2:2. Podziałem punktów zakończył się także pojedynek z Górkami, jednak w czasie tego meczu w ekipie z Trzebuni zagrał zawodnik uprzednio niezgłoszony i zakończył się on ostatecznie porażką przez walkower. Forma klubu z Trzebuni nie jest za wysoka, lecz na wiosnę zespół na pewno będzie walczył o utrzymanie.

15. Iskra Głogoczów -  8 pkt, 21:44, 2-2-11

Identyczny bilans punktowy, co poprzedzający LKS ma również Iskra Głogoczów. Zespół w czasie rundy jesiennej borykał się ze sporymi brakami kadrowymi, przez co zakończył zmagania na przedostatniej lokacie. Warto wspomnieć, że na stanowisku trenera w ekipie Iskry, Wojciecha Czajkę zastąpi dwudziestodziewięcioletni Senegalczyk Sekou Camara, a klub będzie chciał pozyskać ze Sparty Kazimierza Yahija Dieme, czyli zawodnika, który miał już przygodę z ekipą z Głogoczowa.

16. Gościbia II Sułkowice - 5 pkt, 10:64, 1-2-12

Tabelę ligową myślenickiej A-klasy po rundzie jesiennej zamyka drużyna Gościbii II Sułkowice. Ekipa rezerw po awansie do wyższej klasy płaci tzw. frycowe, a najbardziej dają o sobie znać braki kadrowe. Najgorszy atak i najwięcej straconych bramek, a co za tym idzie największa liczba porażek, to dotychczasowe wyniki drugiego zespołu z Sułkowic, którego raczej nic nie uchroni przed spadkiem i powrotem do B-klasy.

Tak oto pokrótce prezentuje się podsumowanie występów każdej z drużyn w zakończonej przed miesiącem rundzie jesiennej. Górki na wiosnę walczyć będą o pewne utrzymanie na następny rok piłkarski. Wiele mówi się, że od przyszłego sezonu, liczba ekip rywalizujących w naszej lidze zmniejszy się do czternastu, a co za tym idzie, nawet cztery drużyny mogą spaść do B-klasy. Obraz w rundzie wiosennej może być z goła odmienny. Często bywa tak, że zespoły, które notowały świetnie wyniki w pierwszej fazie rozgrywek, w rewanżach nie prezentują już tak wysokiej formy i odwrotnie. Warto podkreślić fakt, że w przerwie między rozgrywkami aż sześć drużyn w lidze zmieniło swojego trenera, a oprócz naszej ekipy są to także: Iskra Głogoczów, LKS Rudnik, Topór Tenczyn, Jordan Zakliczyn, Skalnik Trzemeśnia. Na tej liczbie może się nie zakończyć, gdyż wiele słyszy się również o zmianach w innych klubach.

Podsumowanie IV liga

Wśród ekip pochodzących z naszego podokręgu najwyżej sklasyfikowane są dwie drużyny występujące w czwartej lidze. W niej rywalizuje myślenicki Dalin oraz Pcimianka Pcim. Oba zespoły dobrze spisały się w czasie rundy jesiennej. Dalin w dotychczasowej rywalizacji zdobył 31 pkt, co pozwala na zajęcie piątej lokaty, natomiast Pcimianka plasuje się tuż za zespołem z Myślenic i ma na swoim koncie 27 oczek. Dotychczasowe wyniki raczej na pewno pozwolą obu ekipom na utrzymanie się w lidze na kolejny rok. Warto wspomnieć, że rywalizacja w tej klasie rozgrywkowej stoi na naprawdę wysokim poziomie, a drużyny walczą o ligowe punkty z m.in. Hutnikiem Kraków, Górnikiem Wieliczka czy Unią Oświęcim.

Podsumowanie V liga

W popularnej okręgówce w sezonie 2017/18 rywalizuje czternaście drużyn, w tym osiem klubów z naszego podokręgu. Na pozycji lidera zimową przerwę przeczeka beniaminek - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie (28 pkt), która o dwa oczka wyprzedza drugą Gościbię Sułkowice. Czwarta lokata w lidze przypada Orłowi Myślenice (19 pkt), a tuż za nim sklasyfikowane są kolejno drużyny Zielonki Wrząsowice, Tempa Rzeszotary i Pasternika Ochojno (wszyscy po 18 pkt). Ósma pozycja należy do Raby, jednak drużyna z Dobczyc ma o jedno spotkanie rozegrane mniej niż pozostali rywale. Jedenaste miejsce z dorobkiem czternastu oczek zajmują LKS Mogilany, a dwunasta lokata przypada Karpatom Siepraw (13 pkt). Rywalizacja w piątej lidze jest niezwykle wyrównana, a dla przykładu należy podać fakt, że czwarty Orzeł i trzynastą Radziszowiankę dzieli zaledwie siedem oczek. Liczymy, że wszystkie spośród ośmiu ekip z myślenickiego podokręgu utrzymają się na następny sezon, co może mieć spory wpływ na spadki w niższych klasach rozgrywkowych, w tym i myślenickiej A-klasie.

Podsumowanie B-klasy

Pierwszy raz w historii rozgrywek w B-klasie rywalizowało aż szesnaście ekip. Liderem po pierwszej fazie rozgrywek jest zespół Iskry Brzączowice (40 pkt). Ekipa ta tylko dwukrotnie straciła punkty i wydaje się, że po ubiegłorocznym niepowodzeniu, obecny sezon zakończy się szczęśliwie, a Iskra po kilku latach przerwy powróci do A-klasy. Druga lokata przypada reaktywowanej drużynie Hejnału Krzyszkowice (33 pkt). O sporym pechu mogą mówić zawodnicy tego klubu, gdyż na jesieni rozegrali tylko 12 z 15 meczów, a boiska w terminach rezerwowych również nie nadawały się do gry. Oznacza to, że Hejnał rywalizację rozpocznie już na początku marca, a w sumie rozegra aż osiemnaście ligowych pojedynków. Na najniższym stopniu podium plasuje się Grodzisko Raciechowice (30 pkt). Czwarta lokata przypada popularnej „Cekawce”, czyli Orłowi II Myślenice (28 pkt). Niezłą rundę zanotowały także zespoły Cisów Harbutowice (5. miejsce, 26 pkt) oraz Raby II Dobczyce (6. miejsce, 22 pkt). Na siódmej pozycji rozgrywki zakończył spadkowicz - Sęp Droginia (21 pkt), który wyprzedza ósmy Jawor Jawornik (20 pkt). Pierwszą dziesiątkę zamykają Staw Polanka (20 pkt) oraz Sokół Borzęta (19 pkt). Identyczną liczbę punktów, co ekipa z Borzęty mają również piłkarze rezerw z Rzeszotar - jedenaste miejsce. Do tej pory osiemnaście oczek zdobyły Karpaty II Siepraw, co pozwala na zajęcie dwunastej lokaty. Trzynaste miejsce przypada krzczonowskiej Cyrhli (16 pkt), a czternaste Wichrowi Stróża (15 pkt). Tabelę zamykają Dukla Bysina (6 pkt) oraz Opatkowianka Opatkowice (4 pkt). Rywalizacja mimo wielu zespołów jest dosyć wyrównana, jednak pretendentami do awansu na przyszły rok będą ekipy Iskry i Hejnału.

Podsumowanie rundy jesiennej - SENIORZY - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3036044,seniorzy-podsumowanie-rundy-jesiennej-2017-18.html

Podsumowanie rundy jesiennej - JUNIORZY - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3037201,juniorzy-podsumowanie-pierwszej-fazy-rozgrywek.html

Skład rundy jesiennej - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3036896,seniorzy-sklad-rundy-jesiennej-wybrany-.html

MVP rundy jesiennej - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3037765,seniorzy-mvp-rundy-jesiennej-2017-18-wybrany.html

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [137]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Iskra BrzączowiceGórki Myślenice
Iskra Brzączowice   Górki Myślenice
2019-05-26, 17:30:00

Brzączowice

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Górki MyśleniceIskra Głogoczów
Górki Myślenice 2:0 Iskra Głogoczów
2019-05-18, 17:00:00
Myślenice - ul. Solidarności 6
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 24
Beskid Tokarnia 1:2 Skalnik Trzemeśnia
Topór Tenczyn Rokita Kornatka
Zielonka Wrząsowice 0:2 Orzeł Nowa Wieś
Lubomir Wiśniowa pauza
LKS Rudnik 2:0 LKS Trzebunia
Clavia Świątniki Górne 2:7 Jordan Zakliczyn
Górki Myślenice 2:0 Iskra Głogoczów
Hejnał Krzyszkowice 3:1 Iskra Brzączowice

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 25
Hejnał Krzyszkowice - Beskid Tokarnia
Iskra Brzączowice - Górki Myślenice
Iskra Głogoczów - Clavia Świątniki Górne
Jordan Zakliczyn - LKS Rudnik
LKS Trzebunia - pauza
Lubomir Wiśniowa - Zielonka Wrząsowice
Orzeł Nowa Wieś - Topór Tenczyn
Rokita Kornatka - Skalnik Trzemeśnia

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Górki vs Gościbia II 23.09.17, fot. P.Biela
Ładowanie...