Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze - 05.01.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

19

01-2019

sobota

20

01-2019

niedziela

21

01-2019

pon.

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 373, wczoraj: 562
ogółem: 1 099 129

statystyki szczegółowe

Losowa galeria

Lubomir vs Górki 17.04.16
Ładowanie...

Aktualności

LKS Górki na PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem

  • autor: oliwier234gprzed, 2018-01-29 16:03

Coroczną tradycją stało się, że w styczniowy weekend na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem odbywają się zawody zaliczane do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do stolicy Tatr na sobotni konkurs drużynowy wyjechała również delegacja LKS Górki, w skład której znaleźli się działacze, zawodnicy, kibice oraz członkowie zaprzyjaźnionej OSP. 

 

Skoki narciarskie to dyscyplina, która stała się bardzo popularna w naszym kraju już na początku XXI wieku. Wielkie sukcesy i era „Małyszomanii” w wykonaniu Orła z Wisły, a w późniejszym czasie zmiana pokoleń i wielokrotne triumfy Kamila Stocha wraz z drużyną spowodowały, że skoki narciarskie stały się sportem narodowym. Wielkie sukcesy reprezentantów Polski przyciągają przed telewizory milionowe widownie, a polscy kibice są widoczni na wszystkich zawodach na całym świecie. Prawdziwym świętem dla fanów tej dyscypliny jest weekend w Zakopanem, kiedy to najlepsi na świecie skoczkowie rywalizują na Wielkiej Krokwi. W sobotę zawodnicy rywalizowali w konkursie drużynowym, natomiast w niedzielę, w nieco loteryjnym konkursie indywidualnym. W pierwszych zawodach na zmodernizowanej skoczni, którą wielu uważa za jedną z najnowocześniejszych na świecie, rywalizowało dziesięć ekip z Norwegii, Niemiec, Austrii, Słowenii, Japonii, Szwajcarii, Czech, Kazachstanu, Rosji i oczywiście Polski.

Wśród wielu tysięcy kibiców zgromadzonych w okolicach skoczni oraz na samym obiekcie znalazła się również dwudziestopięcioosobowa grupa z Myślenic, która do Zakopanego wyruszyła tuż przed godziną 8:00. Organizacją wyjazdu zajął się zarząd LKS Górki, a wśród uczestników znalazły się osoby poświęcające najwięcej czasu na działalność organizacyjno - promocyjną całego klubu.

Uzbrojona w biało - czerwone trąbki, szaliki i flagi grupa z Myślenic w Zakopanem była już na 10:00, a pierwszym punktem wizyty zimowej stolicy Polski były słynne Krupówki, a także Równia Krupowa, gdzie myśleniczanie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Głośne śpiewy, doping i kibicowanie zrobiły na przechodniach wielkie wrażenie, a sami często nagrywali grupę, która pobudziła Zakopane do wspólnego kibicowania. Kibice z Górnego Przedmieścia parafrazując sztandarową przyśpiewkę klubu sprawiły, że na Krupówkach rozpoczęła się wspaniała i głośna zabawa. "Jedźcie sery, pijcie mleko, bo do Polski, Wam daleko", było powtarzane przez kibiców z całego kraju, a pieśń stała się hymnem całego wyjazdu. Imponująca flaga o konkretnych rozmiarach z napisem „Myślenice - Górne Przedmieście” oraz herbami klubu i straży, a także logiem Gminy Myślenice robiła wrażenie na obserwujących pochód kibiców z Myślenic.

Po przybyciu pod skocznię można było zobaczyć kilkutysięczne zgromadzenie biało - czerwonych kibiców. Na nieco ponad dwie godziny przed zawodami, grupa z Myślenic zajęła swoje miejsce w sektorze A, w okolicach setnego metra skoczni, nieopodal stanowiska sędziów. Pierwsze emocje rozpoczęły się już w serii próbnej, która była znakomitą przystawką, przed daniem głównym w postaci konkursu głównego, w którym Polacy walczyli o pierwsze drużynowe zwycięstwo w Zakopanem. W trakcie oczekiwania na konkurs myśleniczanie wspólnie integrowali się z kibicami m.in. z wielkopolskich Obornik i nie tylko. Znakomity kontakt ze zgromadzoną w centralnej części sektora A widownią złapał sędzia z Kazachstanu, który świetnie bawił się na swoim stanowisku i wspólnie z kibicami przeżywał całe zawody.

Tuż przed konkursem, wszyscy kibice wspólne odśpiewali czterozwrotkową wersję „Mazurka Dąbrowskiego”, a prowadzący zawody duet Crowd Supporters zadbał o świetną oprawę muzyczną i zachęcał kibiców do wspólnej celebracji tego wydarzenia. Warto wspomnieć, że podczas odśpiewania hymnu państwowego, kamery Telewizji Polskiej pokazały sektor, gdzie miejsca zajmowała grupa z Myślenic, a wielu oglądających zobaczyło transparent kibiców z Górnego Przedmieścia.

Wspaniałe emocje, wysoki i wyrównany poziom zawodów oraz końcowy sukces w postaci ośmiu dalekich skoków i upragnionego zwycięstwa okraszonego nowym rekordem skoczni Kamil Stocha (141,5 m) spowodował, że polscy kibice konkurs mogą uznać do naprawdę udanych. Świetna atmosfera, głośny i barwny doping oraz wspólna celebracja triumfu naszej drużyny, a także wielka radość były rewelacyjnym odczuciem, co z pewnością na długi czas zostanie zapamiętane przez kibiców z Górnego Przedmieścia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za wspaniale spędzony czas i godne reprezentowanie naszej małej ojczyzny na międzynarodowych zawodach. Wspólnie pokazaliśmy, że Górne Przedmieście, a w szczególności Ludowy Klub Sportowy „Górki” i Ochotnicza Straż Pożarna Myślenice - Górne Przedmieście są organizacjami, które promują nasz region. 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [143]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceGościbia Sułkowice
mecz towarzyski
Górki Myślenice   Gościbia Sułkowice
2019-02-02, 16:00:00

Myślenice - Sztuczne

Reklama

Ostatnie spotkanie

Zielonka Wrząsowice Górki Myślenice
Zielonka Wrząsowice 1:2 Górki Myślenice
2018-11-03, 14:00:00
Wrząsowice
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Lubomir Wiśniowa 2:2 Beskid Tokarnia
LKS Trzebunia 2:3 Orzeł Nowa Wieś
Jordan Zakliczyn 3:2 Rokita Kornatka
Iskra Głogoczów 2:2 Skalnik Trzemeśnia
Iskra Brzączowice 3:8 Topór Tenczyn
Hejnał Krzyszkowice 1:3 Zielonka Wrząsowice
Górki Myślenice pauza
Clavia Świątniki Górne 3:2 LKS Rudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16

Statystyki drużyny

Logowanie

Kontakty