Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Górki vs Iskra G. - 18.05.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

25

05-2019

sobota

26

05-2019

niedziela

SENIORZY: Iskra Brzączowice vs Górki Myślenice - A-klasa, Brzączowice, 17:30

SENIORZY REZERWY: Grodzisko Raciechowice vs Górki II Myślenice - B-klasa, Raciechowice, 13:30

27

05-2019

pon.

28

05-2019

wtorek

29

05-2019

środa

30

05-2019

czwartek

31

05-2019

piątek

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 582, wczoraj: 1020
ogółem: 1 169 437

statystyki szczegółowe

Aktualności

LKS Górki na PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem

  • autor: oliwier234gprzed, 2018-01-29 16:03

Coroczną tradycją stało się, że w styczniowy weekend na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem odbywają się zawody zaliczane do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do stolicy Tatr na sobotni konkurs drużynowy wyjechała również delegacja LKS Górki, w skład której znaleźli się działacze, zawodnicy, kibice oraz członkowie zaprzyjaźnionej OSP. 

 

Skoki narciarskie to dyscyplina, która stała się bardzo popularna w naszym kraju już na początku XXI wieku. Wielkie sukcesy i era „Małyszomanii” w wykonaniu Orła z Wisły, a w późniejszym czasie zmiana pokoleń i wielokrotne triumfy Kamila Stocha wraz z drużyną spowodowały, że skoki narciarskie stały się sportem narodowym. Wielkie sukcesy reprezentantów Polski przyciągają przed telewizory milionowe widownie, a polscy kibice są widoczni na wszystkich zawodach na całym świecie. Prawdziwym świętem dla fanów tej dyscypliny jest weekend w Zakopanem, kiedy to najlepsi na świecie skoczkowie rywalizują na Wielkiej Krokwi. W sobotę zawodnicy rywalizowali w konkursie drużynowym, natomiast w niedzielę, w nieco loteryjnym konkursie indywidualnym. W pierwszych zawodach na zmodernizowanej skoczni, którą wielu uważa za jedną z najnowocześniejszych na świecie, rywalizowało dziesięć ekip z Norwegii, Niemiec, Austrii, Słowenii, Japonii, Szwajcarii, Czech, Kazachstanu, Rosji i oczywiście Polski.

Wśród wielu tysięcy kibiców zgromadzonych w okolicach skoczni oraz na samym obiekcie znalazła się również dwudziestopięcioosobowa grupa z Myślenic, która do Zakopanego wyruszyła tuż przed godziną 8:00. Organizacją wyjazdu zajął się zarząd LKS Górki, a wśród uczestników znalazły się osoby poświęcające najwięcej czasu na działalność organizacyjno - promocyjną całego klubu.

Uzbrojona w biało - czerwone trąbki, szaliki i flagi grupa z Myślenic w Zakopanem była już na 10:00, a pierwszym punktem wizyty zimowej stolicy Polski były słynne Krupówki, a także Równia Krupowa, gdzie myśleniczanie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Głośne śpiewy, doping i kibicowanie zrobiły na przechodniach wielkie wrażenie, a sami często nagrywali grupę, która pobudziła Zakopane do wspólnego kibicowania. Kibice z Górnego Przedmieścia parafrazując sztandarową przyśpiewkę klubu sprawiły, że na Krupówkach rozpoczęła się wspaniała i głośna zabawa. "Jedźcie sery, pijcie mleko, bo do Polski, Wam daleko", było powtarzane przez kibiców z całego kraju, a pieśń stała się hymnem całego wyjazdu. Imponująca flaga o konkretnych rozmiarach z napisem „Myślenice - Górne Przedmieście” oraz herbami klubu i straży, a także logiem Gminy Myślenice robiła wrażenie na obserwujących pochód kibiców z Myślenic.

Po przybyciu pod skocznię można było zobaczyć kilkutysięczne zgromadzenie biało - czerwonych kibiców. Na nieco ponad dwie godziny przed zawodami, grupa z Myślenic zajęła swoje miejsce w sektorze A, w okolicach setnego metra skoczni, nieopodal stanowiska sędziów. Pierwsze emocje rozpoczęły się już w serii próbnej, która była znakomitą przystawką, przed daniem głównym w postaci konkursu głównego, w którym Polacy walczyli o pierwsze drużynowe zwycięstwo w Zakopanem. W trakcie oczekiwania na konkurs myśleniczanie wspólnie integrowali się z kibicami m.in. z wielkopolskich Obornik i nie tylko. Znakomity kontakt ze zgromadzoną w centralnej części sektora A widownią złapał sędzia z Kazachstanu, który świetnie bawił się na swoim stanowisku i wspólnie z kibicami przeżywał całe zawody.

Tuż przed konkursem, wszyscy kibice wspólne odśpiewali czterozwrotkową wersję „Mazurka Dąbrowskiego”, a prowadzący zawody duet Crowd Supporters zadbał o świetną oprawę muzyczną i zachęcał kibiców do wspólnej celebracji tego wydarzenia. Warto wspomnieć, że podczas odśpiewania hymnu państwowego, kamery Telewizji Polskiej pokazały sektor, gdzie miejsca zajmowała grupa z Myślenic, a wielu oglądających zobaczyło transparent kibiców z Górnego Przedmieścia.

Wspaniałe emocje, wysoki i wyrównany poziom zawodów oraz końcowy sukces w postaci ośmiu dalekich skoków i upragnionego zwycięstwa okraszonego nowym rekordem skoczni Kamil Stocha (141,5 m) spowodował, że polscy kibice konkurs mogą uznać do naprawdę udanych. Świetna atmosfera, głośny i barwny doping oraz wspólna celebracja triumfu naszej drużyny, a także wielka radość były rewelacyjnym odczuciem, co z pewnością na długi czas zostanie zapamiętane przez kibiców z Górnego Przedmieścia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za wspaniale spędzony czas i godne reprezentowanie naszej małej ojczyzny na międzynarodowych zawodach. Wspólnie pokazaliśmy, że Górne Przedmieście, a w szczególności Ludowy Klub Sportowy „Górki” i Ochotnicza Straż Pożarna Myślenice - Górne Przedmieście są organizacjami, które promują nasz region. 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [160]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Iskra BrzączowiceGórki Myślenice
Iskra Brzączowice   Górki Myślenice
2019-05-26, 17:30:00

Brzączowice

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Górki MyśleniceIskra Głogoczów
Górki Myślenice 2:0 Iskra Głogoczów
2019-05-18, 17:00:00
Myślenice - ul. Solidarności 6
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 24
Beskid Tokarnia 1:2 Skalnik Trzemeśnia
Topór Tenczyn Rokita Kornatka
Zielonka Wrząsowice 0:2 Orzeł Nowa Wieś
Lubomir Wiśniowa pauza
LKS Rudnik 2:0 LKS Trzebunia
Clavia Świątniki Górne 2:7 Jordan Zakliczyn
Górki Myślenice 2:0 Iskra Głogoczów
Hejnał Krzyszkowice 3:1 Iskra Brzączowice

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 25
Hejnał Krzyszkowice - Beskid Tokarnia
Iskra Brzączowice - Górki Myślenice
Iskra Głogoczów - Clavia Świątniki Górne
Jordan Zakliczyn - LKS Rudnik
LKS Trzebunia - pauza
Lubomir Wiśniowa - Zielonka Wrząsowice
Orzeł Nowa Wieś - Topór Tenczyn
Rokita Kornatka - Skalnik Trzemeśnia

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Opatkowianka vs Górki 20.08.16
Ładowanie...