06-2018

23

06-2018

SENIORZY: Beskid Tokarnia vs Górki Myślenice - A-klasa, Tokarnia, 17:00

JUNIORZY: Hejnał Krzyszkowice vs Górki Myślenice - III liga juniorów, Krzyszkowice, 11:00

24

06-2018

Ankiety

Za nami emocjonujące spotkanie z Lubomirem Wiśniowa. Czas zatem na tradycyjną ankietę na MVP meczu. Wybieramy maksymalnie trzech zawodników!

zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 567, wczoraj: 617
ogółem: 1 000 613

Górki vs Wicher 15.10.16

Przełamanie z wymagającym rywalem, Górki 3:2 Hejnał

• autor: oliwier234gprzed, 2018-02-25 21:48

Po łącznie dziewięciu przegranych meczach z rzędu, nasza ekipa w końcu zwyciężyła w czwartym sparingu z Hejnałem Krzyszkowice 3:2. Zła passa została w końcu przełamana, a zgromadzeni w ten mroźny wieczór na Zarabiu kibice mieli okazję zobaczyć całkiem niezłe widowisko, w którym to myśleniczanie byli wiodącą stroną starcia. Więcej w rozwinięciu newsa.

Górki Myślenice - Hejnał Krzyszkowice 3:2 (1:0)

1:0 3' Dudek

1:1 62'

2:1 65' Malina

3:1 68' Testowany !

3:2 70'

Po trzech porażkach w spotkaniach kontrolnych, nadszedł wreszcie czas przełamania. Górki w niedzielny wieczór rozgrywały towarzyskie starcie z wiceliderem myślenickiej B-klasy - Hejnałem Krzyszkowice. Dla podopiecznych trenera Kazimierza Wincenciaka była to próba generalna przed rozpoczynającymi się dla Hejnału rozgrywkami. Przyspieszenie to spowodowane jest aż trzema zaległymi spotkaniami z rundy jesiennej.

Spotkanie z Hejnałem było rozgrywane w nieco ekstremalnych warunkach, gdyż na Zarabiu panował piętnastostopniowy mróz. Mecz pomyślnie rozpoczął się dla ekipy z Górnego Przedmieścia, która już od trzeciej minuty za sprawą trafienia Ignacego Dudka, wyszła na prowadzenie. Gra naszego zespołu była całkiem przyzwoita, a drużyna popełniła zdecydowanie mniej błędów niż w poprzednich spotkaniach. Szans na podwyższenie wyniku było pod dostatkiem, jednak rywale również odpowiedzieli swoimi akcjami. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa miała bardzo podobny wizerunek do pierwszej. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki przeważali na boisku, byli częściej przy piłce i rozgrywali całkiem dobre spotkanie. Niestety, w 62. minucie, indywidualny błąd wykorzystali przeciwnicy, którzy wyrównali stan rozgrywki. Odpowiedź myśleniczan była natychmiastowa. Najpierw bramkę na 2:1 strzelił Kamil Malina, a chwilę później było już 3:1 za sprawą zawodnika testowanego. Hejnał odpowiedział po chwili pięknym trafieniem, bezpośrednio z rzutu wolnego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie, a zawodnicy mogli cieszyć się w końcu z pierwszego od dłuższego czasu zwycięstwa.

Mecz z Hejnałem jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się rozgrywkami. Ekipa Górek coraz lepiej zaczyna radzić sobie w meczach kontrolnych, a na równo 4 tygodnie przez rozpoczynającymi się rozgrywkami ma spore szansę na powalczenie w myślenickiej A-klasie o ambitne cele. Drużyna pokazała, że grając bez regularnie występujących Bujasa czy Plewy, a także strzelającego bramki Pietrzyka jest w stanie zagrać na wysokim poziomie z wymagającym przeciwnikiem.

Serdecznie dziękujemy za możliwość rozegrania spotkania towarzyskiego z ekipą Hejnału Krzyszkowice i życzymy tej drużynie sukcesów w zbliżającej się rywalizacji ligowej. Myśleniczanie w kolejnym tygodniu przygotowań, już po raz ostatni czeka trening motoryczny na hali sportowej ZS im. Andrzeja Średniawskiego, a także kolejna jednostka na sztucznym boisku. W najbliższą sobotę Górki rozegrają piąty mecz kontrolny z Błękitnymi Bodzanów - ekipą występującą na co dzień w wielickiej A-klasie.